EDGUN

lynx

Редовен Потребител
kikodt написа:
Публикували са една мишенка на 100м :crazy: Тя говори доста за пушката. Мишените са на лист А4. Като групата на най-дясната мишена е от 10 изтрела като "дупката" е от 7 изстрела, а останалото са трите флаера. Става въпрос за 25-30мм група на тази дистанция.

Аз нещо не го вярвам, ако листа е А4 значи групата ще е 1.2-1,3см а няма да е 25-30мм.
Който не вярва нека да мери :yes:
И отново производителя си прави сам ревюто, не че нещо ама....нема нищо :no:
 

Attachments

  • ed-gun.jpg
    ed-gun.jpg
    203.9 KB · Прегледи: 155

HellBoY

Потребител
Квото и да си говорим това не е пушка за стрелба от ръка. 6 кила с оптиката(от опит знам че и 5кг. са много) , при тая дължина и тегло изнесено напред забрави. Но то и замисъла и е друг , страхотна е но който може да си я позволи :)
 
A

Anonymous

Гост
Ами колега ЛИНКС в случая, не е реклама на Едуард, а е един от хората на които са раздадени тестовите модели и ако погледнеш по добре от ръб до ръб, а не от център до център си е малко повече от 20мм. Все пак на снимката има и друга мишена (средната) която е с "по-лоша" група и затова са посочили по-големи размери. Все пак са на етап тестове. :cheers:

А дори и да е рекламен трик, все пак човека ги произвежда за да ги продава, а не за да ги раздава безплатно. Рекламата е част от бизнеса ;)
Колегата който си взе матадора постваше мишени, който си бяха в рамките на гарантираната група от производителя за тази пушка, така че аз съм склонен да вярвам на тази мишена. А ако излезе с по малка група това е само в плюс за пушката.
 

lynx

Редовен Потребител
kikodt, направи си чрез зума на браузъра снимката която съм дал , ширината на листа да е 21см и премери с шублера от ръб до ръб и ще забележиш че групата е около 13мм.
Аз не им вярвам на тия безплатни тестъри, който иска нека да кълве като шаран на бастун.
Или може би листа не е а4 ?
 
A

Anonymous

Гост
Цялото инфо е от форума на производителя и от youtube-канала на Едгън, там има запитване за мощността на което е отговорено лаконично, не се отрича, но и не се потвърждава. А във самия форум се споменава за засилване на 40 греинов проектил със около270-280м/с. Какъв е проектила нямам представа. :pardon:
Със сигурност обаче Морана ще е по-мощна от останалите два модела на марката. Все пак е замислена за по големи дистанции.

п.с. Ами за листа е посочено, че е А4, а дали наистина е ..... :pardon: срещал съм доста псевдо размери на А4 така, че не мога да потвърдя. А иначе тези "безплатни тестъри" едвали са случайни хора, но не са я пратили на нас да я тестваме затова само можем да наблюдаваме техните тестове. А дали са безпристрастни едвали, но това е живота. ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Ралфи, ти уби рибата с тия чашки....22 евро за 300 броя :crazy:
Тия от Bisley пребиха Дейстейт по ценообразуване на чашките ;)
 
A

Anonymous

Гост
А ето и една схемичка на УСМ-то на Морана.
020852263.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Не зная защо се съмнявате в такъв резултат.Перил с една от мойте/негово производство /на Оризаре при дистанция 110 м.направи 14мм /една дупка/ от 10 изстрела.Нико също.Когато пушката стреля и си спокоен и не грешиш това си е съвсем нормално.Аз лично не съм бил на тези стрелби,но е имало други от Пловдивската група.
 

tzocho

Потребител
"гарантированой кучности в 20 мм на 100 метров в серии из 10 выстрелов" говори достатъчно добре както за концепцията на пушката, така и за амбицията на фирмата. Очевидно таргета им не е масовия пазар, така че дискусията тук не би следвало да се разгаря в духа на историята с лисицата и гроздето. :)
 

Loki

Потребител
Признавам, сбърках в прецинката за тази пушка- това си е едно абсолютно завършено възд оръжие за стрелба на 100+ метра, с подходящия приклад и размери. Нещо като "пневматичен снайпер". Не се съмнявам в групите, иначе Едуард нямаше да го покаже и тества публично :exclaim: Едва ли мощността е 95дж, но е доста голяма- затова е и този голям резервоар. Далече е от универсалната пуцалка, но те руснаците си падат по "болшите" неща и не се съмнявам, че ще има пазар. На клипа само куфара беше като за гранатомет ;) Бих я взел ако имах необходимия бюджет и колекция поне като на Макси... ;)
Интересно ми е къв е тоя 40 грейнов проектил, група от 4-5 см на 150м с това нещо си е сериозно... :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
И на мен ми се стори малко пресилена тази мощност колега Локи, но това се дискутирали във техния форум. Все пак за тази мощност ще трябват и съответните проектили, а те не са много на пазара и не на последно място не са с "нормална" цена, така че ще видим какъв ще е крайния продукт. Все пак още текат дискусии, доработки и тестове. :)
А иначе не е невъзможно да се достигне и такава мощност. Все пак сме свидетели на подобни мощни пушки и от други производители. Все пак 2гр. проектил с начална скорост 310м/с е около 95J. Колеги от форума са споделяли, че засилват подобни проектили и с доста по големи скороси, та руснаците ли няма да могат. :pardon:
Все пак аз лично мисля, че мощноста ще е между 60-80J ;) За да могат да се използват и масовите проектили за съответния калибър. Но като цяло се радвам, че се развива въздушното оръжие в правилната според мен посока. ^-^
 

angelmr

Редовен Потребител
HellBoY написа:
Квото и да си говорим това не е пушка за стрелба от ръка. 6 кила с оптиката(от опит знам че и 5кг. са много) , при тая дължина и тегло изнесено напред забрави. Но то и замисъла и е друг , страхотна е но който може да си я позволи :)

Защо да са много за стрелба? Ограничението за спортна пушка е 5.5 килограма. Така че теглото не е пречка за стрелбата, напротив помага доста. Виж за носене може да е пречка. Ако някой смята да я носи вхрасталаците...
 
A

Anonymous

Гост
Трябва да се поправя :-[ групата 25-30мм се отнася за средната мишена и включва и двата флаера (или общо 5 попадения), а без тях е 14х14мм от 3 попадения. А иначе дясната мишена си остава с 10 попадения като 7 са в дупката с размери 18х15мм, останалите три се виждат къде са. Стреляно е с приблизително 51J, проектилите са с тегло 1,166гр и скорост 295м/с. А ето и точните размери на мишените (прилагам цитат от стрелеца):

На крайней левой мишени внутренняя точка ф 7мм наружный круг ф26.5мм
Центральная мишень, центральный круг ф37мм Кучка по краям 14х14 ...3 пули
Крайняя правая мишень квадрат 14х14мм Кучка по краям 18х15мм ...7 пуль
020846604.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Loki написа:
Квото и да говорим, пушката е страхотна :exclaim: Ще изчакаме да я доизпипат и да направят мн зарядна...
Тази дето на снимката човека стреля е още по-дълга :eek:- сравнете с другата и вижте къде се пада осмицата..

Като чета форума им:
"На сегодня два варианта, стандарт и длинный. На стандарте ствол диаметром 12 мм, на длинном диаметром 16 мм."
оставам с впечатление (понеже никъде не се говори за друг калибър освен 5.5), че действително и този модел има два варианта - "стандарт" и "дълъг". Явно оттам идва разликата, която си забелязъл и илюстрирал със снимките. Няма да ги чакам да умуват за многозаряден, явно не са много смели в промените. Пуснат ли я - лапаме. Това е моят тип пушка - бенчресториентирана. 50-55J ме устройват напълно.
Тук пак ясно си личи дългия вариант
3758180.jpg

3772792.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
@MAD MAX
Мисля че ще ти стане любимата пушка и рядко ще излиза на стрелбищата като тая от обявата ;) ;)
 

Loki

Потребител
Абе, я по едно булпапче... ;)
 

Attachments

  • _04_1_~1.JPG
    _04_1_~1.JPG
    134 KB · Прегледи: 246
  • _05_1_~1.JPG
    _05_1_~1.JPG
    102.6 KB · Прегледи: 283
  • 3754703.jpg
    3754703.jpg
    87.3 KB · Прегледи: 285
  • _12_1_~1.JPG
    _12_1_~1.JPG
    150.3 KB · Прегледи: 207
  • __6_1_~1.JPG
    __6_1_~1.JPG
    736.3 KB · Прегледи: 281
Нагоре