FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
Сетих се, че гугъл преводача може да превежда разговор. Пуснах клипа на единия телефон, на другия преводача и картината на действията му ми се изясни. Тъй като си имам идеално плато, явно настройките ми са в рамките на правата от 18 до 22 според графиката. До колкото разбрах от нескопосания преводач, тази настройка само изглажда платото но НЕ вдига скоростта. Правилно ли съм разбрал? Но пък в началото за някакви хармонични вибрации говореше. Или тази настройка нито вдига скоростта, нито изравнява платото, а с нея се търси мястото с най-малки вибрации и съответно най-добра точност?
View attachment 102405
Такааааа, днес си поиграх с тази настройка, но при мен нещата се оказаха мноооого различни от тези на клипа.
При мен въпросното болтченце беше завито до край. Луфта между него и колелото беше около 0.1 мм. Та директно минах към развиването. Такива пикове и падове в скоростта нямаше. Просто скоростта плавно падаше на долу.
После се заиграх с редуктора. Беше на 130 бара,а скоростта 288 м/с и разход за изстрел 2 бара. Почнах да вдигам налягането. Скоростта остана същата, само разхода се увеличи. След още вдигане на налягането, скоростта започна да пада.
Свалих редуктора на 110 бара и пак почнаха пробите. И така на няколко стъпки докато на 122 - 123 бара на редуктора постигнах максималната скорост от 288 м/с. При тази настройка на редуктора разхода на въздух за изстрел ми падна на 1.4 бара. Продължих да вдигам налягането на редуктора. Скоростта стоеше същата, но разхода на въздух за изстрел се увеличаваше.
Върнах редуктора на 122 - 123 бара и така приключих днешните занимания.
Още нещо от някъде мога ли да регулирам?
 

emci74

Редовен Потребител
Вчера успях да пострелям с новия Импакт. Нагласих препоръчаните настройки за 5.5мм и я замерих-240 м/с, слъгове hn 30grain. На макс е 275м/с.
Слаба бира. Ще се влиза пак в сериал.
Старият тунингован Импакт 6.35мм, настройки на минимум, 308 м/с с JSB 1.6гр и 285м/с със слъгове 2.17гр.
И двете са със 700мм цеви20221102_150437.jpg
 

du6ata

Редовен Потребител
Вчера успях да пострелям с новия Импакт. Нагласих препоръчаните настройки за 5.5мм и я замерих-240 м/с, слъгове hn 30grain. На макс е 275м/с.
Слаба бира. Ще се влиза пак в сериал.
Старият тунингован Импакт 6.35мм, настройки на минимум, 308 м/с с JSB 1.6гр и 285м/с със слъгове 2.17гр.
И двете са със 700мм цевиView attachment 103159
Давай сега заден редуктор 150 бара вала отворен на макс и удърника на макс да видим какво ще стане
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Огромни благодарности на Жоро - dilom08, че ме светна, какво не и е наред на пушката ми, че е толкова далеч от обявените от производитела 79 джаула. Направих това което ми каза Жоро и всичко си дойде на мястото. Жив и здрав да си брат!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И радостта беше кратка. О пръстените на регулатора на въздух към трансферпорта се предадоха. Та кажете от къде да взема такива от NBR 90 - 6х2 и 11х1,5.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ще ги проверя, но в Бургас намерих от NBR 85. Би трябвало и те да вършат работа. До колкото разбрах и изработват О пръстени по размери на клиента.
 

jony

Потребител
И така колеги притежатели на FX, колко става общата дължина на пушката заедно с модера?
 
Нагоре