FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Ivan888

Редовен Потребител
Честито за новата пушка. Много добър избор. Фабричния чук за .22 е лек за по високо налягане. За да увеличиш скоростта ти трябва Power slug kit - чук за .30 cal 13 гр. и дотиквач игла (70 лв) . Като ги монтираш, нагласяш първи регулатор на 170 бара, втори на 150 бара. И почваш да стреляш hn 30 gr . 218 с 295 m/s и пушката става скалпел. Поздрави
 

apapazov

Редовен Потребител
Също така отвий болтчетата които са отгоре на цевната кутия и изтегли цевта. Има 2 трансфер порта. Завърти я към кватратния, който е по голям.
 

emci74

Редовен Потребител
Също така отвий болтчетата които са отгоре на цевната кутия и изтегли цевта. Има 2 трансфер порта. Завърти я към кватратния, който е по голям.
Беше сторено още преди първия изстрел.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И с моята пушка бяха горе - долу аналогични нещата. Всичко настроено на макс, ама скоростта не е тая която трябва да бъде. Оказа се, че между чука и иглата остава луфт от около 2 мм. Подложих шайба с нужната дебелина зад пружината на чука и скоростта се вдигна с 20 м/с. Като не е заредена пушката, чувах че нещо трака като я въртя нагоре - надолу, ама нали съм лаик, от къде да знам за какво иде реч. Жоро (Дилом 08 ме светна какъв е проблема на пушката.
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
С котката не, но Маверик VP се държи подобно...
Стандартно повече от 50-60J не може да вдигне в .22 калибър. Ако искаш повече мощност - както казват от FX:

"FX Wildcat owners also have the option of using the FX Wildcat Slug Power Kit (sold separately) that allows for even more power and velocities to tailor to heavier projectiles."
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здрасти!
След много чудене ,каква нова пушка да си взема накрая взех решение да е FX Maverick VP edition в 6.35 калибър с 600мм цев и 400сс алуминиева бутилка.
__1606230518.jpg _1606230519.jpg __1606230516.jpg

Чудех се между няколко модела: FX Maverick,FX Wildcat ,Vulcan 3 и Hatsa Factor BP (bullpup версия). Да знам,че последната изобщо не е в категорията на другите 3,но са я докарали много добре на дизайн и ме кефи. Но Hatsan нещо много са вдигнали цените. Factor BP e 1900лв и на тая цена отпадна(а е и 57J в 6.35,което си е малко),при положение,че взех Maverick VP от магазин за 2490лв, а Wildcat VP беше 2280лв. Вулкана пък отпадана защото е много дълъг (1м) ; не ми харесва с тая дървения по него ; колегата Павел ,който ги предлага в БГ ми е на 700км ; по-скъп е от maverick VP и то с доста ; няма опциите на FX за промяна на калъбър и т.н ; няма кой знае колко инфо из нета за него за да ме спечели на своя страна и да ме накра да дам 3200лв.

Накрая се спрях на FX Maverick VP заради 3 неща:
1. Tactical дизайна,който много ми харесва и има аксесоари за него
2. Възможността да се реди като лего,ако искаш да промениш нещо в бъдеще.
3. Дължина от 80см и тегло 3.4кг

Собственика на БГ магазина,от който поръчах пушката твърди че, FX вече слагали фабрично FX Superior STX Barrel Liner и power kit-a от декември 2022 и не се налагало да се закупува kit-a отделно. На официялният сайт на FX не видях инфо за такова нещо. Някой от вас да е чувал за това?

Сега имам няколко въпроса относно пушката.

1. С какви слъгове да я пробвам? Знам,че всяка цев е различна и си харесва някой определени муниции,но все пак някаква насока коя марка и тегло да пробвам на 600мм цевта? За сега като идея имам да пробвам JSB Knockout 2.170гр@6.35 . ЗА чашките направо отивам на JSB Haevy 2.2гр@6.35. Стях би трябвало да е 6+

2. Знам ,че може да се смени бутилката с карбонова и най-вероятно ще го направя. Най голямата ,която седи симетрично с цев 600мм е 580сс. Въпросът тук е 250 барова или 300 барова да е?
Питам защото ,например ако първият регулатор е нагласен да кажем на 170 бара (а втория 130) ,от 250 в бутилката ще имам само 80 бара до достигане на положение в което няма да може да се стреля(170бара). Та има ли смисъл от 300 барова бутилка? С нея ще имам 130 бара диапазон за стрелба. Но тук разбира се играе роля и количеството въздух 580cc. Моля хората,които са по-вещи в тези неща да отговорят и обяснят.

3. Заглеждам един компресор на 12V - TUXING TXET061. Мисля,че един такъв мобилен компресор е за предпочитане пред разнасянето на бутилка,която трябва да ходя и да пълня накъде. Споделете мнение какво мислите за този компресор? В алито има и части за него,та подръжката не би трябвалода е проблем стига да не че чупи нещо всеки месец хаха

Поздрави!
 
Последна промяна:

Boxingteam91

Редовен Потребител
Колега,ще се включа в последната точка с компресора . Не си взимай компресор 12 волта !!!!!!! Нямат масло и нямат водно охлаждане , стапят се много бързо ,помпят отвратително бавно,да не говорим ,че бутилки над 200-300 кубика и над 200 бара направо умират ! Трябва и да си купиш доста голям филтър,работят на високи градуси,следователно правят много конденз и бутилката ти става като аквариум . Вземи си компресор на 220 на същата марка ,ще си много доволен , вкарал съм много и от двата вида и ти говоря от опит !
 

emci74

Редовен Потребител
Всички нови модели идват с Stx цеви. Power kit-a си го имай в предвид, ако искаш да стреляш с тежки слъгове и високи скорости. На колегата Amfo, Wildcat-a му дойде преди дни без такъв кит.
Без тунинг кит не очаквай чудеса, като в клиповете в тубата.
Това, че първия регулатор ти е 170 бара, не те ограничава с това налягане. Налягането на втория регулатор е важен, първия е по-скоро да ограничи "стреса" от големите разлики в налягането с втория
 

llcoolj

Редовен Потребител
Честито и много десетки! Вулкан 3 се предлага също със синтетичен приклад, който на мен лично ми допада повече и в крале струва 2736 лв.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Всички нови модели идват с Stx цеви. Power kit-a си го имай в предвид, ако искаш да стреляш с тежки слъгове и високи скорости. Без тунинг кит не очаквай чудеса, като в клиповете в тубата.
Това, че първия регулатор ти е 170 бара, не те ограничава с това налягане. Налягането на втория регулатор е важен, първия е по-скоро да ограничи "стреса" от големите разлики в налягането с втория
Ами ,когато налягането в бутилката стане под 170 бара,как ще се отвори първия регулатор (клапан) за да напапълни power plenium-a,като налягането не е достаъчно за да преодолее съпротивлението на клапана?
Powet kita не е болка за умиране,към 70-80лв е. Но видях,че има 2 варианта. На Huma i оригинален на FX. Кой би препоръчал (виждам в подписа ти ,че имаш FX impact :shootup:)

Иначе в алито има карбонови бутилки на 300 бара и видях из нета,че доста хора ги слагат.
https://www.aliexpress.com/item/100...e16726028943034403ebf94!12000031540271378!rec
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Целта на регулатора е да ограничи налягането до зададеното, не под зададеното. Тоест няма да затвори регулатора, ако падне под него. Не знам дали се изразявам ясно.
Клапанът и пленума се пълнят от втория регулатор.
Аз съм с на Хума кита, който е комбиниран,за слъгове и чашки. Върши много добра работа. Ще поръчам тези дни за другата пушка и на ФХ кита , понеже го дават за няколко калибъра и ще е удобен, само сменяш цевите.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ти наясно ли си как работи редуктора?
Тези 170 бара зад редуктора са нужни за да помогне на пружините вътре да затвори към бутилката.
Като няма толкова, той остава отворен, демек вече не работи. Същото важи и за първия, можеш и подредукторно да стреляш с целия обем на бутилка и пленум тогава, все едно нямаш редуктори.
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Целта на регулатора е да ограничи налягането до зададеното, не под зададеното. Тоест няма да затвори регулатора, ако падне под него. Не знам дали се изразявам ясно.
Аз съм с на Хума кита, който е комбиниран,за слъгове и чашки. Върши много добра работа. Ще поръчам тези дни за другата пушка и на ФХ кита , понеже го дават за няколко калибъра и ще е удобен, само сменяш цевите.
Ясно,разбрах как действа регулатора в случая. След примерните 170 бара,които казах,въздyха минава от бутилката свободно към втория регулатор. Добре де,някаква полза от бутилка 300 бара има ли? Вулканите,примерно са с 300 барови,щом ги слагат ще има причина.
От къде поръчваш кита,Krale? С каккви слъгове би ми препоръчал да започна тестовете? Виждам,че и ти си с калибър 6.35.
 

emci74

Редовен Потребител
В Крале в момента мисля,че нямаше наличен slug power kit. Като цяло , няма значение.
В 6.35 основно с Jsb KO МК2 съм стрелял и чашки на jsb. С чашките е скалпел на 50м. Слъговете и тях ги харесва, за разлика от 5.5 на jsb.Имам и други проектили, но за момента стрелям в 5.5 и не е останало време да ги пробвам.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
А на 150м,пробвал ли си как са слъговете Jsb KO МК2? 50м е малко, ще мъча дистанции 150-200 :D
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
А на 150м,пробвал ли си как са слъговете Jsb KO МК2? 50м е малко, ще мъча дистанции 150-200 :D
Първо я нагласи да стреля на 50,после далечните метри стават лесни.
И стана ми интересно от кой БГ магазин си я поръча,като каза че Павката ти е на 700км
 

emci74

Редовен Потребител
Пробвах преди 2 дни, но в 5.5 със стоков Импакт без никакъв тунинг. В темата за мишени има снимки. Дистанцията няма да ти е проблем, стига да имаш читава оптика.
 
Нагоре