DIANA

bateiav4o

Потребител
Макси знаех си че няма да можеш да се стърпиш.На всичкото отгоре съм щастлив че съм ти направил услуга вместо да се мъчиш да поръчваш хоп и направо у вас.Да ти е честита и да те радва много
определено си заслужава човек да има от тази красавица усещането като я хванеш в ръце е неописуемо нали. :cheers:
 

Sol

Потребител
vanko написа:
Макси замери тази красавица с хроното да видим вярни ли са тези 270m/s ???

По-скоро около 230 - 235, колкото са посочили в сайта на Диана (270 м/с са посочили "Дайканци"). Тази скорост с FTT на H&N точно си идва за указаните 26 джаула. Добре щеше да е 270 м/с наистина... дано пък да съм сбъркал нещо :write:.
 

bateiav4o

Потребител
Честно казано аз като купих моята също бях скептично настроен по отношение на скоростите писани от Дайкан.
Побързах да я замеря и с jsb 1.03 гр. даде 252мс. и не един път свидетели бяха колегите от Софийската група,
също така трябва да се отбележи че пушката беше на 20 тина съчми.Сами изчислете колко джаула е и колко ще
стане на 1000 съчми. Скорост от 270 мс.спокойно може да направи с 0.9 гр. според мен но не съм пробвал още
времето ще покаже пък и Макси съм сигурен че в неделя ще бъде доста изчерпателен с ревюто си и потплатен
с мащабен филмов материал. :D
 

luft9waffe

Редовен Потребител
bateiav4o написа:
Честно казано аз като купих моята също бях скептично настроен по отношение на скоростите писани от Дайкан.
Побързах да я замеря и с jsb 1.03 гр. даде 252мс. и не един път свидетели бяха колегите от Софийската група,
също така трябва да се отбележи че пушката беше на 20 тина съчми.Сами изчислете колко джаула е и колко ще
стане на 1000 съчми. Скорост от 270 мс.спокойно може да направи с 0.9 гр. според мен но не съм пробвал още
времето ще покаже пък и Макси съм сигурен че в неделя ще бъде доста изчерпателен с ревюто си и потплатен
с мащабен филмов материал. :D
добро ревю на каквато и да е пружинка може да се направи след 500-1000 изстреляни чашки.това е минимумът пушката да заработи както трябва,а трябва и още стрелба и стрелецът да посвикне с нея.220-235мс с фтт е моята прогноза,когато пружината поолегне.и така между 1 и 3 години според интензивността на употребата.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Утре макар и чисто нова ще я замеря с 4-5 вида чашки и ще видим. По-нататък като улегне всичко - пак.
 

vanko

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Утре макар и чисто нова ще я замеря с 4-5 вида чашки и ще видим. По-нататък като улегне всичко - пак.
Чакам с нетърпение резултатите че вече взех да я сънувам тая пущина :crazy:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ейййй, много съм се разглезил с тея ПЦП-та. След днешната фис-зарядка с Дианата имам мускулна треска. Не знам дали ще мога да свикна отново с пружинка, макар и Диана, и може би пушката ще отиде за продажба. :'( Иначе пушката си е перфектна, супер удобна, направо лепне в ръцете, приклада е Уникален. Спусъка е нов модел, с повече регулировки и вече е метален, и все пак на първо четене ми идва доста твърд за вкуса. Заглушителят върши приятна работа - Хари твърди че е доста по-тиха от неговата 54-ка. Отката за такава пушка е минимален. Аз ги поразпилявах и се изнервих, но накрая Ачката я хвана и направи на 37м. 1-1,5 см. група и аз се поуспокоих.

Ето и замерените днес скорости, взети усреднено от по 4 изстрела, девиацията беше между 0,2 и 1 м/с:

1.Диабло Баракуда - 203 м/с
2.JSB Heavy - 228,5
3.JSB Jumbo - 231,5
4.JSB RS - 243
5.JSB Express - 243,5
6.FTT - 254,5
7.Гамо Мач - 260.
 

lynx

Редовен Потребител
Макси, за съжаление нашето хоби си изисква известна доза хамалогия ;)
Най-безболезнения и мързелив вариянт е ПЦП+бутилка.
Но и там го има мрачния момент с мъкненето на бутилката :-X
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Ейййй, много съм се разглезил с тея ПЦП-та. След днешната фис-зарядка с Дианата имам мускулна треска. Не знам дали ще мога да свикна отново с пружинка, макар и Диана, и може би пушката ще отиде за продажба. :'(
Моето мнение е, че наистина просто си отвикнал...вземайки предвид другия ти арсенал, но пушката изглежда на качените снимки от тебе МНОГО добре :crazy: Ако си я оставиш да повиси на "стената" и я използваш главно за indoor (through the window) shooting ;), мисля ще се привържеш към нея и няма да ти минават такива "еретични" мисли през главата ;)
p.s : ти си знаеш де, само споделям ;)
 
A

Anonymous

Гост
така е, при пружинките си има голяма доза хамалогия и за да изстреляш съизмеримо количество съчми, направо си е цяла фитнес тренировка. Аз лично за да направя 300+ изстрела, после ме боли дясната страна от това зареждане. Освен това, ако трябва да съм честен се сетих, че днес си мислех, че по едно време Макс ще се изнерви заради неточността, а то няма как тази пушка да е точна като някое от хубавите ПЦПта. Определено с тази не могат да се изстрелят 2 кутии съчми и да се прозяваш; такова количество не действа точно отпускащо. Но пък си има друг вид кеф в цялата работа. За любителите на пружинките, тази пушка си е просто повече от отлична :)
 
A

Anonymous

Гост
bateiav4o написа:
Само известни разминавки имаме с скоростите въпреки че доста внимавах като я мерих.Може грешката да е в мен след някой и друг ден ще я мерна отново вече поулегнала на 1000 истрела и ще кача резултатите за да ги сравним.Имам доверие на хроното на Божо е а той е перфекционист и съм сигурен че е верен
Може ли разликата да е от надморската височина?
 

andi

Редовен Потребител
по мое скромно мнение в софия скороста може би ще е около 10 мс по-ниска , а замерванията са други
 

bateiav4o

Потребител
Не мога да сдържа радоста си от новата придобивка - Diana 56th 5.5
страхотия ви казвам няма по красива пущина добре че се сдобих с нея че бях на прага на депресия по загубата на любимата ми 470 -тка.Ревю няма нужда да правя всички вече я знаете мога само най отговорно да заявя че всеки който уважава пружинната пневматика и иска да докосне съвършенсктвото трябва да я има.Просто нямам думи да я опиша -беден речник може би :D
И да не забравя специални благодарности на колегата Макс :bravo: че ми направи възможно най хубавия подарък за коледа като ми позволи да се сдобия с нея. :cheers:
 

harry_cool

Потребител
Наблюдавах едно странно явление при моя Еър Кинг. Дайканските пружини са с 33 витки, бях отрязал 3 витки, за да смъкна малко скоростта, но се оказа, че съм я смъкнал твърде много, дава 220 с Баракуда (4.5 мм). Направиха ми стоманена шайба с точните размери на пружината - външен и вътрешен диаметър и подложих зад пружината от към страната на спусъка. Дефакто нанизах шайбата на водача на пружината, а после нанизах и самата пружина. Скоростта определено се вдигна, но забелязах и един доста неприятен страничен ефект - при изстрел пушката започна да дрънчи и вибрира като Гамо с гамовска пружина. Стрелям и не вярвам на това, което усещам и чувам.
Разглобих Кинга и махнах шайбата - всичко стана ОК, тих изстрел, няма вибрации и дрънчене.
Не разбирам на какво се дължи това, шайбата не може да дрънчи, защото е притисната от пружината през цялото време. Пружината не е пресвита, защото шайбата е по-тънка от трите витки, които съм махнал.
Мисля да направя същата шайба, но този път от полиамид, да видим какво ще стане.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
 
A

Anonymous

Гост
Хари, Диана-та е една перфектно изчислена пушка и по нея просто няма какво да се пипа!
Всичко различно от оптичния туниг само може да разстрои баланса на това оръжие.
Знаеш за моите опити с туниг пакета на Вентури.
И да се похваля - отскоро имам хронограф - с оргинална пружина 33 витки успях да замеря 271м/с - съчма - Кросман премиер 10,5 грейна.
 

vanko

Редовен Потребител
Днес у нас дойде една красива Немкиня...Диана 56ТH. Да ми е честита :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Честито Vanko! Много и дълго да те радва!
Използвам случая, да помоля колегите които имат Диана 56 ТH, да споделят повече неща за тази пушка. Макси беше замерил няколко вида чашки в 5,5. Вашите замервания покриват ли се стях? Как е с отката ? А със спусъка ? Изглежда това е най -добрата пружинна рушка . Само дето ми изглежда доста тежичка. В комплект с оптиката ( 6-24*44 АО ) ли се продава? И от къде може да се купи ?
 

vanko

Редовен Потребител
Moже да се купи от тукhttp://zarimex.eu/vazdushno-orajie-vazdushni-pushki-diana-c-3_30.html?osCsid=mlgo34ipasb10ffml7pil1rg20 но взех последната бройка и останаха 54ки. Мakса,Харито,Бате Явчо бяха казали че е невероятна пушка и наистина е така.Имал съм доста ПП но тази е направо страхотна.Спусъка е мек и приятен,като я хванеш в ръце е изключително удобна,малко тежичка е но не ме бърка,ще я разнасям като бръмбар сламка из гората ;) Цевта е плаваща затова по съвет на Харито и взех Бушнел подходящ за мощни ПП. В много Руски сайтове пише че е капризна от към чашки но като се намери правилната, постигала изключителна точност и невероятна група.Що се отнася за това дали се продава в комплект с оптика и моноблог и мен така ми се струва,ноо...Българска работа :-\ По нататък ще замеря скорости с различни чашки,ще видя и какви са групите на различни дистанции и ще пиша тук в темата.Само да се пооправи времето и откривам огън ;) :rambo: http://zarimex.eu/vazdushno-orajie-vazdushni-pushki-diana-c-3_30.html?osCsid=mlgo34ipasb10ffml7pil1rg20
 
Нагоре