Feinwerkbau 300s и universal

didarai

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
А в нашия бивш стрелкови клуб,бунака който го стопанисва има 27 фанита 300су ама не ги продава.
Чакал държавата да възроди спортните стрелкови клубове,и да развива спорта сред младото поколение,ама аз му казах да иде и да отскубне косъм от някоя свинска п..ка,тогава ще стане това което чака. :offtopic:
Междувременно лепи фаянсови плочки да се издържа.А пушлетата са екстра,има 2 или 3 неразконсервирани,като на Пламен.
Но нищо не се продава :(
Този човек наистина е голям идеалист и идеята за която се е хванал е похвална,но.......след колко време ли ще е приложима?От държавата ....силно се съмнявам да е в близко време.По-скоро ако намери як спонсор поне за помещение и консумативи и да създаде някакъв градски(областен) клуб.
Иначе....и аз се нареждам на опашката ако ги пусне в продажба :sniper:
 
A

Anonymous

Гост
:eek:fftopic2: И аз така сънувах преди година и нещо как някой добър човек ми подарява едва ли не, някоя архивна немска пушка, събираща кротко прах я в гардероб, я на таван, докато не разбрах, че най-сигурния начин да я имам е да отделя едни евра и да си я купя от извора ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Тази пушка е ... отчайващо скучна :wall: ! Един лист с 12 мишенки, по 2 на дистанция и ... всичко ми се изясни :D ! Надеждата ми, че като се отдалечавам по фила нещо ще се случи остана напразна. Дори и от 50-тия метър пушката при безветрие стреляше единствено и само точно където е насочена. Чашките излитаха като от гаубица при скромната скорост от 202 м/с и проблясквайки на слънцето с остра гърбица /13см пропадане от 33-тия да 50-тия метър/, безпощадно се забиваха в точката на прицел.
Доволен съм, че и с фабричната енергия от 9.8J успях да вкарам дистанцията 50м в последния шести дот при 32х /стрелям си консервативно по дотове/. Оттук нататък проблемите са два: максимално точно определяне на дистанциите при тази остра парабола и отклоненията при вятър.
Едва ли мога да отправя по-удачен комплимент за конструкторите на FWB-300su след днешната ми тестова стрелба от факта, че мишени 11 и 12 всъщност са от 51-вия до 60-тия изстрел от ФТ поза изобщо след първото ми хващане на пушката и единствените ми досега десет изстрела от 50м. Затова си позволих да ги публикувам:
Условия на стрелбата: ФТ-от лакът, мишена 11 пълно безветрие, мишена 12 много слаб постоянен страничен ветрец с един неочакван обратен порив. Т.е. - доста сериозна чувствителност на вятър при свръхлеките JSB-0.475г и скромната скорост.



P.S: И не търсете флаерче под стотинката :no:, сложих я защото досега съм публикувал снимки с тези мишенки само в 40милиметровия им вариант, просто за мащаб на окото :D.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз днес най-накрая я пробвах как стреля на вън и на по-големи дистанции, но тъй като нямах JSB-та (поне за сега събота ще си взема) използвах RWS Dynamit Nobel с плоска глава, дадоха ми около 30 бр сръбски FT за проба, и Gamo Pro Hunter ;) ;) на дистанция от 38 метра, за група и наредих 10-на легнали капачки, със сръбските групата от 10 изстрела стана 20мм имаше вятър и се влияеше доста от него, а още не съм и свикнал а ветровите корекции все пак първа стрелба, по капачките нямах пропуск и 10-те ги свалих :rambo: ,с RWS нещата седяха малко сложно при поява на вятър, но изчаках едно затишие и въпреки че не са за тези дистанции тези чашки пак направих група от 20-21 мм с повече от 10 изстрела, ама духне ли и малко става олеле капачките пак ги свалих но с 3-4 пропуска, а за GAMO си беше недорозумение, че ги взех ама ей така за проба реших да ги взема, но не си струва въпреки че пак имат някаква точност но на всеки 3-4 чашки една я изхвърлях, че имаха някакви гадни осенъци на полата, скоро е ред на JSB-тата и да я замеря някъде (най-вероятно в момента е около 7,5 J), че не знам с каква скорост стрелям ;)
Стези евтини (цената им все пак е 5лв за 500бр) чашки резултатите са повече от задоволителни, направо учудващи, ебаси снайпера е таз пущина :sniper2: :worship: ;)
ПП: за по ясна престава по такива капачки стрелях в това положение (легнали), но от ФТ поза http://www.youtube.com/watch?v=3P6eWgWHuwo :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги имам запитване ако може някой да замери пружината (ако може и тунингованата 12J ) и да напише какви са размерите , най вече ме интересуват външен диаметър на пружината (на пружините ако са норланите) и дебелина тела, иначе ми трябват и брой витки и дължина на пружината въртат ми се разни дивотии в главата ;) още не съм разглобил пушката и не ми се иска да я човъркам излишно за сега ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Не че одобрявам идеите ти да бърникаш тази пушка :D, но ще ти дам инфо: Пружината maccari, която се води за 12J, е дълга 24 см, има 30 витки и е с дебелина на телта 2.7мм :) .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Жив и здрав да си Пламене, няма да я надувам с повече от 12J (тази пушка ще я пазя като очите си не че другите не съм ги пазил) ама ще пробвам да скъся друга подобна пружина със сходни параметри, и да видя как ще се държи пушката, много добре стреля и сега ама с тази ниска скорост като ми вейне и малко вятър и отиде 2-3 см в страни на 40 метра ;) ама взех да и хващам цаката де, при липса на вятър знеш какво е положението само аз може да сбъркам ;)

ПП Добави външния размер на пружината без него нищо не мога да сметна :)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ейййййй, не ти увира главата :mad: :D ! Като си влязъл в "клуба" - спазвай правилата: Нищо не пипай по пушката, преди да си получил съвет и указания от Ники /njatanasow/. Той е доайена на тази пушка в Бг. Сериозно ти казвам :) !!!

P.S: Външният диаметър на пружината е 19.4мм.
И не забравяй, че от тази красавица не може да стане пълноценна ФТ пушка, не измъчвай пушката! Ако можеше - в световните статистики редом с АА-ТХ200 и HW-97k щеше да има и поне една такава. Ама .... няма :no: !
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Подменял съм въпросната пружина и също не ти препоръчвам импровизации.
Не се стискай - вземи си един maccari tuning kit да ти е мирна главата.
Не че няма да видиш зор и с него, но поне е правен за тази пушка и всичко си съответства като размери.
Поздрави
 

njatanasow

Редовен Потребител
Любо,нямам нищо против да откриеш "топлата " вода .Преди 3 дена сменях нова пружина понеже ми гарантираха 12 дж.
Познай какъв беше резултата. :D Незнам вече какво не съм пробвал ;) . За пореден път се затвърди мнението ми за максималните джаули на тази пушка.Всъшност ти го знаеш.
П.П. sir John ,знам за патилата ви с Кольо.Пружината се сменя за 5 минута.Тази на Маккари е много добра но не е най.Нека да оставим колегите да се поблъскат малко докато ги гони ентосиазма ;), а и нека слушат хора които препоръчват ГЛУПОСТИ като пружини за 15 дж.
 

leopardars

Потребител
Пичове,не си съсипваите пушките,те стрелят добре така.Аз от седмица съм с чисто нов Haenel 312,като за миг не ми е минавала мисъл да я тунинговам.
Доста пушки се накупиха (Feinwerkbau 300s) ,кажете какви пари излиза една такава красавица до България.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Зависи какво и е състоянието, но на този въпрос най компетентно мнение може да ти даде Еди (Парабелум)
 

azzaro

Потребител
Може да излезе от 600 до 850-900лв зависи от състоянието,транспорт, тунинг комплект и други непредвидени разходи.
 

azzaro

Потребител
Защото зависи и от изискванията на куповача,ако си съгласен за по-малко пари да вземеш пушка, която да съживиш и по нея да има повече часове твой труд отколкото на производителя,може и за по-малко да я намериш,ако искаш нещо читаво бъркаш по-дълбоко.Лично моята, по моя преценка в завършен вид ще ми струва около 800-850лв./без оптика/,плюс това 300SU са по-скъпи от джуниъра.А и колегата питаше за ориентировъчна цена/в немслите вестници за обяви се запова с графа "ПОДАРЯВАМ" ,може и там нещичко да се намери :p /
 

angelmr

Редовен Потребител
При късмет може да изпадне аукцион със цена под 150 евро! Моята няма да казвам колко ми дойде, но понеже на мен ми писна да изпускаме аукциони в последната минута и взех първия със цена на откупуване, която беше 170 евро. Иначе се намират перфектни пушки за по-малко. Това в Германия естествено. В Англия мисля че бяха от 400 паунда нагоре, а в щатско от 500 долара нагоре. :) Пушката е скъпа, просто в Германия има повече бройки и пазара е пренаситен. Но най-добрите оферти там са с изискване "без чужденци". :)
 

lynx

Редовен Потребител
За 150 евро ще е съвсем изгнила. Даже съм виждал и още по-евтини.
Все пак са почти 40 годишни тия бабалюги, а и повечето са бивши клубни пушки на милион изстрели.
Добрите бройки са скъпи, кефа е според парите.
Всеки сам решава.
 

angelmr

Редовен Потребител
lynx написа:
За 150 евро ще е съвсем изгнила. Даже съм виждал и още по-евтини.
Все пак са почти 40 годишни тия бабалюги, а и повечето са бивши клубни пушки на милион изстрели.
Добрите бройки са скъпи, кефа е според парите.
Всеки сам решава.

Според мен зависи по-скоро как ще се развие аукциона от колкото какво е качеството на пушката. И без това от едни снимки нищо не може да се разбере. А в е-гън над 200 евро не помня да е стигала такава пушка. :) Освен може би еденични случаи, които съм забравил. Другото хубаво на тази пушка е че и на милион изстрела да е пак си стреля както трябва. Има бройки от стария модел (150) които принципно малко се различават от 300, които са произведени 60-те и си стрелят и се продават редовно. Така че и евтини и скъпи, освен ако не са използвани за сечене на дърва или нещо подобно нетипично, на тези пушки няма какво много да им стане. На всеки стотина хиляди изстрела се сменя пружината, уплътнението и "гъбата" в челото на буталото и в това се изчерпва поддръжката им. Според мнения на дългогодишни собственици. :) При това не защото е много задължително, а просто защото все пак пластмасата старее, а и да не кажат хората че съвсем е зарязана пушката без поддръжка.
 

lynx

Редовен Потребител
Имах предвид цена с разходите до БГ от 150 евро, това е наистина евтино за Универсала.
Виждал съм наистина много евтини, но не приличат на нищо.
Прикладът може да се свести и не е скъпо да се направи, но когато желязото е изядено тогава наистина е сложно възстановяването на пушката в "човешки вид".
 
Нагоре