Feinwerkbau 300s и universal

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Днес беше готино време и си пострелях малко с Фани на пределни дистнции, уцелва и на 77-80 метра ;) ;) ;) не е майтап стрелях по едно PVC шише 1,5 л при много лек ветрец си го удрях с малко минометна стрелба ;) успях дори 5 пъти подред да го ударя, е след това пропусках разбира се при промяна на вятъра, иначе успях да я прострелям на различни дистанции до 40 метра след като направих една магария и вдигнах малко скоростта, но пак е малко под 7,5 J в момента с JSB 0.67 g. май стреля с около 146-148 м/с ( колко е точно не се знае) засякох я след като змерих пропадането на няколко дистанции и с ChairGun направих параболата като свързах точките от замерванията ми ;) При наличие на вятър групите до 35 метра от ФТ поза и стрелба по дотове са максимум 23 мм (от 8-10 изстрела) на последната дистанция, защото вятъра взе да се отразява повече иначе на 27 метра групата от първите 5 изстрела стана 11мм 4 от които са в една дупка (слeд 10 изстрела стана 17мм)- верно аз само мога да влоша стрелбата и групите направо е уникална пушка :yahoo: ;) Еееехх да беше малко по-силна ама и това ще стане скоро ;)
 

azzaro

Потребител
И аз от днес мога да се включа в групата на Фанките :yahoo:,специални благодарности на Parabellum :cheers:,за коледно-новогодишния подарък!!!!За сега само мога да кажа че стреля страхотно и очаквам по-добро време да я видя на открито!В домашни условия на диоптрици както може да се очаква дупката е една.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега ,вече ти честитих ,но и тук ще го направя :)Честито.
Сега е ред на оптиката и мишена на 25 м.Това е нашто растояние ;)
Очакваме скорости и точност,ако ти трябва помощ ,можеш да разчиташ ;)
 

azzaro

Потребител
Мерси за пожеланията,оптиката е осигорена Gamo 4-16 *50,само хубаво време ми трябва и :rambo:!!!
 

azzaro

Потребител
Извинявайте за поредните постове,но ето обещаните резултати от днес , не са перфектни но за стрелба от кола мисля че е добре
 

Attachments

  • dekemvri 2010 170.jpg
    dekemvri 2010 170.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 206

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Те от маса една мишенка може и по-добре ама за сега толкова ;) доста от 9-ките са много близо до 10-ятка ама за малко не се брой все пак ;)
 

Attachments

  • 234.JPG
    234.JPG
    506.7 KB · Прегледи: 162

DANNY

Редовен Потребител
Може и да е пускан този линк, Но....
...Ако не е пускан, ще ви е интересно да го прегледате.
Има и "взрив схема" на пушката. Като кликнете в/у нея се отваря в прилично голям размер.
http://www.cones-stuff.co.uk/Feinwerkbau%20300s.htm
 

andro

Потребител
Какво ще стане с точноста ,ако противооткатния механизъм не работи?Или теоретично го няма?Защо пружината е на две части ? ???
 
A

Anonymous

Гост
Не само пружината е от 2 части, а и има шайба между тях. При това едната от пружините е намотана на ляво, другата на дясно. Целта е да се неутрализира усукването на пушката при истрел, понеже и 2 те прижини ще се завъртят едновременно в различни посоки.
 

andro

Потребител
Е това ме интересуваше!Силата акумулирана от двете пружини дали е по голяма от една цяла?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
andro написа:
Е това ме интересуваше!Силата акумулирана от двете пружини дали е по голяма от една цяла?
Може да е по-голяма а може и да не е зависи от параметрите на пружините - Стъпка (или брой навивки), дължина на пружината,дебелина на тела и средния диаметър на пружината - това са все параметри с който може да се играе и да се повиши или намали силата на една пружина, но няма значение дали е една или 2 относно силата Ралфи е казал защо са две по-принцип ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Оригиналните пружини са били от две части наистина. Не знам на 100% защо, но предполагам за уравновесяване на осукващия момент на пружината при изстрел. Новите пружини обаче са еденични. Както и тунинг пружините. Преди време гледах да продават оригинална двойна пружина, но не мога потвърдя на 100% че е ново производство.
 
A

Anonymous

Гост
Оригиналните пружини са две навити в противоположни посоки. По-горе добре беше обяснено защо.
Заводите на Файнербау поддържат резервни части и консумативи, дори за оръжия излезли от производство. Говорил съм лично с търговският им отдел. Само от предлаганите резервните части може да се сглоби цяла пушка.
Единичните пружини са по-скоро тунинг такива и не се предлагат от Файнербау, а от други производители.
 

lynx

Редовен Потребител
На едно от клипчетата предоставени от Саундмакс, забелязах че пушката е пригодена за Фийлд Таргет и са я засилили на 220 м/сек с JSB Diabolo Exact. Това си е 12,34 джаула, не знам с каква пружина е пушката, но предполагам че няма да е със занижена точност при положение че французина я ползува за ФТ :quiet:
Ето го клипчето:
http://www.youtube.com/watch?v=8_6pprNxzo0
Принципно пушките за ФТ са най-нагласени с цел изрядна точност, така че тази мощност едва ли ще е неподходяща за пушката.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Замислих се над нещо тези дни, за предимството и недостатъците на противооткатните системи и най-вече за прилагането им специално във ФТ-та и реших да споделя, какво имам напредвид когато се стреля под голям ъгъл особенно нагоре се получава силен удар в задно положение (който липсва при стрелба в хоризонтално положение)което определено е доста неприятно както за оптиката и може би и за механиката на пушката и тогава определено няма никакво предимство, тези системи са измислени (изчислени) за стрелба предимно в хоризонтално положение на пушката с цел и избягване на удара в задно положение и така са изчислени и проектиране, какъв е изхода според мен в задно положение ще проверя къде се получава удара и е хубаво да се подложи някакъв гумен демфер или друго (нещо като шайби ако се сложат на двете оси отпред ако там се удря) за да улекоти силата на този удар в задно положение, може и да се сложи и малко по-силна пружина на противооткатната система( с цел да не отива до край), но също не е ясен какъв ще е резултата в нормално положение на пушката, определено ще повлияе на работата на системата малко или много. До тук добре, но ако стреляме надолу под голям ъгъл се получава същото рязко се връща и удря в предния край тука не можем нищо да подлагаме вече (поне за сега не сещам къде) щото не можем да заредим вече пушката и няма да се фиксира точно в положение за стрелба май, другото за което се замислих е изключване на противооткатната система по-някакъв начин (когато се използва за ФТ състезания), но какво ще стане с точността не се знае, пушката е достатъчно тежка и отката ще е минимален с тази ниска скорост, и все пак пробвано ли е да се изключи (застопори), но така че лесно да се пуска пак при нужда (имам една идея как може да стане за сега) че определено ще е по-добре при състезани по Бенчрест да си действа противооткатната система ;) Надявам се, че не съм досадил с размислите си, и предварително моля да се говори ако желаете за това което писах вместо да ми се пише, че пушката не става за ФТ и, че не трябва да я бърникам ;) Знам че ще има и такива и ми мислят доброто, но все пак не пречи да обсъдим какво ви е мнението и къде ми грешката в идеите :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Хубаво би било да "нащракаш" въпросната система за да се придобие по-ясна представа върхо каво трябва да се расъждава ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@soundmax: Не съм правил такива тестове досега. Можеш ли да определиш приблизително от колко градуса нагоре вертикален ъгъл започва да дава осезателно усилване на удара ? Да не би да ти е омекнала много пружината на противоткатния механизъм ??? ?
 
Нагоре