FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Schütze

Потребител
Здравейте, колеги. Имам FX Dreamline Classic 5,5 мм на който искам да монтирам модератор. Понеже съм сложил пауър пленум и цилиндъра надстърча цевта а разстоянието между цевта и цилиндъра е малко, не позволява директен монтаж. Ще трябва да направя на струг присъединителна муфа която ще се яви удължение на цевта и ще се получи балистичен тунел за който е писал колегата cilindura в една тема. Писах му на лични, не ме отрази... Някой знае ли, колко трябва да е диаметъра на гладката част на тунела при 5,5мм за да се получи?
Понеже този филм го минах вече, и единственото добро тешение са екстендерите на Donny . Пробвано и тествано . Даже къс и дълъг навити един след друг не променят работата на пушката. Имам един свободен мисля . Отделно трябва преходник за резбата, защото Екстендера е с вътрешна резба която не съвпада. Опитах се да кача снимка , но май е с прекалено голяма резолюция. Пишете ми на лично мога да ви пратя по вайбър или другаде.
 

michorovm

Редовен Потребител
Колега, мисля този мод. ще ти свърши работа, той е със същия размер колкото шрауда.
Ето и отзив: Best suitable moderator for FX impact MK 2 is Huma 30 mm size, which can’t hinder bottle attachment, best suitable is for 500 mm barrel.
 

niki 67

Потребител
Колега, мисля този мод. ще ти свърши работа, той е със същия размер колкото шрауда.
Ето и отзив: Best suitable moderator for FX impact MK 2 is Huma 30 mm size, which can’t hinder bottle attachment, best suitable is for 500 mm barrel.
Благодаря, колега. Ще си направя на струг екстендер и ако влияе зле на групираноста, ще го поръчам.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Имате ли представа маверик vp или sniper изпълнението как пристигат с куфар или с най-обикновен кашон?
 

shaman

Редовен Потребител
Имате ли представа маверик vp или sniper изпълнението как пристигат с куфар или с най-обикновен кашон?
VP понеже се води "value price" т.е. евтина версия идва в картонен кашон.
Снайпера като по-скъпа версия си има куфар (и то доста добър)
 

shaman

Редовен Потребител
За едно приятелче точно с VP поръчахме такава... Дълга е 310мм, а от гърлото до края на цевта са 320 мм, така, че няма да има проблем.. Остава да пристигне и да я пробваме за да сме на 100% сигурни, но от това, което мерихме би трябвало да стане.
 

Lacho

Потребител
то има и заобляне на самата бутилка, което също дава още малко разтояние и аз ще взема да поръчам изглежда
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Някой има ли опит на FX impact m3 да стреля на налягане 300 бара? как се държи със заводските регулатори? нужно ли е да се заменят с хума или други тунинг? Чувам различни мнения. Даже от някой сайтове дават че завдоските регулатори нямали да имат проблем на 300 бара работно с такава бутилка
 

emci74

Редовен Потребител
Мк3 е с 2 регулатора (единия е ведага след бутилката)и няма никакъв проблем да сложиш бутилка 300 бара. Доколкото знам, ще е проблем да сложиш 2рия регулатор на повече от 160 бара без модификации.
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Знам, идеята ми е първия регулатор дали ще държи или ще клекне? Някой ако е тествал, понеже чета на места че става, на други - не
 

emci74

Редовен Потребител
Повечето собственици минаха на 300 барови бутилки. Ако не държаха, Фх нямаше да ги пуснат в продажба
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен - може, но не е добре. Ако това беше моята пушка, аз бих пълнил на 260 - 270 например. За да не издевателствам над редуктора. 300 бара си е сериозно налягане. Всичко, преди втория редуктор се натоварва на макс, включително и о-пръстените.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А като гледате пушката, мислите ли??
Ако първия редуктор е на 300 бара, колко трябва да е пълна бутилката(с работно налягане 300 бара) , че той да работи? И колко пъти ще сработи, или ще е постоянно на подредукторно? И за къв чеп е там тогава?
 
  • Харесвам
Reactions: Sax

Sax

Потребител
Някой има ли опит на FX impact m3 да стреля на налягане 300 бара?
На колко бара ти се зарежда голямата бутилка?
Ако е на 300 бара,на първо зареждане на пушката няма да имаш 300 бара или в най добрият случай,едно единствено зареждане.
Къде е логиката на твоят въпрос?
Или ти искаш пушката ти да стреля с 300 бара?
Ако е така,ударника не може да преодолее голямото налягане и ще започнеш да стреляш с 150 м/с.
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
А като гледате пушката, мислите ли??
Ако първия редуктор е на 300 бара, колко трябва да е пълна бутилката(с работно налягане 300 бара) , че той да работи? И колко пъти ще сработи, или ще е постоянно на подредукторно? И за къв чеп е там тогава?
Ами да, мисля, явно ти не мислиш какво съм попитал и какво правят много хора - налягане в бутилката 300 бара, 1ви редуктор 190 баря, 2ри редуктор 160 бара. Но както и да е, в този форум се убеждавам че е по добре да не питаш нищо, така или иначе сам ще разбера дали работи или ше се взимат други регулатори, като преди това се консултирам директно с Fx airguns. Весели празници
 
Нагоре