EDGUN

C/E

Потребител
Хипотетично при достатъчно дълго въздействие на магнитчето, би се получило намагнитване на стоманения дотиквач.
Тогава пак хипотетично той би могъл да задържи мънички метални частички, стружчици или други боклучета с феромагнитни свойства и да ги вкара в цевта.
Разбира се, това е ако стрелеца прояви небрежност и невнимание при зареждане на съчмата.

Мисля, че всичко това обаче е изключително малък и пренебрежим риск и идеята за магнитно закрепване си е направо блестяща. :)

:cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
C/E написа:
Хипотетично при достатъчно дълго въздействие на магнитчето, би се получило намагнитване на стоманения дотиквач.
Тогава пак хипотетично той би могъл да задържи мънички метални частички, стружчици или други боклучета с феромагнитни свойства и да ги вкара в цевта.
Разбира се, това е ако стрелеца прояви небрежност и невнимание при зареждане на съчмата.

Мисля, че всичко това обаче е изключително малък и пренебрежим риск и идеята за магнитно закрепване си е направо блестяща. :)

:cheers:
Точно така ще стане, както си го описал, и аз мисля, че риска не е пренебрежимо малък.Магнита би могъл да се замени с конусно легло и райбер с пъпка, който да го задържа в него. :) Наздраве! :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Магнитите на Дейстейт са много малки и не се знае дали имат въобще някакво влияние.
Руснака използва малки мощни неодимови магнити, които имат силни магнитни полета.
Проблема не е само в натрупването на стружки. Намагнетизирването влияе на всички метални части, променя движението на ударници, триенето, съпротивлението и хода на всичко движещо се и т.н.

Това което е направил е по-лесно за направа за да върши работа, но иначе има много и различни начини за закрепване. АА примерно са го решили със щифт и плоска пружина... но е по-трудно за реализиране. Човека просто е намерил лесен и прост3 начин за закрепване.
 

C/E

Потребител
Мисля, че преекспонирате... :-\
Това едва ли е някакво супер мощно магнитно поле. А и влиянието му е само за времето, докато магазина е върху цевната кутия.
В останалото време просто се държи по-настрани за да не "намагнитва" стоманените части. ;)

Искам да кажа, че магнита на руснака не е неодимов. Иначе като нищо ще си преебе пушката. Неодимовите магнити са супермощни и такъв магнит с размера на използвания от руснака сигурно ще дигне 10кг картечница. ???


:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
При тези размери, смятам че е неодимов. Това, което виждаме, не е целия магнит. Магнитът е вътре в дупката. Това прилича на половината от стандартна магнитна закопчалка, каквато слагат на калъфите за някои електронни у-ва. Калъфа на електронната ми книга е точно с такъв, само малко по-декоративно изглежда. Магнитчето вътре е Ф=4мм, с дебелина около 1мм, а държи много здраво (заради железния корпус, който се явява магнитопровод).
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
" Получили 9 мм стволы от Лотар Вальтер, решили создать винтовку под этот калибр. Винтовка создаётся для выпуска за границей и продажей там же. Так как для работы со стандартным клапаном нужно прилагать ОЧЕНЬ большие усилия на его открытия то сделали новый клапан, самооткрывашку, линейный, то есть ударник бьёт в направлении выстрела и туда же открывается клапан. При объеме внутри клапана всего в несколько см3 воздуха с давлением 150 атм без проблем 5 грамовая пуля вылетела со скоростью 170 м/сек, при добавлении объема воздуха -- под 300 м/сек, что составляет 220 Дж. Полагаем, что клапан получился достаточно экономичным и работы в этом направлении будут продолжены.

This is a prototype pf the 9 mm valve for a new gun. There was a task to speed up 5 grams pellet up to 300 m/sec. It works, as you see. Hope the new gun will be made in the next year. "

Прототип на 9 mm EDgun
 

lynx

Редовен Потребител
C/E написа:
Един пет-заряден магазин за Матадор, който ми се струва доста оригинален:

http://www.youtube.com/watch?v=t4Ug0Pzruqk&feature=related
Самия Едуард също работи по решаването на проблема, но за сега подробностите са тайна. ???
:cheers:

На мен 40 зарядния повече ми допадна ;)
2062050.jpg

2062052.jpg

2107675.jpg


И клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=N4cpKdQjak0
 

dinkata

Редовен Потребител
По - далече да я беше сложил тая камера ! Трябваше да го гледам 1000 пъти как става...
 

C/E

Потребител
???
И няма опасност съчмата, падайки от магазина да застане с полата напред пред цевта...така ли е? ???
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За мен изработването на този пълнител си е чиста загуба на време. Не виждам проблем, отделеното време и средства да се използват за конструирането на подобен пълнител, влизащ хоризонтално и зареждащ или подаващ директно чашките както си е нормално.
Имам тази идея за лентов ротационен пълнител с голям брой чашки(подобен на този - който пък е копиран от пълнителя за пистолетите на Аникс, откъде и на мен ми хрумна възможността да се използва подобен и за моята пушка) но все нямам време за реализирането и.
 

C/E

Потребител
Ето как пристигат пратките на Едуард директно до вкъщи:

CIMG7643.jpg

CIMG7644.jpg

CIMG7645.jpg

CIMG7659.jpg

CIMG7670.jpg

CIMG7666.jpg

CIMG7668.jpg


Първи впечатления:
много удобна за прикладване, лека (може би защото е все още без оптика) и тиха!!!
Понеже пристигна заредена на 200бара, не издържах и я пробвах без съчма в стаята да видя дали пуска въздух :-[
Еваникса ми при този тест е в пъти с по-силно плющене! :rambo:

Забелязват се по някои от резбовите връзки от вън по-обилно гресиране с оръжейна смазка, което ме върна няколко десетилетия назад в казармата - руското си е руско все пак :pardon:

За сега толкова! Предстои ми монтиране на временна оптика докато си намеря нещо подходящо.

:cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Честито!!!
Със здраве да си я ползваш.
Сподели в последствие скорости и точност.
:cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Честито!!!
Със здраве и по предназначение да си я ползваш.
По мялко чашки да хабиш за прострелка по хартия и тенекета ;) ;)
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Сбъдната мечта ! Честито ! Няма да лъжа, че благородно ти завиждам :) Със здраве да си я ползваш и както каза Станимир главно по предназначение ! :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Айде пак запалихме чергите. :D Честито, чакаме я на живо. :cheers:
 

C/E

Потребител
Благодаря на всички за хубавите пожелания!
Дай, Боже, всекиму! :)

Понеже, колеги вече питаха за цената ще кажа, че тя няма промяна при Едуард - 1600Е с включена доставка. :)

:cheers: :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Честито и от мен :bravo:
Това което прави отлично впечатление е, че има приложена тест мишена - 10 чашки от 50 метра.
Ще чакаме с интерес по-натам да споделиш скорости, плато, точност и още интересни неща.
:cheers:
 

go_panch

Потребител
C/E написа:
Първи впечатления:
много удобна за прикладване, лека (може би защото е все още без оптика) и тиха!!!
Понеже пристигна заредена на 200бара, не издържах и я пробвах без съчма в стаята да видя дали пуска въздух :-[
Еваникса ми при този тест е в пъти с по-силно плющене! :rambo:

Забелязват се по някои от резбовите връзки от вън по-обилно гресиране с оръжейна смазка, което ме върна няколко десетилетия назад в казармата - руското си е руско все пак :pardon:

За сега толкова! Предстои ми монтиране на временна оптика докато си намеря нещо подходящо.

:cheers:
Пушката изглежда отлично за определни приложения. След като не си я купувал от ЕС как реши въпроса с митниците (ако е имало въобще такъв)?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Нали Едуард направи фабрика в Чехия. Мисля че идва от там, така ми се стори и че видях на транспортната лепенка на опаковката. Но шеф-механика ще каже най-добре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Калибр направи фабрика в Чехия, но мисля и Едуард ще ги последва, ако иска да има по-голям пазар. Той така или иначе си работи с външни фирми за доставките извън Русия. Доставките за EU мисля, че ги прекарва през Естония.
 
Нагоре