DIANA

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
andro написа:
Аз не мога да ви разбера ,много пари за пушка дето троши оптики.Че за какъв чеп ти е този противооткатен механизъм?Мислете каквото щете ,ако го смятат за кофти пост и да го трият ,но за кой ли път се убеждавам, че много пари за една пушка не винаги си струват ака ще и Диана да е.Да не би на Бам 21отката да е по малък?Лийпърса даяни четвърта година и не е мръднал .А назад го крепи един кирлив болт.

противооткатния механизъм много добре са си го измислили!!!
vanko написа:
Този модел Диана има почти нулев откат.
НУЛЕВ ама само за приклада А не са се сетили да "пощадят" оптиката, е... аз пък се сетих. Резултата е ВПЕЧАТЛЯВАЩ!!! настроих си еднократно оптиката и яко стрелба. КРАЙ С ПРОБЛЕМИТЕ С ОПТИКАТА :exclaim: Както вече казах сега оптиката ми е като върху ПЦП-вибрация НУЛА :exclaim: А за групата питайте Илиан... замалко да се наака вчера от кеф като стреля с Лейди-то ;)
Относно отката на Б-21... няма нищо общо с отката на Диана-54 и 56. БАМ-а щади оптиката чрез поемането на отката върху приклада и стрелеца, докато при Диана целия откат го отнася желязото и оптиката!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
petkof написа:
Случайно да можете да кажете нещо за точността при тази комбинация! :eek:

Та днес бях на гости на Ямболската група. Миро @st_beer се заяде с мен на тема дупките в приклада... :p, но като му показах каква група направих на 30м. ... на въпроса ми "виждал ли си друга пружинка да прави такава група на 30м." той отговори "ДА ТВОЯТА".
Значи преди "интервенцията" с дупченето на приклада ми беше навик пръстите ми да стоят на врътките на кликовете.... "а сега дай наляво... после нагоре... после надоле..." често се случваше - праскаш една готина група в едната мишена, местиш на следващата мишена и групата е на съвсем на друго място и т.н. А днес за около 200 изстрела направих ЕДНА ЕДИНСТВЕНА КОРЕКЦИЯ на третия изстрел видях че бие в дясно... три четири клика в ляво И ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ ПИПАЛ... САМО ЯКО :rambo: :rambo: :rambo: групата (25мм.) която съм качил е от пет изстрела, разстояние 30м., сачми ФТТ 5,53 , диаметър на мишената 75мм. - поза седнал ФТ (свидетели Владо и Краси Кирчо :-[ от Ямболската група). Еееее естествено най-добрата от трите мишени по които стрелях. Останалото време стреляхме по ловни патрони на 45м.
 

Attachments

  • P8210093.JPG
    P8210093.JPG
    562.5 KB · Прегледи: 200

st_beer

Редовен Потребител
@shstanchev
Не съм се заяждал. Просто ми е болно как си надупчил приклада с такива грозни болтове. Виж ако беше нещо красиво нямаше и дума да обеля ама това побългаряване никак не ми харесва независимо от от резултата. За мен ще си остане винаги една грозна интервенция на хубава пушка (лично мнение без лоши чувства).
групата (25мм.) която съм качил е от пет изстрела, разстояние 30м., сачми ФТТ 5,53 , диаметър на мишената 75мм. - поза седнал ФТ (свидетели Владо и Кирил (ще купуваш ризи кръсник ;) ;)) от Ямболската група).
Съжалявам че бях на работа и не можах да присъствам през цялото време щяхме да си постреляме и да си направим веселото .
Надявам се да не се сърдиш за това че не харесвам интервенцията. Общо взето не ме бърка нищо пушката си е твоя :cheers: :cheers: :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
st_beer се заяде с мен на тема дупките в приклада... , но като му показах каква група направих на 30м. ... на въпроса ми "виждал ли си друга пружинка да прави такава група на 30м." той отговори "ДА ТВОЯТА".

Ако Станимир не е виждал аз видях пружинка при слаб вятър 12 джаула в 4,5 и не на 30 а на 40 метра това:
 

Attachments

  • Мишена 40м.jpg
    Мишена 40м.jpg
    73.3 KB · Прегледи: 270

angelmr

Редовен Потребител
shstanchev написа:
petkof написа:
Случайно да можете да кажете нещо за точността при тази комбинация! :eek:

Та днес бях на гости на Ямболската група. Миро @st_beer се заяде с мен на тема дупките в приклада... :p, но като му показах каква група направих на 30м. ... на въпроса ми "виждал ли си друга пружинка да прави такава група на 30м." той отговори "ДА ТВОЯТА".
Значи преди "интервенцията" с дупченето на приклада ми беше навик пръстите ми да стоят на врътките на кликовете.... "а сега дай наляво... после нагоре... после надоле..." често се случваше - праскаш една готина група в едната мишена, местиш на следващата мишена и групата е на съвсем на друго място и т.н. А днес за около 200 изстрела направих ЕДНА ЕДИНСТВЕНА КОРЕКЦИЯ на третия изстрел видях че бие в дясно... три четири клика в ляво И ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ ПИПАЛ... САМО ЯКО :rambo: :rambo: :rambo: групата (25мм.) която съм качил е от пет изстрела, разстояние 30м., сачми ФТТ 5,53 , диаметър на мишената 75мм. - поза седнал ФТ (свидетели Владо и Краси Кирчо :-[ от Ямболската група). Еееее естествено най-добрата от трите мишени по които стрелях. Останалото време стреляхме по ловни патрони на 45м.

Хубаво прави добра стрелба сега, но сподели как ще е да кажем след 1000 изстрела.
Един съвет. Няма нищо лошо в нововъведенията. Но ако на теб ти е хрумнала една идея, бъди сигурен че същата идея е хрумнала и на още няколко хиляди човека. Сигурен съм ще се съгласиш че не е никак случайно че мерните прибори не се монтират на приклада и също така не се монтират на дърво (колкото и качествено да е то). Това ти го казвам от собствено опит, понеже съм пробвал да слагам монтажи върху податлива повръхност. В началото е добре, но после започваш да се чудиш къде ти стреля пушката и защо си е сменила прострелката.
Това без въобще да вземаме предвид допълнителните усложнения идващи от противооткатния механизъм и липсата на твърда връзка между цевта и мерните прибори.
 

ilian

Потребител
Ха 1000изстрела,той Слави ги прави за 3 дена :crazy:.Според мен няма какво да и стане,пък и винаги маже да сложи оптиката на фабричната стойка ;).А за мишената е супер особено като се има впредвид,че е от седнал на коляно :bravo:.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ilian написа:
Ха 1000изстрела,той Слави ги прави за 3 дена :crazy:.Според мен няма какво да и стане,пък и винаги маже да сложи оптиката на фабричната стойка ;).А за мишената е супер особено като се има впредвид,че е от седнал на коляно :bravo:.

Ами със вчерашната стрелба станаха вече към 700-800 изстрела. Няма къде да ходи монтажа :exclaim: Както вече казах "отлична изработка Илиане!". от вътрешната страна болтовете не са прости болтове с глави :exclaim: :exclaim: :exclaim: Илиан изряза планка на която са заварени шпилки. И ако не замяргам мишените с пушката :lol: няма да мръдне НИКОГА!
Ако това не беше Диана с противооткатна система, а обикновена пружинка, тогава щеше да има вибрация която да разбива леглата на болтовете в приклада :yes:
 

angelmr

Редовен Потребител
Въобще нямам предвид разбиването на леглата от вибрацията на отката. Това което ти казвам е че дървото не е достатъчно издържлив материал, така че е имаш проблеми с натоварвания при транспортиране. Това от една страна. Дрогата страна ан проблема е че на никого не е известен живота на противооткатната система. Но след като стреляш повечко и това ще го разберем скоро.
 

v_ruskov

Потребител
Само да вметна - интервенцията е станала много добре. Почти като заводско изпълнение и резултата е впечатляващ.
Не вярвам да не може да се смени каквото и да е по Дианката с ново . Та дори и приклада за който съжалявате. В крайна сметка - Слави е имал проблем и го е решил по този начин със своята си пушка. Важното е на него дали му харесва крайния резултат.
Видях как точно пердаши проклетницата. Проблем с разхлабването на планките може да има само ако той реши да я мъкне като хамериканските плякалки М-нещо си. Само ще го помоля на 100 000 чашка да рапортува има ли проблем със закрепването.
 

vanko

Редовен Потребител
v_ruskov написа:
Важното е на него дали му харесва крайния резултат.

И аз съм на същото мнение ;) Пушката си е негова и може да си експериментира с нея както си иска,харесва му така,пък ако ще да струва и една шапка пари.Един ден като реши да запуши дупките така че да не личи(както сам казва)....какъв е проблема?!?
 

lynx

Редовен Потребител
Май е трябвало нещо такова да се направи, да не личи че е самоделка:
 

Attachments

  • diana.jpg
    diana.jpg
    138.3 KB · Прегледи: 291

ilian

Потребител
С фотошопа е лесно ;),аз стойката я правих на ръка с флекса и заваръчната машина ей така на око :crazy:
 

lynx

Редовен Потребител
Не можахте ли да я изтъните стойката отдолу и да се напъха между приклада и желязото?
 

ilian

Потребител
Нарочно я направих по груба и дебела ;),за да не се налага корекция при най малкото закачане или чукване :pardon:
 

didarai

Редовен Потребител
Не знам как е отдолу приклада на Дианата и дали няма да му е неудобно при държането и с лявата ръка,но подобно изпълнение би било по-здраво и по незабележимо при премахването му в последствие.Може разбира се и в един ред да са винтовете.

1282593234_cyqb9848_2222222.JPG
 

angelmr

Редовен Потребител
Мисля си че с един твърд куфар и повечко пазене, вероятността за проблеми може значително да се намали.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Та те тва е новата визия на "проклетницата" :p
Та без "изобретението" щеше да е невъзможно монтирането на новата ми оптика ;)

Еееее нямам дъска за гладене под ръка, ама и кухненската маса става ;)
 

Attachments

  • P8300115.JPG
    P8300115.JPG
    525.5 KB · Прегледи: 386

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dinkata написа:
Браво, Слави ! Красавицааааааааааа !
Красавица с опасен нрав.... :) В неделя наравно с ПЦП-тата пердашеше една бирена кутия на 80 м.

Те я:
 

Attachments

  • 123.JPG
    123.JPG
    32.3 KB · Прегледи: 165
A

Anonymous

Гост
С тия 56TH сте в друга дивизия виждам, но бих искал да задам някои въпоси, като на прохождащ в областта :).

Поръчах си Diana 34 Classic 4.5 и я чакам с нетърпение, но междувременно докато чета постовете ви, ми се наби в очите и поръчах оптика на Bushnell (3-9х32 (720039)), която пристигна днеска. Та въпроса ми е, дали стойката за оптика в комплекта е читава или като ми дойде пушката да поръчам и моноблок за Диана.
Благодаря ви предварително за отговорите.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Съвсем скоро и аз купих такъв Бушнел. Стойките му са хилави според мен. Аз монтирах Бушнела с Липърс-ки монтаж "Алуминиеви скоби 1" Leapers средни със стопер за 11мм релса". Мисля с моноблок ще ти се получи също ОК!
Стопера в монтажа дето го ползвах има едно глухо шестограмно болтче което се навива да влезе в някоя от "дупките" на релсата(на моята диана не мръдна!). А иначе като избор за оптика, по думите на колегите е "желязна".
 
Нагоре