EDGUN

andi

Редовен Потребител
Неделя за първи път видях и стрелях с Едгън, за което благодаря на Ангел!
Впечатления: много мъничка и симпатична, прилича на детска играчка. Сравнително лека, с уникален баланс, с тази оптика центърът на тежестта е точно в ръкохватката - във предната ръка усещам непривична лекота. Много добра изработка. Влезнах специално в колата, за да видя как се чувствам вътре - губи се, имам чувството, че ще прострелям нещо. Спусъкът е двустепенен, на мен първата степен ми е малко странна, но се свиква. Прав от ръка или седнал е много удобна и много точна с лекота уцелвах каквото искам. Дойде моментът да я прострелям от маса, на мен ми е супер неудобна, изобщо не знам как да я хвана и да се наглася по нея, определено не е правена за бенч.А и за мен оптиката беше сложена много назад . Стрелях няколко серии на 50 метра, доста добре,много стабилна -без отриви, около 2-2.5см . Но съм стрелял и с пушки с по-добри резултати. Бях сложил една мишена диагонално на 80 метра и въпреки че оптиката ми беше слаба да стрелям за група на тази дистанция, пуснах една 5-ца и там беше голямата изненада, групата на 80 м е абсолютна същата като на 50 м или аз може би малко и свикнах. Не пробвах на повече, защото нямах мишена и време. Ангел каза че скоростта е 271 с хеви, не я мерих, но за времето, за което отива до мишената и пропадането, наистина е по-бавна от моята.
Малко и мн удобно ХУЛИГАНЧЕ !!! Определено иска свикване , може би по дългия вариант ще ми е удобен за стрелба ?
 

Attachments

  • IMG_1543.JPG
    IMG_1543.JPG
    447.4 KB · Прегледи: 241

ангел иванов

Потребител
Анди,на мен кво да ми благодариш,аз само я превозвах :). Благодарностите са за колегата Nevian,който се нави да ни я отпусне.
Плюсове- много точна стрелба,компактност и ергономичност.Минус,( поне за мен) много дълъг мек спусък, а за други колеги-еднозарядност.
И както посочи колегата Анди,не е за стрелба от бенч маса-късичка е и лека,няма какво да тежи по нея и да я натиска надолу за стабилност,както съм свикнал,за разлика от карабинните модели. Но тя и мисля не е предназначена за такава стрелба.Дългия вариант ще е по удачен,само че... през крив макарон. ;)
 

azzaro

Потребител
Незнам другите какво очаквате от това пушле,но аз за няколкото изстрела с него имах чувството че е част от ръката ми,такъв баланс не бях очаквал.След тази пушка Суматрата ми се струва като 4 метрова талпа със седнал циганин от другата страна! ;) Определено ако мога да си я позволя това е следващата ми пушка.По отношение на еднозарядноста-за какво ви е втори изстрел като с първия целта е поразена??? :p Нали идеята е един в целта а не няколко около нея !!!
 
A

Anonymous

Гост
ангел иванов написа:
И както посочи колегата Анди,не е за стрелба от бенч маса-късичка е и лека,няма какво да тежи по нея и да я натиска надолу за стабилност,както съм свикнал,за разлика от карабинните модели.

Че то за бенчрест няма нужда да натиска надолу, там се използват подпори. Натиска надолу е нужен само във ФТ поза и то единственно в предната част на пушката, защото в задната се използват скоби за подмишниците.
 

lynx

Редовен Потребител
Баш за Бенч трябва да е тежка, да обира вибрациите.
За това има ограничения в международните регламенти за теглото, че не може да е над.....тегло.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
cdman написа:
Ето го и обещаното филмче в MP4 формат:

Филма е от прилежащият диск към ЕДГЪН-а, на него пушката е разглобена на съставните си части.
Еди показва къде се сглобяват (финалният етап) Велес и Матадор и как се сглобяват за информация на бъдещите собственици.
Филма е на руски :)

част 1 - 285 MB

част 2 - 310 MB

част 3 - 265 MB

част 4 - 65 MB
Защо файловете не се отварят.При мен ли е проблема или е от сървъра на който са качени!
 

lynx

Редовен Потребител
Малко да събудим темата с някои доста екстравагантни приклади за ЕдГън :yes:
021857000-big.jpg

021857001-big.jpg

021857002-big.jpg

021857003-big.jpg

021857004-big.jpg

021857005-big.jpg

021857006-big.jpg

021857007-big.jpg

021857008-big.jpg

021857009-big.jpg

021857010-big.jpg

021857011-big.jpg

021857012-big.jpg
 
A

Anonymous

Гост
За всеки влак си има пътници.
Наченките на нео готика ме кефят, другите стилове не :-\
Всичко е въпрос на вкус казал кита ,и си дарил посмъртно тестисите на Японците :eek:
 

павле

Потребител
Този първия приклад с орловите мотиви е срахотен много ми харесва.
И пушката ми е присърце а с комбинацията от двете мога да изневеря на жената .
 

DANNY

Редовен Потребител
НЯМА ВЕЧЕ ИЗНОС НА EDGUN ОТ РУСИЯ!!!

Това е писмо на самия Едуарт към колегите от ЮАР.
Писмото може да го поставите в Гугал преводача. Превода е доста приличен.
Според новият и закон се спира износа на пушки и резервни части!
Предоплагам, че и същото се отнася и за пушките Деймиян.




------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hi, guys,

Sorry for making a new topic, but it seems to me there is a reason to do it. As I told before -- we got some problems with sending out guns out of Russia, all the ways, we used to work were closed. Thanks to our government, for example according to a new law one even cannot send a China soft-air pistol by mail out of Russia. The most stupid thing is they made a list of so called "gun parts", thing out of that list are not allowed to be sent by mail, one needs to call the special company which has a license to delivery such a parts. Among real parts of the gun like barrel etc, you can find there a gun-stock as well or parts of the guns stock, just a piece of wood but it a real "gun part"! Needless to say we are not happy of such a stupidity.

Anyhow I decided to try an official way of the delivery, we made an official contract with my Estonian's friend. Executed all the bank papers, allowing us to make a dilivery. Then I gave to the local custom office the whole bunch of papers to proof that everything is according to the law. We discussed many things with them, even if I need a special license from the Ministy of Defence of Russia, allowing me to take my guns out of Russia (I have to say, that according to Russian laws and all the papers I make no the weapon but the "thing like the weapon" I have them all sertified for 3 Joles limit.)

So, it took about 3 weeks to prepare all the documents, to agree all the issues etc. Then I got a permission to begin the execution of the papers, allowing me to take the guns out of Russia. Everybody told that everything would be OK. The truck came from Estonia, we were about to load it already and suddenly the custom officials claims that they need to take few samples for the test if they are real 3 Joles. They did it -- took out 4 gun, 2 Matadors and 2 Lelyas. It was las Thursday, 10th of Feb. Needless to say we gave them the real 3 Joles guns, the truck was staying at my place, waiting for them. Couple of days ago Ii got the information that there are some problems with the test. I understood that there will not be any delivery and let the truck go back to Estonia (that cost me 1 500 euro to keep it here waiting for the loading). Yesterday I got a call from the custom office, they are willing to come to my place. I expect they want to arrest the rest of the guns (about 60 Matadors)

I have no intention to give the guns to them. I made an official letter saying that due to the long time of execution and hight cost of all the deal I refuse to delivery the guns out of Russia and will sell them in Russia.

So I evacuated all the guns from the workshop and expect them to come on Monday. I have no idea what will going on but do not expect anything good

Thus the last legal way of taking the guns out of Russia was cut off And I have no option left. So there are two ways:

1. Those who made a deposit to Tony -- you can take it back. Those who had paid me -- give me a letter of PM we will discuss the way I return money to you.

2. Wait until we made the first 300 guns in Europe (we started to make them already). We expect them to be ready in September-October period of time of 2011.

Yes, there is another option -- to come to Russia and take the guns by yourself but I would consider that option rather as fantastic.

I think needless to say how I HATE that bloody Russia bureaucracy, Putin and Medvedev. You even cannot imagine how we live here, we spend about 70 % of all our efforts and power just to struggle the system and only 30 % we can use for the real work

It became quite popular to make an Internet letter to Medvedev, so if some of you want to do it, you can make a letter to him, asking why the bloody Russia doesn't allow their people to work and sell the good things out of Russia instead of gas and oil.

You can do it here:

http://eng.letters.kremlin.ru/

Sorry, guys for the bad news but you can trust me I was fighting the system like a lion but fail ...
 

Loki

Потребител
Ами той го е изнесъл- пише, че октомври, ноември ще се появи "европейското" производство.. обаче изгоре с цел тир пушки- кой ше ги купува в руско??? Там богатите си играят с по-други пушлета...
 

cdman

Администратор
azzaro написа:
Да разглабя на части и да праща насам :p ;)

До колкото разбирам от писмото - по новият руски закон - не можеш да изнасяш никакви оръжия - нито части за оръжия - включително дървен приклад !!! :) така че няма изнасяне от там вече. Който купил купил - другите ще чакат догодина новите европейски EDGUN-и
 

FreeMan

Редовен Потребител
Много пари...
Иначе е страхотна.
Тъй като се водят така да се каже поръчкови, някой знае ли в калибър .22 или .25 колко са максималните джаули? :rambo:
 

Беселин

Потребител
Колеги някой знае ли нещо за производството на Едгън извън Русия?Започнало ли е?Кой е тоя холандски сайт дето от него се купуват пушките?Не, че ще я купя скоро(за Лелята става въпрос) ама ми се въртят едни мухи в главата .... :crazy: а когато това продължи повече от десетина дена се започва една кампания по набиране на средства та ако ще да ми отнеме 2 години и се сдобивам с това, което искам.Сега е едва трети ден ама кой знае... :crazy:
Някой знае ли и на какво е способна тази пушка в смисъл групи дистанции.Никъде не съм попадал на мощност имате ли инфо по този въпрос?

http://www.youtube.com/watch?v=x6N7LCMU ... 681071EF51

Това възможно ли е?На 100м с 4,5 да се чупят бирени бутилки?Варианта в 4,5 сигурно е по-добрия за тази пушка а, какво Ви е мнението?
 
Нагоре