Feinwerkbau 300s и universal

azzaro

Потребител
Само за малка демонстрация на евтините немски пушки които не качват над 200 евро. http://www.egun.de/market/item.php?id=3071167
след това са още няколко десетки евраа за да дойде до тук,митница ако се наложи,някоя седмица чакане и надежда да са коректни и от другата страна. Общо взето приятно усещане .На ентусястите успех :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Няма митници и чакане. Това се случва, когато вкарваш нещо извън ЕС.
 

lynx

Редовен Потребител
Е, не е митница но на скенера като видят нещо дългоцевно в пратката и ха-честито! ;)
Еди може да сподели какво се случва с всяка пушка, когато пристигне в разпределителния център.
 

azzaro

Потребител
Aко 10-15дни не са чакане,наречете го както искате,аз ви споделям моя опит,винаги може да има и изключение от правилото но до момента от последните десетина пушки за който знам коя колко е пътувала има само една която доиде за 4-5 дни и това е рекордно бързо.Имаите предвид че не търгувате с фирми на които само това им е работата а с частни собственици/за по-читавите пушки/на който дори им е неприятно че изпращат извън Германия/просто са невежи и незнаят че и едното и другото ще им отнеме едно и също време /парите са за сметка на купувача//.Иначе за евтинджоци,и днес има два таласъма от някой незнаен клуб,на няколко тона олово за по 170 евро,толкова смачкани че и на снимките се виждат деругите по приклада и ръждата-койтого устройва да си ги купи!
тунинг комплект ако не се лъжа излиза до тук около70-80 евро за 7.5 J.За по-мощни пружини г-н Атанасов ще ви осветли!
 
A

Anonymous

Гост
angelmr написа:
Според мен зависи по-скоро как ще се развие аукциона от колкото какво е качеството на пушката. И без това от едни снимки нищо не може да се разбере. А в е-гън над 200 евро не помня да е стигала такава пушка. :)
Хайде да взема отношение, понеже виждам, че хубав спор се е заформил.
Ангеле, толкова и висиш в еГън. Не се заяждам, но специално ще си направя труда да изровя записи на приключили аукциони баш на Универсали, за да се убедиш, че реалноста е съвсем различна (поне от тази, която познаваш по времето, когато купих твоята пушка). Дори тогава запазени екземпляри стигаха над 270 евра. Твоята специално я купих на твърда цена от точно 178 евра. Това без транспорта и за твой голям късмет с минимално оскъпяване от към превод на парите. Късмета беше, че немеца ползваше ПейПал ;) И пушката има доста козметични забележки от към ръжда и подбитости, въпреки перфектната си стрелба и работа.
Има един тънък момент. Сещате се, че тези пушки отдавна не се произвеждат и колкото и да са много в немско, в един момент количеството им започва да намалява. Съответно търсенето нараства и цената на аукционите се вдига. Логично. Да не говорим, че запазаени или дори нови модели излизат спорадично рядко. В такъв случай може да се прибегне и към директна поръчка от немски дилър. Не желая да навлизам в подробности, само ще кажа, че няколко на практика нови FWB станаха собственост на известни в този форум колеги по този именно начин. Една от тях дойде със заводската си консервация- непипана. И всичко това не струва 200 евро, нито се подарява. Отделно мога да дам и примери с наистина безумни цени за неща, които макар и уникати са се купували на далече по-разумни пари преди. Един такъв пример наскоро за Валтер като моя: http://www.egun.de/market/item.php?id=3043101.
Колкото до получаването. Макар да сме в ЕС, всяка пратка минава през рентгеновия скенер на БРСЦ- София. И там оператора засича едно нещо с дълга цев. Което е притеснително. Следва изолиране на пратката в специално помещение за съхранение на опасни предмети и изпращане на уведомително писмо до получателя, което меко казано може да ви изправи косите, понеже вътре се споменават членове и алинеи и едни други неприятни неща. Следва доказване на съдържанието и последващо освобождаване. Нещо свързано с време, нерви и пари. Накрая щастливия собственик единствено е ангажиран да си разопакова колета и след одобрителните възгласи на присъстващите да се наслади на една перфектна стрелба.
Толкова с еГън, немските пушки и техните цени. Ако някои иска нещо да пита- насреща съм. Не съм откзал съдействие и помощ на никого, но искам пак да подчертая- немците пушки не подаряват. Дори и ръждиви.

П.С. Динка, ако искаш да си купиш такава пушка, специално ще ти избера някоя от аукцион и ще те поканя да присъстваш лично на печеленето му от моя страна. Жив и здрав! :cheers:
 

andro

Потребител
Колеги,каква е тази истерия по Fеinwerkbay?Имам чувсвото че на света има само два модела ,този и всички останали.Не коментирам качеството на оръжието ,но мисля ,че скоро и тук ще почнем и тук да виждаме обяви, продава се .То е и си остава оръжие за къси дистанции.Имах Ханел още през 97 г.и знам какво говоря .Нека тези които дават по 700 - 800 лв . си помислят не е ли по добре да си вземат истинска фт пружинка.
 
A

Anonymous

Гост
Не andro, по-точно има немски пушки и всички останали. :p И защо ще стреляш ФТ с пушка, която е направена с една единствена цел- да стреля прецизно и да вкрава попаденията само в 10-ката, в отвор, колкото е калибъра? Колегите навън обаче ги ползват и за това. Заедно с Аншуц 380, Диана 75, дори слабички компресионки, като Валтер и Щаер. Тук удоволствието е друго- да притежаваш истинска, качествено изработена от качествени материали пушка.
Удоволствието да притежаваш една легенда.
 

dinkata

Редовен Потребител
Parabellum написа:
П.С. Динка, ако искаш да си купиш такава пушка, специално ще ти избера някоя от аукцион и ще те поканя да присъстваш лично на печеленето му от моя страна. Жив и здрав! :cheers:

Благодаря ти, Еди, за поканата ! Но в близките 10 години нямам намерение да купувам такава пушка ! Жив и здрав и ти ! :cheers: :cheers: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andro написа:
Колеги,каква е тази истерия по Fеinwerkbay?Имам чувсвото че на света има само два модела ,този и всички останали.Не коментирам качеството на оръжието ,но мисля ,че скоро и тук ще почнем и тук да виждаме обяви, продава се .То е си остава оръжие за къси дистанции.Имах Ханел още през 97 г.и знам какво говоря .Нека тези които дават по 700 - 800 лв . си помислят не е ли по добре да си вземат истинска фт пружинка.

Андро, по писаното от теб мисля че не си стрелял с такава пушка... Аз специално като хванах на Архитекта неговата и седнах в ФТ поза, имах чувството че съм стрелял 2 години само с нея.. И това от първо хващане... Не зная дали е от по-ниския ми ръст, или от начина на прикладване.. Незнам наистина.. Толкова комфортно се чувствах с тази пушка в ръце, че ми беше по-удобна от Асаня с който стрелям всеки ден.. Бих си купил Фани, но лошото е че струва колкото 16J PCP и не се намира.. Иначе ако имам такава пушка си мисля че другите ще стоят в калъфите почти постоянно...
 

andro

Потребител
Моите уважения Еди!Аз също съм фен на немското оръжие и съм го показвал винаги.Просто има и такава категория във форума които не са наясно какво и колко може реално оръжието .Нормално е да искат за тия пари повече .И да останат разочаровани дори и от този модел .Дали съм прав, времето ще покаже!И не си мислете, че не искам тази пушка! :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
andro
Искам да споделя нещо ,на всеослошание.Доста пушки минаха през ръцете ми а и съм стрелял и със чужди,но от както имам FWB нищо не ме кефи така.Немога да го обясня.Само мога да кажа че като стрелям с нея забравям всичко друго.Абсолютно никакво значение няма че пушката е абсолютно точна до 30 метра(според мен)
Даже и днес при сняг около една педя и миносови температури неможах да се стърпя и стрелях(за първи път в снега)Имах чувството че ще ми се счупят пръстите,брадата ми треперише но пак си беше кеф.Верно че нямаше само една дупка но групата беше 6-7 мм.външно.
Според мен който стреля веднъж с такава пушка започва да мисли за нея ;)
Ако модераторите преценят че е спам да го изтрият :)
 

azzaro

Потребител
И при мен заразата доиде така,от пушката на колегата Атанасов.Няколко изстрела с нея :yahoo: и Хайнела е за сергията!
 

angelmr

Редовен Потребител
lynx написа:
Имах предвид цена с разходите до БГ от 150 евро, това е наистина евтино за Универсала.
Виждал съм наистина много евтини, но не приличат на нищо.
Прикладът може да се свести и не е скъпо да се направи, но когато желязото е изядено тогава наистина е сложно възстановяването на пушката в "човешки вид".

А ясно не разбрах че имаш предвид с всички раходи. Наистина не смея да коментирам колко биха излезли всички разходи. Наблюденията които имах бяха за цените в германия през пролетта. До тук колко ще дойде е отделен въпрос.


Parabellum написа:
angelmr написа:
Според мен зависи по-скоро как ще се развие аукциона от колкото какво е качеството на пушката. И без това от едни снимки нищо не може да се разбере. А в е-гън над 200 евро не помня да е стигала такава пушка. :)
Хайде да взема отношение, понеже виждам, че хубав спор се е заформил.
Ангеле, толкова и висиш в еГън. Не се заяждам, но специално ще си направя труда да изровя записи на приключили аукциони баш на Универсали, за да се убедиш, че реалноста е съвсем различна (поне от тази, която познаваш по времето, когато купих твоята пушка). Дори тогава запазени екземпляри стигаха над 270 евра. Твоята специално я купих на твърда цена от точно 178 евра. Това без транспорта и за твой голям късмет с минимално оскъпяване от към превод на парите. Късмета беше, че немеца ползваше ПейПал ;) И пушката има доста козметични забележки от към ръжда и подбитости, въпреки перфектната си стрелба и работа.
Има един тънък момент. Сещате се, че тези пушки отдавна не се произвеждат и колкото и да са много в немско, в един момент количеството им започва да намалява. Съответно търсенето нараства и цената на аукционите се вдига. Логично. Да не говорим, че запазаени или дори нови модели излизат спорадично рядко. В такъв случай може да се прибегне и към директна поръчка от немски дилър. Не желая да навлизам в подробности, само ще кажа, че няколко на практика нови FWB станаха собственост на известни в този форум колеги по този именно начин. Една от тях дойде със заводската си консервация- непипана. И всичко това не струва 200 евро, нито се подарява. Отделно мога да дам и примери с наистина безумни цени за неща, които макар и уникати са се купували на далече по-разумни пари преди. Един такъв пример наскоро за Валтер като моя: http://www.egun.de/market/item.php?id=3043101.
Колкото до получаването. Макар да сме в ЕС, всяка пратка минава през рентгеновия скенер на БРСЦ- София. И там оператора засича едно нещо с дълга цев. Което е притеснително. Следва изолиране на пратката в специално помещение за съхранение на опасни предмети и изпращане на уведомително писмо до получателя, което меко казано може да ви изправи косите, понеже вътре се споменават членове и алинеи и едни други неприятни неща. Следва доказване на съдържанието и последващо освобождаване. Нещо свързано с време, нерви и пари. Накрая щастливия собственик единствено е ангажиран да си разопакова колета и след одобрителните възгласи на присъстващите да се наслади на една перфектна стрелба.
Толкова с еГън, немските пушки и техните цени. Ако някои иска нещо да пита- насреща съм. Не съм откзал съдействие и помощ на никого, но искам пак да подчертая- немците пушки не подаряват. Дори и ръждиви.

П.С. Динка, ако искаш да си купиш такава пушка, специално ще ти избера някоя от аукцион и ще те поканя да присъстваш лично на печеленето му от моя страна. Жив и здрав! :cheers:

Вярно пропуснах да спомена че от както я получих повече в е-гън не съм влизал. :) Приемам критиката остарели са ми данните. Явно съм изкарал късмет с минимума в цените от което съм много доволен. :)
Между другото и тогава рядко виждах универсали.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Струва ми се, че някои позитивни постове на притежатели на тази пушка се тълкуват като малко еуфорични и се създава впечатлението едва ли не за "истерия" около FWB-300s. Няма такова нещо :no:. Към настоящия момент три такива пушки си стрелят кротичко БР от 25м. Други две се подготвят за ФТ и като притежател на едната от тях още веднъж акцентирам: не очаквам особена успеваемост от пушката в ФТ стрелбата. Тази дисциплина се провежда на открито и атмосферните условия почти никога не са от идеалните. Но ФТ стрелбата с двойно по-голямо пропадане от обичайното за 16J ,и то с най-леките чашки, определено би била интересна и би имала много полезен тренировъчен ефект :rambo: :) .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз пък ще се оплача :D Вчера тръгнах да разглобявам пушката за да смъкна някои размери и разгледам по тука показаните стъпки http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... eadid=9897 и да споделя за терзанията си и неволите :( . Всико Ок до стъпка 4 махнах зегерките но осите не излизаха и с клещи пробвах не стана и реших друго, махнах оста от стъпка 6 и задния водач от стъпка 5, след което повдигнах направляващата на противооткатната система на горе както е дадено на стъпка 5 за да мога да законтря осите и със силен натиск напред успях да ги извадя, зор беше ама излязоха. Но неочаквано Стъпка 7 ме отказа много са затегнати двата болта които държат блока на спусковия механизъм, интресно беше, че нямаше следа да са били пипани някога (имам предвид развивани) по главите нямаха и драскотина, след като ги напъвах не се развиха и се спрях, че леко взе да се деформира канала (за отверката) на болта, имам идея как да ги развия, но ще приема и други съвети може да са по-добри, и кажете в коя посока развивате да не с обратна резба ;) НО най ме втрещи следната гледка, болта на лоста за зареждане е законтрен ужасно ( Стъпка 8 ) леглото на главата на болта е деформирано със секач ли (затъпен) не знам против развиване :eek: :mad: Ръчичките да му изсъхнат на тоз дето го е направил, сега трябва да пиля за да освободя главата на болта и да го развия, имало ли е такива извращения по-другите пушки споделете, иначе няма кой знае каква философия на пръв поглед по разглобяването стига да нямате моя късмет :wall:
Ако предположението ми е верно тази пружина май не е сменяна никога и определено не си знае изсрелите като гледам състоянието на пушката и определено реве за нова (жалко че няма с какво да замеря скороста), а ако тез работи са дело на предния собственик не знам си от къде направо .......... :rambo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
;) ;) ;) Любо,ти си велик!
Никъде няма обратна резба.
Другото в скайпа,но първо ще ти се накарам ;)
 

azzaro

Потребител
КОлега njatanasow,давай направо тук че и другите да знаем,нали и нас ни чака същото!/само караницата си е за Любо :p
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) ;) За резбата ясно не съм напъвал в обратна посока, ще се чуем към 14:30 тогава ще се прибера надявам се да си пред компа :cheers: Ама да не ми се караш много ;)
azzaro написа:
Некоя шваба се е престарала явно!
Явно не съм очаквал такова нещо от най-технолоичната нация за мен ;) ама на всякъде си има черни овци (нехранимайковци ;)) ;)
Която и пушка да съм имал все в началото съм имал дертове баси и късмета,(с тази въобще не съм си мислел че ще имам подобни изпълнения) ама след това са ставали много добре. Стана като самореклама ;) ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги ,не си пипайте пушките, преди да сте ги тествали добре.Измерете скорости ,различни чащки,дистанции и т.н.
Като сте наясно какво "имате" и какво "искате" почвайте с пробите(Ако можете да се оправяте сами) аз ще погам :)
За някои неща не ми се пише в темата ,защото съм се "напатил",вече не ми се "качва на черешата" както казва Тихомир
 
Нагоре