DIANA

A

Anonymous

Гост
Пушки от 7,5 Дж. масово се използват от пневмоманиаците на запад и сега.Било поради закона, било просто защото в този сегмент са съкровища като тези по-долу. А моите Дианки работят като швейцарски часовник, не бих казал, че имат само нумизматична стойност. Не показвам мишени, защото способностите ми на стрелец са далеч под възможностите на пушките. До 25м малко ПЦП-та биха ги били...
Имам две компресионни пушки - Haenel MLG 550 и Walter LGR. Субективно стрелбата с балансираните спортни пружинки не се различава от стрелбата със следващото поколение - компресионните пушки. Откат няма...Разбира се, при изправни механизми.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Оказва се,че не само аз съм маняк на тема ДИАНА и си пазя пушката от 1943 г. Надявам се до една година да имам и нещо съвременно.Дано! :) :yes:
 

vanko

Редовен Потребител
Колеги имам въпросче ??? Надулника на Дианата се развива след 20тия истрел и това се отразява негативно на групата.Държат го 2микроскопични болтчета.Та с какво мога да ги фиксирам така че да мога да ги развия някога все пак,че няма и достатъчно място за контра болтче.Мислех да им капна малко лепило но не съм сигурен шестограмчето което е 2мм дали няма да изпращи при развиване :wall:
http://media.snimka.bg/5699/017654276.jpg
 

luft9waffe

Редовен Потребител
най-сигурното решение-разпробиваш и режеш резба за по-големи шестограми.между тях и цевта слагаш парченце твърда гума и стягаш здраво.
 

bateiav4o

Потребител
Ванко аз нямам такъв проблем но според мен трябва да разминеш леко надулника с отворите в цевта но толкова че да не повредиш резбата като ги завиваш.Може да ги намажеш с малко гъста грес която след време позасъхва и спича и мисля че няма да имаш проблем.
 

vanko

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
най-сигурното решение-разпробиваш и режеш резба за по-големи шестограми.между тях и цевта слагаш парченце твърда гума и стягаш здраво.
Има логика...ще пробвам :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
Ванко, ако са хлабави болтчетата им навий тефлонова лента на резбата.
Вярно е , че са много ситни , но с повече играчка ще стане.
Другия вариянт е да капнеш на резбата по малко блажна боя или лак за нокти, като засъхне ще запече и ще държи здраво.
После ако се наложи си ги развиваш без проблем.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Преди няколко дни изпратих,по съвет на някои колеги, запитване до фирмата дали мойта древна Диана има нужда от ремонт след като скоростта е 145 м/сек с чашки 0,45 гр.
За съжаление отговора,който получих е:
Dear Sir,

We are glad that you are an owner of a such old DIANA air rifle.

Sorry, but we didn't have parts for such old DIANA air rifles anymore.


Mit freundlichen Grüßen / Kind regards
DIANA
Mayer & Grammelspacher GmbH & Co.KG
-sales department-
Mrs. Daniele Ganz/assistant

Така че нищо не стана... ;)
 

poacher

Потребител
ininia написа:
We are glad that you are an owner of a such old DIANA air rifle.

Sorry, but we didn't have parts for such old DIANA air rifles anymore.

Радваме се, че сте собственик на толкова стара въздушна пушка Диана.
За съжаление нямаме вече части за толкова стари пушки.
 

lynx

Редовен Потребител
Бай Иване, твоята пушка в момента е 4,73 джаула. Предполагам че като нова е била 7,5.
Не мисля , че ще е проблем някой разбиращ от пружинни пушки да я нагласи да стреля като нова. ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
:sos:
Момчета!!!
спешно се нуждая от консултация!!!
на Дианата пише
Diana 48 F
Дианата идва от вносителя(не го пиша кой е но може на лични)...
от там твърдят че идвали така от германия така и тук в БГ им сменяли пружините...
и от 130м.с. я правят на 230м.с.
???????????????????
поредната мила българска родна картинка?!?!
 

potrebitel 13

Потребител
Най-добре първо и замери скороста с някое хроно - за да знаеш какво е наистина положението.
В чуждите форуми съм чел че в комплекта слагат и по-мощна пружина та всеки си решава (там конкретно се обсъждаше Вайраух. Не знам за Диана дали важи)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да и аз съм чел!
но става дума да я направят от 16 на 20 и няколко джаула!
но от 7.5 на 20 и няколко не ставало защото имало конструктивни изменения!??!?
на гърба на книжката пише F версия 130м.с.!!!!!!!!!!
иначе 230м.с.
 

potrebitel 13

Потребител
Слави най-добре им се обади в Заримекс и им кажи че се е получило недоразумение. Не знаех че са проникнали и F версии :exclaim: това е много гадно
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега не се притеснявай. Нека да си има F. Ако партидата не е била за германия, а за България, то със сигурност е с мощна пружина. В Випа мериха една норика пред мен на която имаше F, за да ми покажат, че не е с слабата пружина въпреки буквата. Така че сигурно пушката ти не е 7,5 джаула, а далеч повече. Поздрави
 
A

Anonymous

Гост
Колега,провери си пушката с хронограф и ако не е поне 26джаула, искай от вносителя да ти смени пружината или да ти прати пружина за по силната версия.На моята Диана 460 също пише ,че е "F"версия и беше такава,но впоследствие като смених пружината спокойно стигна 29-30джаула.Поздрави!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
мернахме я с хроно два изстрела с RWS Superdoom 114м.с. и 115м.с. :(
и се отказах. Друга ще си търся.
 
A

Anonymous

Гост
Колега, пушката ти е наред.Само трябва да и смениш пружината." FAG "пружините и "буталните групи" на всички Диани 48,52,54,470,56ТН са едни и същи,а и скоростите и точноста също.Със RWS Superdoom трябва да ти даде 245-250м/сек.
 
Нагоре