DIANA

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Изпратих писмо със снимка на разпаднатото бутало на сайта на Диана...
Междувременно писах и на вносителя за проблема.... и получих следния отговор.

"Здравейте,
Говорих с производителя на пушката и ми казаха, че ще ни изпратят буталото
за тяхна сметка.
Вие няма да плащате нищо.
Ще ви информирам, когато получим пушката(предполагам са искали да ми напишат-буталото).
Лек ден ви желая!
Export&Import Manager
"
Така че не ми остава друго освен да чакам и да се похваля като си изпълнят обещаното!!!
Все пак пружинна пушка за 1300лв. е тая пущина
 

lubo

Редовен Потребител
Колеги един въпрос не ми дава мира,притежавам diana 52 superior вер.Т 05. Възможно ли е да и се постави спусков механизъм Т 01. Ако може къде да го търся?
 

harry_cool

Потребител
Странно желание.
Т 05 е много по-добър. Имал съм диани с двата модела спусъци и говоря от опит.
 

lubo

Редовен Потребител
И аз мисля така,една две идеи е по прецизен! Притесняват ме повечето пластмаса и алуминий в механизма
 

harry_cool

Потребител
Изобщо не се притеснявай, спусъкът е изключително здрав и дълговечен.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имам проблем с оптиката... с FAC пружина. Центровка.... стрелба 3 до 5-6 изстрела и групата се измества на п...та му м...на, следва нова центровка... и така.
Като сложа по слабата пружина този проблем изчезва! Явно центровката на кръста не издържа на по-силния откат. Опитите са със Липърс 3-9х40 и Таско 4-16х40... все едно и също се получава. Не съм с Дампа моноблок! ето с такъв монтаж съм http://arms-bg.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%B2% ... D0%B0.html

Решил съм да купя нова оптика. Имате ли наблюдения за поведението на оптиките на Диана които се предлагат в Заримекс?
 

harry_cool

Потребител
Единствената оптика, която до сега се държи без проблем на Д54 и Хънтър 1250 е Бушнел спортсман 3-9х32. Жестока оптика, а ако прибавиш и Дампа става неубиваема комбинация.
Тази комбинация съм я пробвал доста време на Д54 и всичко е ОК.
 

lubo

Редовен Потребител
Оптиките на DIANA са изсключитилно надежни издържат ЦЕЛИ 150-200 изстрела!!!
 
A

Anonymous

Гост
harry_cool написа:
Единствената оптика, която до сега се държи без проблем на Д54 и Хънтър 1250 е Бушнел спортсман 3-9х32. Жестока оптика, а ако прибавиш и Дампа става неубиваема комбинация.
Тази комбинация съм я пробвал доста време на Д54 и всичко е ОК.



Повярвай това ти е единствения шанс за съжаление при Д54 - от опит ти го казвам
 

Socom

Потребител
Единствената оптика, която до сега се държи без проблем на Д54 и Хънтър 1250 е Бушнел спортсман 3-9х32. Жестока оптика, а ако прибавиш и Дампа става неубиваема комбинация.
Тази комбинация съм я пробвал доста време на Д54 и всичко е ОК.
Аз съм такъв Busnell + Dampa DM 60 на Weihrauch HW 80. До момента оптиката е на около 2000 изстрела и нямам абсолютно никакви проблеми. :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Akela1 написа:
, а ако прибавиш и Дампа става неубиваема комбинация.
Тази комбинация съм я пробвал доста време на Д54 и всичко е ОК.
Повярвай това ти е единствения шанс за съжаление при Д54 - от опит ти го казвам

Оказа се че има и друг шанс :exclaim:

Специални благодарности на @ilian :bravo:
Днес по моя идея-да се закрепи шина за оптиката към приклада, Илиан изработи и монтира следната джаджа.
Та общо взето ефекта е, че оптиката се чуства като върху ПЦП, а не като върху мощна пружинка. :yes:

Още веднъж... отлична изработка Илиане :exclaim: :cheers: :cheers: :cheers:
 

Attachments

  • P81800882.jpg
    P81800882.jpg
    162.2 KB · Прегледи: 346

petkof

Редовен Потребител
Случайно да можете да кажете нещо за точността при тази комбинация! :eek:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Тази вечер ще пропусна коментара че няма да се хареса :eek: :wall: нo и аз искам да разбера отговора на въпроса на petkof ???
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
shstanchev написа:
Имам проблем с оптиката... с FAC пружина. Центровка.... стрелба 3 до 5-6 изстрела и групата се измества на п...та му м...на, следва нова центровка... и така.
Като сложа по слабата пружина този проблем изчезва! Явно центровката на кръста не издържа на по-силния откат.

soundmax написа:
Тази вечер ще пропусна коментара че няма да се хареса :eek: :wall: нo и аз искам да разбера отговора на въпроса на petkof ???

Прав си Любо ;)... не коментирай че и мен ме сърце заболя от интервенцията :'(. Очаквах даже гневни коментари.
Резултата... ами оптиката вече не се шашка при всеки изстрел. Вибрацията (оптиката не участва вече в отката) при нея е свалена до нула :exclaim:
 

vanko

Редовен Потребител
shstanchev написа:
'(. Очаквах даже гневни коментари.

Ами то си е направо за гняв Слави :no: Как не ти дожаля да разпробиеш приклада на хубавата пушчица? Трябваше ти един "Дампа" и нямаше да има проблеми нито с оптика нито интервенции :pardon:
 

Иван Димов

Потребител
shstanchev написа:
Akela1 написа:
, а ако прибавиш и Дампа става неубиваема комбинация.
Тази комбинация съм я пробвал доста време на Д54 и всичко е ОК.
Повярвай това ти е единствения шанс за съжаление при Д54 - от опит ти го казвам

Оказа се че има и друг шанс :exclaim:

Специални благодарности на @ilian :bravo:
Днес по моя идея-да се закрепи шина за оптиката към приклада, Илиан изработи и монтира следната джаджа.
Та общо взето ефекта е, че оптиката се чуства като върху ПЦП, а не като върху мощна пружинка. :yes:

Още веднъж... отлична изработка Илиане :exclaim: :cheers: :cheers: :cheers:


Да не прозвучи скептично,обаче.Какво ще се получи при леко разхлабване на болтовете които стягат цилиндъра към приклада или просто при някакво изместване ,невидимо за нас, породено от самия откат при многократната стрелба? Само предположения.Практиката най-добре ще покаже.По принцип,приветствам всички решили да експериментират нещо ново,дори и с цената на любимите си пушки.
Поздравления! :bravo: :bravo: :bravo:
 

ilian

Потребител
По пушката не сме направили нищо не поправимо,с изключение на 2 дупчици 6мм,каито винаги могат да се скрият с две декоративни тапички :).Мисля че потози начин тая пушка повече няма да разбие оптика,за разлика от досега ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
;)
Вижте пичове... нищо страшно не се е случило с Диан-ката ми... сал две дупки ;) Утре като реша, махам шината лепкам една ваденка отгоре и връщам оптиката на мястото и.
А за експериментите какво да кажа. НЕ СПИРАМ ДА ГИ ПРАВЯ!!! Па макар и с Диана. Някъде из форума бях чел- цитирам по памет "ние можем да си позволим да си правим експерименти само с евтини пушки... хасан, бам... а ако бяхме като западняците щяхме да човъркаме и вайрух и диана". Е вече не е така ;) :exclaim: ???
 

andro

Потребител
Аз не мога да ви разбера ,много пари за пушка дето троши оптики.Че за какъв чеп ти е този противооткатен механизъм?Мислете каквото щете ,ако го смятат за кофти пост и да го трият ,но за кой ли път се убеждавам, че много пари за една пушка не винаги си струват ака ще и Диана да е.Да не би на Бам 21отката да е по малък?Лийпърса даяни четвърта година и не е мръднал .А назад го крепи един кирлив болт.
 

vanko

Редовен Потребител
andro написа:
Аз не мога да ви разбера ,много пари за пушка дето троши оптики.Че за какъв чеп ти е този противооткатен механизъм?

Ако се подходи както трябва,ако си с подходящ моноблок и стабилна оптика не може да я строши никога :yes: Беше писано за това назад в темата,мисля от Хари а и аз съм се уверил от опит.А и противооткатния механизъм си е на мястото.Този модел Диана има почти нулев откат.
 
Нагоре