EDGUN

ангел иванов

Потребител
Единствения мисля Едгън Матадор във форума от днес е собственост на Старозагорската група! :bravo: :rambo: ;)
Само толкова ще кажа,ако желае собственика ще се похвали.Честита да му е,браво!
Ще се носи скоро на Оризаре,така че ще може повече колеги да пострелят! :cheers:
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
ангел иванов написа:
Единствения мисля Едгън Матадор във форума от днес е собственост на Старозагорската група! :bravo: :rambo: ;)
Само толкова ще кажа,ако желае собственика ще се похвали.Честита да му е,браво!
Ще се носи скоро на Оризаре,така че ще може повече колеги да пострелят! :cheers:
аз аз искамммммм да я пробвам ама това ми грабва очите и желанията повече - http://www.flickr.com/photos/42988993@N ... 799390134/
 
A

Anonymous

Гост
Ето и малко представяне на ЕДгън Морана. Както и откаде идва името на най-новата рускиня. :)
Много дълга са я направили този път руснаците :crazy: за разлика от предходните модели при който се търсеше максимална компактност. Но си остава еднозарядна. ;)
До колкото можах да намеря инфо, ще се предлагат два модела един по-маломощен съответно с по-тънка (около 12мм) и по-къса цев (около 475мм ), а по-мощния от двата модела, ще е с по-дебела (около 16мм) и по-дълга (около 590мм) цев и максимална кинетична енергия на проектила при напускане на цевта около 70ft/lbs (около 95J) в калибър .22(5.5мм). :bravo:

http://www.youtube.com/watch?v=K8KvNM3P1TI
 
A

Anonymous

Гост
Така малка поправка относно горния ми пост :-[ Калибрите ще са първоначално два 4,5 и 5,5. Като за 4,5мм е по-тънката и по-къса цев, а за 5,5мм остава по дългата и по дебела цев, като общата дължина на "винтовката" ще е съответно 108см и 120см. Произведени са 32 бройки който са еднозарядни и са раздадени на приближени на производителя за тестове и мнения.
След това как ще се развият нещата никой още няма представа освен производителя разбира се. Във форума на ЕДгън се споменава нещо за многозарядна версия, както и за автоматична такава по подобие на FX Monson, както и за поява на калибър 6,35мм, но дали ще има засега няма точна, ясна и надеждна информация от производителя. Всичко явно се пази в тайна. :pardon:
Но определено е замислена като доста мощна и точна пушка за по-големи дистанции, надявам се скоро да има официално подробно инфо и видео за рускинята.
 

tzocho

Потребител
На мен пушката ми харесва и концепцията тип "tactical" е напомняща за снайперова пушка. В това отношение липсва само двуногата. Качество и стил, станали вече традиция за марката. Очаквам първите ревюта след окончателната поява на пазара. :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
Публикували са една мишенка на 100м :crazy: Тя говори доста за пушката. Мишените са на лист А4. Като групата на най-дясната мишена е от 10 изтрела като "дупката" е от 7 изстрела, а останалото са трите флаера. Става въпрос за 25-30мм група на тази дистанция. Позицията на стрелба е легнал с предна упора-двунога, а отзад е с опората на пушката. Стрелбата е проведена на открито с лек ветрец.

А ето и цитат на производителя:
"Цитата(Эдуард @ 30.9.2010, 20:03)
Да, неплохо, есть потенциал Когда-нибудь дойдет и до гарантированой кучности в 20 мм на 100 метров в серии из 10 выстрелов, вот только тир 100 метровый у себя построим "
020846826-big.jpg

020846603-big.jpg

020846604-big.jpg
 

Loki

Потребител
Квото и да говорим, пушката е страхотна :exclaim: Ще изчакаме да я доизпипат и да направят мн зарядна...
Само цената е височка.. :-\
Тази дето на снимката човека стреля е още по-дълга :eek:- сравнете с другата и вижте къде се пада осмицата..
 

Attachments

  • 020846826-big.jpg
    020846826-big.jpg
    214.9 KB · Прегледи: 279
  • edgun-morana-small.jpg
    edgun-morana-small.jpg
    84.9 KB · Прегледи: 203

Беселин

Потребител
Мен много ме радва, обаче крайния вариант ако е толкова дълъг нещо.... ???
Как ще се стреля прав с толкова дълга пушка?
Иначе мишените говорят много, найстина много.
 

Grimit

Потребител
Много си е добра ! Въпрос на вкус , казало кучето и .... ;)
По интересно ще бъде ако излезе клип със стрелба на 300 метра , тогава ще са големите спорове ! ;) ;) ;)
 

ilian

Потребител
Пушката е страхотна но като им гледам габаритите става само за стационарна стрелба :-\ Аз обичам да се пробвам от време на време и прав без опора а с тая пушка ще ми е доста зор,а съм здрав в ръцете :p
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И преди да видя резултата ме изкефи пушката невероятна е според мен, определено е подходяща и много удобна за бенчрест състезания, осбенно и с задната пета на приклада, а за резултата от стрелба на 100 мтра няма какво да се коментира :rambo:

ПП. Стига с тези дължини колко била дълга и не знам си какво СВД, Галил и други снайпери и пушки съм държал и хич не са къси но са удобни и може да се стреля и прав с тях, пък и Хасан 125 също е дълга но може да се стреля от всякакви пози стига да намериш правилния захват и прикладване.
 

andi

Редовен Потребител
какво се шашкате от дължината , нали пише -120 см ( това е с интегрирания компенсатор и цев 59см) ?
Нали всеки има рулетка - да измери собсвената си 'гега' с ваирауха отпред , колко става - и с каква цев ?
 
A

Anonymous

Гост
Извинете колеги но най-дългия вариант на тази пушка е 1200мм. Сравнено с една от масовите пушки у нас Х125 които е 1245мм и с който се стреля прав, тази пушка си е направо късичка :D няма да е много тежка около 4-4,9кг. Това за пушка си е нормално тегло и дължина. Като имате в предвид, че това е дължината със саундмодератор, според мен си е напълно нормална пушка, с нормални габарити както на повечето ПЦП със саундмодератор. Не знам защо се ошашкахте толкова просто резервоара е по дълъг и това създава чувството за по дълга пушка, цевта си е с нормална дължина при най-дългия вариант е 590мм е сложете един стандартен саундмодератор на суматра дето е 1100мм и вижте колко дълга ще стане. :pardon: :cheers:

п.с. Колегата Анди ме е изпреварил :cheers:

Лошото е че сега ще и лепнат една цена 2000-3000$ и аз лично ще си я гледам само на клипчета и снимки. :'(
 

Беселин

Потребител
Сигурно това впечатление е комбинация от зрителна заблуда за дължината на пушката и малък ръст на стрелеца от снимката.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Направо трябва да си е джудже тоя ако е 120 см пушката.. ;) ;) Иначе и мен ме радва - пневматичен снайпер. За стрелба от ФТ седеж много ме съмнява да е удобна с тая дължина, но пък за мен е идеална - далекобойна и удобна за стрелба от упора...
 
A

Anonymous

Гост
Ами като сложиш и дължината на предната ложа и изнесената в края 8-ца заблудата е пълна :D
А и с тази дължина печелим и по голям резервоар съответно повече редукторни изстрели с едно зареждане. Възможност за по-напред изтеглен монтаж на подпора и/или двунога от там по добра точност.... Все пак е ясно че са искали да създадат пушката за по големи дистанции който са непосилни за позите ФТ или прав при който единствената подпора е стрелеца. За стрелба от тези пози си има Матадор и Леля
 
Нагоре