FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Не изглежда зле в моите очи, а и все пак трябва да има разнообразие. Ама някак си тези 3.7 кг. ми се виждат много при тази малка бутилчица. Та то един Maverick sniper е 3.3 кг. Но поговорката си е поговорка : За всеки влак си има пътници :D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
3,7 кг са много добре - все пак не е малка пушка. На мен не ми харесва само обемът на резервоара.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Интересно изделие. С фабричен хеви лайнер за 600 и 700 версии. Високи данни за мощност. Не ми харесва голямата обща дължина и малката бутилката. Много добре би било ако се събере 580cc.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Интересно изделие. С фабричен хеви лайнер за 600 и 700 версии. Високи данни за мощност. Не ми харесва голямата обща дължина и малката бутилката. Много добре би било ако се събере 580cc.
Тая пушка е предвидена да се стреля от маса,на далечни дистанции,не е за разходки и дължината няма да те бърка .
А и на масата винаги може да се стреля клас водолаз.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
"Пленума" колкото ти е по-голям, толкова по-зле иде.
Примерно, ако редуктора ти е на 150 бара, бутилката я пълниш на 250 бара, разполагаш само с обема на бутилката, за да допълваш задредукторната камера (пленум ми звучи смешно и комунистическо) до 150 бара. Така че, обема на задредукторната камера няма кво да го броиш.
 

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Имам FX Dreamline Classic 5,5 мм на който искам да монтирам модератор. Понеже съм сложил пауър пленум и цилиндъра надстърча цевта а разстоянието между цевта и цилиндъра е малко, не позволява директен монтаж. Ще трябва да направя на струг присъединителна муфа която ще се яви удължение на цевта и ще се получи балистичен тунел за който е писал колегата cilindura в една тема. Писах му на лични, не ме отрази... Някой знае ли, колко трябва да е диаметъра на гладката част на тунела при 5,5мм за да се получи?
 
Последна промяна:

finata

Потребител
Нямаш ядове с това. Отиваш на стругар и ти прави един преходник ½ на ½ мъжко/женско с необходимата дължина че и една идея по дълъг (5-6мм) и си готов. Външния размер гледай да е по размера на цевта. На моя Wildcat след 3.5 инчов пленум стърчеше мисля около 2.5 см. Направиха ми 3см преходник и сега нямам ядове. Вече ако трябва да се съобразяваш с куфар и дали ще влезе вътре тези допълнителни 5-6 мм можеш да ги няма.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Пречи ми това колега. :confused:
Както ти е казал колегата по горе,правиш си един удължител при стругар или си търсиш готов
 

niki 67

Потребител
Нямаш ядове с това. Отиваш на стругар и ти прави един преходник ½ на ½ мъжко/женско с необходимата дължина че и една идея по дълъг (5-6мм) и си готов. Външния размер гледай да е по размера на цевта. На моя Wildcat след 3.5 инчов пленум стърчеше мисля около 2.5 см. Направиха ми 3см преходник и сега нямам ядове. Вече ако трябва да се съобразяваш с куфар и дали ще влезе вътре тези допълнителни 5-6 мм можеш да ги няма.
И аз го мислех да се направи по този начин колега, но питанката е, за да се получи работещ балистичен тунел, колко трябва да е вътрешния отвор за да работи? Пак в темата за цеви, друг колега пише, че трябва да е 25% над калибъра, или в случая 6,875мм. Но дали е толко?
 

finata

Потребител
Моят мисля беше стандартен 11.5 мм тъй като на него се навива резбата ½ на 20 навивки мисля с мечик. Така че нямаш ядове, ако искаш и по малък си го направи
 
Нагоре