DIANA

A

Anonymous

Гост
Днес "разтрих" пушлето (Diana31 Panther Pro.Compaq) с цел да установя кои муниции му подхождат..ами пак FTT-to си остава фаворит. Стрелбата беше на открито и на дистанция 40 метра при лек страничен вятър, но така или иначе то се вижда крайният резултат. Много ме учуди огромното изместване :eek: на групата при смяна на мунициите с нещо друго като марка.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    261.3 KB · Прегледи: 340
  • 2Ftt 10.jpg
    2Ftt 10.jpg
    223 KB · Прегледи: 371
  • 3 RWS SUPER FIELD.jpg
    3 RWS SUPER FIELD.jpg
    234.7 KB · Прегледи: 325
  • 4 Crow Magnum.jpg
    4 Crow Magnum.jpg
    212.4 KB · Прегледи: 308
  • 5 izhodni.jpg
    5 izhodni.jpg
    281.1 KB · Прегледи: 298

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Личното ми мнение е, че SuperField са доста по-добре групирани от FTT. Това, че са изместени от центъре не е критерий за непасващи на пушката чашки. Опитай отново с простреляна с тези чашки пушка и пусни отново резултати.
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Личното ми мнение е, че SuperField са доста по-добре групирани от FTT. Това, че са изместени от центъре не е критерий за непасващи на пушката чашки. Опитай отново с простреляна с тези чашки пушка и пусни отново резултати.
Утре ако е нормално времето и не вали ще направя това, което съветваш, можеби наистина отделих прекалено много време да напасвам пушката към FTT и когато видях групата с RWS-а къде е, я пренебрегнах и реших да не размествам оптиката .... :yes:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Все пак преди да стреляш за група, прекарай 10-15 чашки преди това от вида, с който смяташ да стреляш.
 
A

Anonymous

Гост
fatalen написа:
Все пак преди да стреляш за група, прекарай 10-15 чашки преди това от вида, с който смяташ да стреляш.
Днес нагласих Дианата за RWS-а и ето резултата, да се вземе впредвид, че разтоянието е по-малко все пак (30 метра, открито, бенчрест позиция), но наистина правят по-добра група.
 

Attachments

  • 10042010323.jpg
    10042010323.jpg
    139.1 KB · Прегледи: 327

vanko

Редовен Потребител
Mangusta...От къде ги пазари тия RWS Super Field, на каква цена и какъв грамаж са?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Вчера си пострелях с Диана-та :rambo:
Пробвах различни сачми и грамажи. Определено всички под грам се разпиляваха.
Около грам JSB Хеви 1,17гр.(200м.с.) и RWS Суперфийлд 1,03гр(218м.с.) мерени с комброто на Самурай показаха еднаква групираност. С една идея JSB-то победи поради факта че са просто еднакви... но ако си поиграе човек да си сортира Суперфийлд... се получават отлични резултати.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
:sos:
И така... в ръцете на моя милост при моя темп на стрелба :rambo: :rambo: :rambo:.....
се налагат ремонтни дейности по пушките ми....
Аварията е "откъснат" бутален прът. А пушката е Diana 56 TH
Давайте с идеите :exclaim: :exclaim: :exclaim:

:write:п.п. за по наблюдателните... маншета аз го свалих
 

Attachments

  • P6200026.JPG
    P6200026.JPG
    713 KB · Прегледи: 397

andro

Потребител
Прави го на резба и готово. Стига да има необходимата дължина . Как е било захванато към буталото?Така като го гледам не виждам травми от откъснато ,прилича по скоро на измъкнато.
 
A

Anonymous

Гост
В руските форуми съм чел, че братушките правят тунинг на 54-ката като въпросното стебло го заместват с такова от волфрам, с цел утежняване. От електрод на заваръчен апарат.
И аз ти препоръчвам резба. Или ако не ти се занимава, просто го завари.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
добра заварка гарантирано ще реши проблема.преди повече от 3 години ми се наложи да правя такава на Б40 и въпреки съмненията ми все още си държи идеално.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
И аз съм за заварка!
ама как?!
детайла дето държи маншета е запресован(но има милиметър луфт?!?!), а без да се разглоби не знам как може да се заваря толкова надълбоко в цилиндъра?
 

andro

Потребител
Трабва да разпробиеш от страната на маншета,за да имаш контакт с стеблото.Само дето ако си пишман заварчик може да му таковаш майката.Освен ако има начин да го разпресоваш .Тази пушка няма ли гаранция?Да бръкне вътре отзат и Дядо Господ не може.Освен ако може ???
 
A

Anonymous

Гост
Интересно, кое го е накарало да се извади стеблото...Толкова пък калпаво да са го произвели швабите?...Темпа и количеството на истрелите не може да са ти виновни, това не е клубна пушка. Нито е Дианата с най-яката пружина. :(
Андро е прав, ако е възможно направи рекламация. За тия пари трябва да е по-здрава!
 

dilom08

Редовен Потребител
Цялото бутало не може ли да се направи на струг? Детайла на който се слага маншета да е едно цяло с детйла който се е измъкнал и това цялото да се завива на резба в предния край на буталото. не изглежда да е много сложно за изпълнение.
Поздрави
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Отидох при един стругар, каза че пръта е от калено желязо и не е могъл да го разпробие за резба... и странично от три страни е рапробил буталото, набил е ... забравих как му каза на материала (изглеждаше като парчета от електроди преди да ги завари). и така.... Диана-та е вече сглобена ^-^ отивам да плюща :rambo:
 

Attachments

  • P6210027.JPG
    P6210027.JPG
    549.3 KB · Прегледи: 309

dilom08

Редовен Потребител
изглежда се е получило. но все пак имай едно на ум когато е заредена.просто не знам колко добре е заварено в дълбочина.
Поздрави
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Уф... прав е Бирата

st_beer написа:
@shstanchev
Какво да кажа при теб така и не случи на пушка все нещо ти се случва. Значи и немците вече не са кой знае какво. Останала им е старата слава и име на швабите.

1.Като я купих от Ванко... надулника на Диана-та се размества след няколко изстрела та затова човека го разпробил и му навил два допълнителни болта.
2.Още като я домъкнах в Ловеч видях че релсата на оптиката се кенделка... винтовете не можах да развия щото сигурно са с фиксатор, та подложих (вмъкнах) ламаринка от капачка тип (омния) :D и съм изрязал гумен тампон да положа под оптиката да изчезне кенделкането.
3.За капак се разпадна буталото.

Какво ли още ме чака :exclaim: ??? :write:

Дали действително ни набутват 2-ро и 3-то качество... не ми се вярва?! ма знай ли човек?

п.п. пратих на швабите снимка на разпаднатото бутало
 

vanko

Редовен Потребител

1.Като я купих от Ванко... надулника на Диана-та се размества след няколко изстрела та затова човека го разпробил и му навил два допълнителни болта.
[/quote]

И на мен ми направи впечатление как нова пушка и то Диана след 4...5 изстрела се развива надулника но излезе факт,че се наложи да слагам други 2 болта да се подсили.Иначе не можеше да се разреши проблема.Верно доста съчми минаха през нея, но не ми се вярва да е от това.Съжалявам за неволите ти Слави :yes:
 
Нагоре