FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ами да, мисля, явно ти не мислиш какво съм попитал и какво правят много хора - налягане в бутилката 300 бара, 1ви редуктор 190 баря, 2ри редуктор 160 бара. Но както и да е, в този форум се убеждавам че е по добре да не питаш нищо, така или иначе сам ще разбера дали работи или ше се взимат други регулатори, като преди това се консултирам директно с Fx airguns. Весели празници
Колега, не се сърди на хората, така са ти зададени въпросите, няма как да очакваш други отговори. И пак казвам, без лоши чувства и мисли. Никъде не споменаваш че искаш първи регулатор да поставяш на 190 бара !!! Формулирай въпросите и ги задавай коректно и конкретно , за да получиш адекватни отговори, иначе всичко е губене на време и в крайна сметка няма да получиш адекватно инфо по темата.
 

COMMANDER_KEEN

Потребител
Koлеги, имам малко главоболия с Маверика.
Sniper 7,62, 700mm цев, не съм слагал лайнер за слъгове или каквито и да е други доработки.

След почти година най-сетне се докопах до хронограф и замерих пушката.
Сток, както дойде, без нищо да пипам по нея - първи рег ~130 бара, втори ~100
Скоростите бяха 175м/с с 2.9гр JSB и 169 м/с с 3.4гр слъгове от Наско.
Тук светна първата лампа - възможно ли е въобще да е толкова малко и да има само 6м/с разлика с бая по-тежките и с по-голяма повърхност на триене слъгове?
IMG_9140.JPG

Тъкмо настроих регулаторите - първи на ~170 бара, втори на ~145
Развих винта настройка на ударника до 6мм
Иии резултатите на практика са същите - 173м/с със слъговете. Възможно ли е не мръдне въобще? Или нещо не готвя манджата с хронографа както трябва?
IMG_9139.jpg IMG_9138.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Почисти датчиците на хронографа и опитай отново. Имам чувството, че е прекалено близо до хроното цевта и въздушната струя е възможно да обърква хронографа. Пушката е мощна, затова съветът ми е да направиш измерване с друг хронограф и то с монтиран заглушител.
 
Последна промяна:

Sax

Потребител
първи рег ~130 бара, втори ~100
Здравей.Какво очакваш при 100 бара налягане със 3.0 гр. проектил?
Прочети например в темата за Крал,които са на правоток.
Примерно:платото е 220-160 бара.
Те ако стреляха със 100 бара,дали щяха да постигнат високи скорости?
Моят Маверик .25,стреля слъгове 2.85 гр с 305 м/с ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Тъкмо настроих регулаторите - първи на ~170 бара, втори на ~145
Колега, 100 Бара е налягане за 4,5; а 130 Бара си е налягане за 5,5мм. ...за да стреляш 7,62 с такова налягане, ти трябват доста големи боен клапан, тежък ударник и задредукторна камера, които едва ли си монтирал. Според мен, за 7,62 започни да гониш скорости от 160 Бара нагоре.
 

COMMANDER_KEEN

Потребител
Имам чувството, че е прекалено близо до хроното цевта и въздушната струя е възможно да обърква хронографа. Пушката е мощна, затова съветът ми е да направиш измерване с друг хронограф и то с монтиран заглушител.
Това се оказа, благодаря. Както и във фейса писах - закрепих хроното пред заглушителя и нещата си дойдоха по местата.
170/145 бара - 236 м/с нямам идея колко е било с фабричните настройки, но сега вече имам от къде да започна.

@Sax @sts1969 oт 100 бара нищо не съм очаквал, не съм писал такова нещо (макар 170м/с със JSB да е малко дори и за 100 бара). Въпросът беше, защо при 150 не мръднаха показанията. Е оказа се, че хронито се лъже ако е съвсем близо до цевта.
 

Amfo

Редовен Потребител
Здравейте.
И аз да се похваля ,като вече собственик на FX Wildcat MK3 BT VP 5.5 . Нагласих регулаторите съответно на 165 бара и на 135 бара . Който се интересува как пристига съответната пушка ето линк .
Утре ще се почне със хабенето на слъгове, и ще споделя първи впечатления. Весело посрещане на новата година.
 

REMUS

Потребител
Отдавна не бях стрелял, но днес реших да пробвам по шипки от 48м. От колата подпрян на вратата.
Лошото е че ми се прецака зарядната станция и едната бутилка е неизползваема, но в първия работен ден ще реша проблема.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Привет приятели и за много години. Бъдете здрави вие и семействата ви. Има ли някой опит и желание да сподели за монтирането на цевна заготовка на пушка FX( или човек с опит да обработи заготовката). Изчаквам да пристигне трансферпорт и искам да събера малко повече информация, относно намаляване на диаметъра, изработване на изходна фаска, резба за модер (тук май основното е да се центрира спрямо отвора), антикорозионно покриване и т.н. Заготовката е алфа 700 мм 7,62.

Поздрави!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Привет приятели и за много години. Бъдете здрави вие и семействата ви. Има ли някой опит и желание да сподели за монтирането на цевна заготовка на пушка FX( или човек с опит да обработи заготовката). Изчаквам да пристигне трансферпорт и искам да събера малко повече информация, относно намаляване на диаметъра, изработване на изходна фаска, резба за модер (тук май основното е да се центрира спрямо отвора), антикорозионно покриване и т.н. Заготовката е алфа 700 мм 7,62.

Поздрави!
Опит с подобни интервенции имат също и колегите: @Lidkin , @du6ata
 

Amfo

Редовен Потребител
За много години, живи и здрави!
Обещах да пиша относно как се представя пушката. На 30.12.2022 по тъмно на фарове успях да е прострелям на около 40 метра. Беше доста студено . Мога да кажа ,че не пропуска, наистина точна . На 31.12.2022 около 14:00 часа отидох да стрелям , наредих всичко и греда , не знам как но успях да набутам 3 слъга в цевта , докато разбера ,че нищо не излиза от нея . Така ни напред ни назад . Покрай новата година и ходене насам натам едва днес, успях да ги изкарам , след като си купих шомпол от Декатлон,рано рано сутринта . Гледах ,цевта няма надиране. И разбира се,пушката и газ към стрелбището. За съжаление,изглежда имам проблем ,както колегата. Хроното, което е същото като предния пост,показва около 22 джаула. Определено не е толкова ,тъй като слъговете, които са HN 30 gr .218 , когато ударят мишена (спинер 5мм) на 50м направо стават на парчета или се отварят като палачинка . Реално не можах да е замеря . Интересното е ,че с това хроно нямах проблем с предната пушка , SPA 10 замерваше е без проблем 84 дажула. И така дано утре имам време и се позанимавам с нея повечко . Чудя се дали да направя регулаторите съответно 170 и 150 бара . Сега са на 160 на 135 . Без съмнение бих приел всеки съвет от колега , който има знание и опит . Няма нужда да откривам топлата вода.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
За много години, живи и здрави!
Обещах да пиша относно как се представя пушката. На 30.12.2022 по тъмно на фарове успях да е прострелям на около 40 метра. Беше доста студено . Мога да кажа ,че не пропуска, наистина точна . На 31.12.2022 около 14:00 часа отидох да стрелям , наредих всичко и греда , не знам как но успях да набутам 3 слъга в цевта , докато разбера ,че нищо не излиза от нея . Така ни напред ни назад . Покрай новата година и ходене насам натам едва днес, успях да ги изкарам , след като си купих шомпол от Декатлон,рано рано сутринта . Гледах ,цевта няма надиране. И разбира се,пушката и газ към стрелбището. За съжаление,изглежда имам проблем ,както колегата. Хроното, което е същото като предния пост,показва около 22 джаула. Определено не е толкова ,тъй като слъговете, които са HN 30 gr .218 , когато ударят мишена (спинер 5мм) на 50м направо стават на парчета или се отварят като палачинка . Реално не можах да е замеря . Интересното е ,че с това хроно нямах проблем с предната пушка , SPA 10 замерваше е без проблем 84 дажула. И така дано утре имам време и се позанимавам с нея повечко . Чудя се дали да направя регулаторите съответно 170 и 150 бара . Сега са на 160 на 135 . Без съмнение бих приел всеки съвет от колега , който има знание и опит . Няма нужда да откривам топлата вода.
Регулаторите ти са добре за 5,5,но без надежно хроно няма смисъл да се мъчиш да правиш промени,за всяка промяна в регулаторите си иска замерване,да знаеш какво да правиш,да качваш или да намаляш.
Намери хубаво и надежно хроно и тогава почвай да бърникаш и нагласяш.
 

Sax

Потребител
Привет приятели и за много години. Бъдете здрави вие и семействата ви. Има ли някой опит и желание да сподели за монтирането на цевна заготовка на пушка FX( или човек с опит да обработи заготовката). Изчаквам да пристигне трансферпорт и искам да събера малко повече информация, относно намаляване на диаметъра, изработване на изходна фаска, резба за модер (тук май основното е да се центрира спрямо отвора), антикорозионно покриване и т.н. Заготовката е алфа 700 мм 7,62.

Поздрави!
При мен заготовка външно ф16 мм,ми я направи Павел-Dominus.
 

Amfo

Редовен Потребител
FX WILDCAT MK3 VP BT .22 Добър вечер на всички .
Мерака е голям,резултати не толкова :) .
Пушката беше замерена с хроно на което може да се вярва . За общо учудване се оказа ,че китайчето което имам мери правилно . С приятеля (колегата) решихме първо да отрегулираме ръчно през отвора с шестограм ,така че на 7 пушката да може да се зарежда. След ,което замерихме , имаше увеличение на скоростта ,но не беше задоволително . По негово предложение ,намалихме налягането на втория регулатор и започнахме от 90 бара . Започнахме пак да мерим пак ,като увеличаваме налягането на регулатора . И при тези обстоятелства, при налягане около 110 бара постигнахме 243 метра в секунда с hn 30 gr. След като увеличих над 110 бара скоростта падна на 234 м/с . Засега стигнахме до извода ,че това е максимума от кашона за тази пушка . Ако някой ,има опит и е успял да засили въпросната пушка повече от това ,което съм описал ,нека сподели .
Благодаря предварително. Решил съм да видя как ще се представи с по-леки слъгове.
 
Нагоре