Feinwerkbau 300s и universal

njatanasow

Редовен Потребител
Днес преди да отида на "истинското"стрелбище (с госта ми Мах) направих замерване на Feinwerkbau .С чашки 0,67 JSB (нямам друг грамаж ) 155 м/с, Незнам защо но падаше до 150м/с което не пречи кой знае на точността.Това е някъде 8 джаула.Като се сдобия с други чашки пак ще меря,ако до тогава не сменя пружината.
 

angelmr

Редовен Потребител
Аз като мерих моята с добри чашки разсейката в скоростта беше 2м/сек. Може би jsb-тата не са били много наред.
 

lynx

Редовен Потребител
Един "колега" с ФВБ 300-ес сподели, че с по-тежките чашки му мърдала скороста с до 5 м/сек, а с по-леките е 2 м/сек. Най-добре в това отношение за тази пушка при него се е получило с JSB RS 0.475 гр.
При наличие на вятър, естествено най-тежките давали най-добри резултати.
 

julioano

Потребител
Истинско удоволствие е да се стреля с тази пушка , аз съм изумен от точността и :eek: :eek: :eek:
 

angelmr

Редовен Потребител
Като се спомена за точността на пушката се сетих една моя случка която може би съм писал по-рано, но ако съм забравил пак да я припомня.
С моята пушка стрелям на 10 метра с диоптричния прицел. По едно време през лятото започнах да забелязвам изключително странни отклонения изстрелите се групираха в две свити групи точно от двете страни на десятката. При това прекалено повтаряемо за да е случайност. Какво се оказа, на върха на цевта големия детаил който служи за утежнител не е едно цяло със този на който е релсата за мерника. А въпросния детаил с релсата пък е захванат с един най-обикновен коничен щифт, който от вибрациите при пренасяне и стрелба постепено с времето се е разхлабил. Та се наложи да използвам един имбус в качеството у на леко чукче. Но честно казано преди не съм си мислил че на цев ще бъде сложена сглобка която се монтира с чук. Можете да си представите каква ще е тази цев в сравнение с днешните след като тя фабрично е предвидена да се бие с чук. ;) И си остава също толкова точна.
 
A

Anonymous

Гост
Стоманата на немските пушки от онова време няма нищо общо с "пластелина" от който са направени съвременните пушки- дори и тези във високия клас ;)
Да не говорим за обработка, напасване, финиш и каквото още се сетите.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес направих някои замервания на скоростите на четири вида JSB на FWB със 10 джауловата пружина.Надявам се утре да пробвам с по силна(15-16 дж)
RS 0.475 215-216 m/s
expres 0.51 206-208 m/s
exact 0.547 204-205 m/s
heavy 0.67 171-172 m/s
Според мен всичките правят добра група на 30 метра.Неказвам как стреля на 50 метра съвсем умишлено :D
За тази дистанция да пише колегата Юлиян ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги я кажете сега от къде взимате почистващите тампончета за цевта на Фани, и има ли в България такива и къде ???
 

lynx

Редовен Потребител
soundmax написа:
Колеги я кажете сега от къде взимате почистващите тампончета за цевта на Фани, и има ли в България такива и къде ???
Има ги при Иво Радев в БулАрмс, но съм ги виждал вече и по другите магазини.
Станаха хит и се търсят, вече са популярни и ги вкарват по-масово.
11 лева струва една кутия, не знам колко стотин бройки са но ще ти стигнат за няколко години.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Щеше ми се да се разпиша и аз с два реда в тази тема, ама ... то просто няма с какво ???. Каквото има да се приказва за една пушка - те немците са го направили реалност преди много десетилетия :D !
Та се сетих за една интересна статистика: в родния ни арсенал в момента има 5 FWB 300s и 5 АА-ЕV2 /ако не бъркам, разбира се :)/. Имал съм удоволствието да стрелна два пъти с Ева. От първата чашка с Фанито почувствах, че по усещането в хвата, лягането на пушката при ФТ и елегантността на изстрела FWB 300s e Евата на пружинните пушки! / Или AA-EV2 е Feinwerkbau 300s на PCP-тата :D !/ И първото и второто означават едно и също - стойностна пушка, стрелбата с която е истинско удоволствие :yahoo: ! Да са здрави на всички притежатели и Фанитата и Евите и да ни радват в много бъдещи срещи помежду ни :cheers: !
 

azzaro

Потребител
Някой не търсеше ли 300S за лява ръка????Пушката е в перфектно състояние,ако проявява някой интерес моля на лични!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Е к'во стана сега - писах че са 5 и ги наизвадихте изпод дюшеците ;) ! Айде, ще я приберем и тая в Търново - имаш ЛС :).
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Архитекта написа:
Е к'во стана сега - писах че са 5 и ги наизвадихте изпод дюшеците ;) ! Айде, ще я приберем и тая в Търново - имаш ЛС :).
Пламене, да не почваш да стреляш и с двете ръце? Кой е левичара, че не се сещам?
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Е к'во стана сега - писах че са 5 и ги наизвадихте изпод дюшеците ;) ! Айде, ще я приберем и тая в Търново - имаш ЛС :).

Има и повече Еви. Не се притеснявай. Виждали сме на живо и Ева МК-3 не само 2ки и 4ки :)
Но човека не пише във форума.
 

ангел иванов

Потребител
А в нашия бивш стрелкови клуб,бунака който го стопанисва има 27 фанита 300су ама не ги продава.
Чакал държавата да възроди спортните стрелкови клубове,и да развива спорта сред младото поколение,ама аз му казах да иде и да отскубне косъм от някоя свинска п..ка,тогава ще стане това което чака. :offtopic:
Междувременно лепи фаянсови плочки да се издържа.А пушлетата са екстра,има 2 или 3 неразконсервирани,като на Пламен.
Но нищо не се продава :(
 
Нагоре