FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

SEPULTURA

Редовен Потребител
Първо я нагласи да стреля на 50,после далечните метри стават лесни.
И стана ми интересно от кой БГ магазин си я поръча,като каза че Павката ти е на 700км
700км отиване и връщане.
От тук,но цената вече е друга. имаше намаление за празниците:
https://huntandguns.bg/bg/products/pnevmatichni-pushki-pcp/fxairguns/-fx-maverick-vp-edition
Ще чакам месец и половина,но си струва спестените 200лв от Krale с които мога да взема примерно хасанска карбонова бутилка :D
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
700км отиване и връщане.
От тук,но цената вече е друга. имаше намаление за празниците:
https://huntandguns.bg/bg/products/pnevmatichni-pushki-pcp/fxairguns/-fx-maverick-vp-edition
Ще чакам месец и половина,но си стръва спестените 200лв от Krale :D
Възхищавам ти се на нервите! Аз 10 дни не мигнах докато пристигне моята от Португалия, нищо че имам същата в къщи.
Относно 300 баровата бутилка- ще имаш повече изстрели от 250 барова с едно зареждане .
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Няма проблем да почакам със спестени едни 200лв хаха А и имам Hatsan Bullboss 6.35 с който да си пукам насам натам докато дойде маверика.
Някой да сподели линк за читав компресор,ама да не е 1000лв хаха Нещо хич не ми се занимава и рискува с бутилки. Трябва да ги съхранявам..пазя,не дай си Боже и да стане нещо.Да знам,че все казвате, че до сега не е ставало,ама то винаги има първи път...
С копресора,помпя си когато ми трябва,а когато не ми трябва го заебавам някъде да си почива без да го мисля дали няма да гръмне :D
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Няма проблем да почакам със спестени едни 200лв хаха А и имам Hatsan Bullboss 6.35 с който да си пукам насам натам докато дойде маверика.
Някой да сподели линк за читав компресор,ама да не е 1000лв хаха Нещо хич не ми се занимава и рискува с бутилки. Трябва да ги съхранявам..пазя,не дай си Боже и да стане нещо.Да знам,че все казвате, че до сега не е ставало,ама то винаги има първи път...
С копресора,помпя си когато ми трябва,а когато не ми трябва го заебавам някъде да си почива без да го мисля дали няма да гръмне :D
Всеки има право на напълно неоснователни страхове. Дори и да искаш, няма да ти е много лесно да гръмнеш такава бутилка.
 

Amfo

Редовен Потребител
Привет на всички и благодаря за споделения опит. Извинявам се ,че не съм отговорил на коментарите ви , но последните дни бях зает да стягам багажа :) . Реално и аз започнах да се чудя от къде да започна . Чукче или пружина . Не съм е разглобявал пушката, но това ,което съм видял от клиповете в YouTube ми се струва, че не е трудно да се утежни чукчето . Живот и здраве към края на февруари, когато се прибера започваме със пушката :) . Поздрави на колегата за маверика, и аз се чудех доста коя от двете , тъй като реално само ложите се различават . Мога да кажа ,че wildcat се чувста много удобно за стрелба от ръка . И едната и другата си имат предимство и недостатъци. И така, успешна нова година на всички и още веднъж благодаря.
 

COMMANDER_KEEN

Потребител
Като няма толкова, той остава отворен, демек вече не работи. Същото важи и за първия, можеш и подредукторно да стреляш с целия обем на бутилка и пленум тогава, все едно нямаш редуктори.
Интересно защо в книжката на Маверика пише изрично да не се стреля при налягания по-ниски от редукторното.
Warnings:
• Never fire the rifle below set regulator pressure.

По такъв начин е написано, че останах с впечатление, че нещо може да се повреди...
 

emci74

Редовен Потребител
Това не променя факта, че регулатора остава отворен. Никой не е казал, че е хубаво и трябва да се стреля с под регулаторно налягане.
Просто Петко обясни принципа на работа на регулатора
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи от конструкцията на всяка редукторна пушка. С някои може, с други е противопоказно, че и деструктивно даже.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Добър вечер, да споделя малко информация. Маверик, 600 mm хеви лайнер .22 cal. Carbon fiber barrel sleeve, huma транфер порт и пружина, дотиквач максимално напред (колкото позволява монтирането на пълнител), волфрамов чук (полиран и с направени фаски на чело и гръб). Регулатори 200/160, пружина натегната на максимум (колкото да позволи зареждане) модер от Левент. Скорост 290 m/s, слъг хин .218, 34 грейна. На 170 бара и на 295 m/s нямаше група. Поздрави и много здраве и късмет през новата година. Групата е на 50 метра от тавана на колата на една торбичка.
1673199628588.png
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Ники, беше посочил любимите си марки на няколко фирми. Не видях обаче флагмана на FX, а именно Impact. С какво той не ти допада, а предпочиташ Maverick и WildCat?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
С ненужно усложнена механика, не ми харесват новите им пълнители и някои малки детайли, които понякога дефектират. При Wildcat и Maverik, тези проблемни детайли ги няма.
 

michorovm

Редовен Потребител
Даа, прав си. Като гледах оня китаец от FX Masterclass Channel колко карантия извади, за да смени чукчето с волфрамово такова, засега се отказах да го правя :)
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
В шкафа има още малко място. Ето ги и моите приятелки:
 

Attachments

  • Screenshot_20230116_082631_Gallery.jpg
    Screenshot_20230116_082631_Gallery.jpg
    94.8 KB · Прегледи: 78
  • Screenshot_20230116_082625_Gallery.jpg
    Screenshot_20230116_082625_Gallery.jpg
    242.6 KB · Прегледи: 78
  • Screenshot_20230116_082609_Gallery.jpg
    Screenshot_20230116_082609_Gallery.jpg
    527.7 KB · Прегледи: 77
  • Screenshot_20230116_082553_Gallery.jpg
    Screenshot_20230116_082553_Gallery.jpg
    526.4 KB · Прегледи: 74

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
С ненужно усложнена механика, не ми харесват новите им пълнители и някои малки детайли, които понякога дефектират. При Wildcat и Maverik, тези проблемни детайли ги няма.
Фасулска работа. :D
 

Attachments

  • viber_изображение_2023-01-16_09-05-21-004.jpg
    viber_изображение_2023-01-16_09-05-21-004.jpg
    296.7 KB · Прегледи: 96
Нагоре