DIANA

harry_cool

Потребител
Красота и изящество, и без това Д54 ми е любимка, а сега съсем се влюбих.
Прикладите са убиец.
 
A

Anonymous

Гост
Какво мислите за новите модели на Диана-56 тн и 470тн
Дали новият спусък ще подобри точността им, като разбира се че и устройството зад приклада е читаво
Считате ли, че при 56 тн прецизността на изстрела се приближава до този на псп в този ценови диапазон и съотношението - цена/качество в полза на кое е!
 
A

Anonymous

Гост
Някой питал ли е в Дайкан дали ги има налични или са само "снимки" в сайта ? Много ме заинтригува DIANA 470 TH....май и аз няма да мръдна скоро от ПП заради такива изпълнения :)
 

bateiav4o

Потребител
Айде настана време и аз да излезна на светло.Мисля че и повода си струва от днес съм горд собственик на Diana 470th-5.5 fac.Първите впечатления са че е направена безупречно както от гледна точка на ергономичност и изпипване на детайлите така и от гледна точка на функционалност и сигурност невероятен спусък за въздухарка.Не съм имал възможност още да се заиграя с нея но щом го направя ще пиша повече засега кратко ревю-сори за качеството но не ми се вадеше апарата. :yahoo:
 

Attachments

  • Изображение000_7.jpg
    Изображение000_7.jpg
    30 KB · Прегледи: 673
  • Изображение001_4.jpg
    Изображение001_4.jpg
    27.6 KB · Прегледи: 559
  • Изображение039_3.jpg
    Изображение039_3.jpg
    27.9 KB · Прегледи: 596
  • Изображение041_5.jpg
    Изображение041_5.jpg
    29.3 KB · Прегледи: 511
  • Изображение043.jpg
    Изображение043.jpg
    23.7 KB · Прегледи: 495
  • Изображение040_3.jpg
    Изображение040_3.jpg
    19.5 KB · Прегледи: 571

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля че и повода си струва от днес съм горд собственик на Diana 470th-5.5 fac.

Честито и от мен. Изглежда доста екстравагантно за Диана, но е красива.
Със здраве и много радост да носи новта "lady Di"!
 

harry_cool

Потребител
Това ми е любимата марка пружинки (имам 2 в арсенала) и съм им луд фен. Честито за новото пушкало. Херовете от Диана, определено са излезли от класическата линия, която следваха до сега и са направили едни от най-красивите приклади за пружинки. Евала.
 

bateiav4o

Потребител
Ето я красавицата напълно тунингована благодарение на бате Макси за което съм му безкрайно благодарен
дано има все повече свестни хора като него.
И няколко впечатления за самата пушка с две думи самото съвършенство невероятно удобна и като
приклад и като спусък невероятно лек и приятен.Сила определено има и то доста както и доста силен откат
но за сметка на това липсва досадния шум от пружината при изтрел но не е никак тиха.
За точност още не мога да говоря надявам се този уикенд да разбера какво може очакванията са ми големи.
С две думи мога да кажа че определено немците са се постарали и има защо да струва една торба пари заслужава си
дано в бъдеще да ми донесе само приятни емоции и много десетки.
 

Attachments

  • Изображение000_8.jpg
    Изображение000_8.jpg
    33.6 KB · Прегледи: 592
  • Изображение001_5.jpg
    Изображение001_5.jpg
    42.7 KB · Прегледи: 628
  • Изображение038_5.jpg
    Изображение038_5.jpg
    28.1 KB · Прегледи: 525
  • Изображение039_4.jpg
    Изображение039_4.jpg
    80.2 KB · Прегледи: 591

silver bullet

Редовен Потребител
Има ли разлика в изработката и качеството на по-евтините модели Diana спрямо по-скъпите модели.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
разлика в качеството на дианите от различните модели няма,то е винаги мн високо.
централното зацепване изключва възможност за газова пружина.
цевите на 31 и 350 са еднакви,качеството им е същото като на стандартните LW и HW цеви.
 
A

Anonymous

Гост
alexander написа:
"...Тунинг комплекта за Дианите наистина е доста примамлив, но когато към цената прибавим и транспорт ще си стане сериозна сума."


Кеф цена няма . То по принцип по тази пушка няма и какво да се тунингова / без риск да я прецакаш/
Освен новата пружина , която смятам да кача , за сега съм я оборудвал с това http://pyramydair.com/cgi-bin/accessory ... ry_id=2231.
Получава се нещо невероятно точно.


И така прятели, след настрел от 1500 чашки ето мнението ми за тунинг коплекта на ЕърВентури.
Получената пружина /сн.1/ е с окло 2см по-къса от оргинална Дианска пружина на 5000+ изстрела - /сн.2/
След монтажа се оказа ,че инак безкрайно мекото зареждане на пушката е станало доста тегаво и въпреки надеждите ми , че с времето пружината ще се напасне , това не се случи.
Като положителна промяна отчитам пълното изчеване на вибрации при изстрел -не че преди бяха силни - притихването и притъпяването на звука от дрънченето на пружината.
Скоростта субективно намаля - арсеналът ми е от пружинни оръжия и нямам хпонограф ;)
Точността се подобри незначително.
Преди седмица си взех оргинална Данска пружина и демонтирах тунингованата.
Вчера сутринта прострелях пушката - стрелям от дистанция 42м , но имах една мишена на 78м.Стрелях с кореция по милд без да пренстройвам оптиката - /сн.3/
Побликувам снимка не защото е нещо кой знае какво - просто още едно доказателство за възможностите на ППП и конкретно ДИАНА 54 и безмислието на всякякъв тунинг - лично мнение!
 

Attachments

  • 22.jpg
    22.jpg
    51.3 KB · Прегледи: 386
  • 33.jpg
    33.jpg
    53.5 KB · Прегледи: 405
  • 11.jpg
    11.jpg
    73.5 KB · Прегледи: 596

lynx

Редовен Потребител
За пружинка резултата на 78 метра е отличен, а на всичкото отгоре е при калибър 4,5 ! ;)
Перфектна стрелба!
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги,досега бях само читател,но бих искал съвет за тези пушки,имам пцп но придидизвикателството при стрелба с
пружинка е друго.КОЙ МОДЕЛ БИХТЕ МИ ПРЕПОРЪЧАЛИ ДИАНА КАТО БАЛАНСИРАНА И СИЛНА ЗА КАЛИБЪР 4,5
БЛАГОДАРЯЯ!!!!! :goodbye:
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Treti написа:
Здравейте колеги,досега бях само читател,но бих искал съвет за тези пушки,имам пцп но придидизвикателството при стрелба с
пружинка е друго.КОЙ МОДЕЛ БИХТЕ МИ ПРЕПОРЪЧАЛИ ДИАНА КАТО БАЛАНСИРАНА И СИЛНА ЗА КАЛИБЪР 4,5
БЛАГОДАРЯЯ!!!!! :goodbye:
Model 54 Air King cal. 4,5
-------------------------------------------------------
Между другото - преди време във форума доста се шумеше за спортния модел 75. Който се интересува - от една седмица egun.de беше буквално наводнен от този модел. В момента все още има доста екземпляри на атрактивна цена и в много добро състояние, на всичкото отгоре с доставка извън Германия.
 
A

Anonymous

Гост
Не е ли прекалено тежка за стрелба прав,за съжаление наблизо нямам възможност да погледна такава!!!!!
 
A

Anonymous

Гост
МНОГО е тежка !
Моята заедно с оптиката , наддулника, моноблока , колелото за корекция на паралакса и двуногата идва над 6,5кг.
Към снимката на мишената по-горе , забравих да добавя , че съм стрелял от право положение , с двунога върху покрива на автомобил.Атмосферни условия - близки до идеалните - безветрие.Ако стреляш на дистанции 35+ метра с 4,5мм калибър имай предвид , че трябва МНОГО да се съобразяваш с вятъра.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
MAD MAX написа:
Пак ще си купувам пружинка! :eek: :eek: :eek:
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Отново сме в играта! Всъщност стана така, че колегата bateiav4o ми "набута" един дампа-моноблок, и понеже нямах много какво да го правя му купих пушка! :no: Усещането да я държиш е невероятно, немското качество няма да коментирам.

Другото - в неделя като пострелям! :cheers:
 
Нагоре