DIANA

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. jix1974

jix1974 Потребител

Публикации:
    39
    от:
    София
    Относително, колега. Със 70 лева отгоре ми стъпи Вайраух 90. В момента пътува, но някак подозирам, че ще дойде фабрично нов девствен и запечатан. Разликата в цената въобще нямаше да компенсира разочарованието ми да си купя малко счупената заримекс-ска Диана.

luft9waffe, anibis, batnan and 2 others like this.
  2. jix1974

jix1974 Потребител

Публикации:
    39
    от:
    София
    ... и така стана. Запечатан - чистак бърсак.
    Доставка - ( за питащият на лични колега ) от Крале...немогадагокажакакво - Холандия. Плащане авансово по банка, доставка по UPS до врата. Да живее ЕРо Съюза.. :)

Е, намерих два кусура - на десния болт на приклада немеца е поизтървал отверката и има нещо изцапано на приклада, ама нейсе.

Не знам дали се вижда - идва с леко отворена цев, незаключена. Н.з. защо.
    Зачудих се на колко е напомпано буталото ( да не са ми набутали F версия подлите холанци ).
    Пробен изстрел за пенетрация в две евро палета ( 2 х 1,5 см. дърво ) - сачмата ( HN FTT ) засяда във второто. Без изход, но се напипва подуто отзад. Т.е. 2,5 см. Май си е FAC.
    Звук - доста тих ( за увреденият ми от огнестрелни слух ).
    Зареждане - културистично.
    Дизел - абсолютно никакъв!
    Спусък - много, МНОГО лек и изненадващ, чак плашещ.

Та така, всяко зло за добро. Аз съм доволен, тоягата е тежка, масивна .... добре е.

Прикачени Файлове:

Gadnqra and xpresident like this.
  3. Ivory

Ivory Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Трявна
    Това е тема за Диана не за Вайраух.;)И колко ти излезе ,като цена ако не е тайна?

4. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,536
    от:
    Варна
    За да не се мачка уплътнението на цевта.
    Колеги, не се набутвайте, от година вече Крале приемат плащане с българска кредитна карта.

Честито на jix1974 за пушката.

Gadnqra харесва това.
  5. jix1974

jix1974 Потребител

Публикации:
    39
    от:
    София
    Хаха, а ти защо ме питаше от къде съм я поръчал ... тайно??? :) Значи 501.90 евро с вкл. доставка и soft case + банковата такса ( 30-40 лева ).

"За да не се мачка уплътнението на цевта." - да, не се сетих.

За картата - видях....ама не посмях.

ПП ами те нямаха Диани, иначе натам се бях засилил.

Последна промяна: 18 Април 2018
  6. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,780
    от:
    русе
    Честито!Хубава пушка.Радвам се на една такава вече 12 години.Не е зле да се сдобиеш с помпа за нея и манометър,та да видиш къде между 16 и 26 бара на гп-то стреля най-добре.Разбира се и резервни 1-2 маншета и уплътнение цев/цилиндър,ако смяташ дълго да я ползваш.

7. Ivory

Ivory Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Трявна
    Питах те ,защото в този сайт я имаха налична с помпа и манометър и помислих че си я купил http://www.huntandguns.bg/bg/produc...gaz-butalo/weihrauch/weihrauch--hw90-komplekt

8. jix1974

jix1974 Потребител

Публикации:
    39
    от:
    София
    Последна промяна: 18 Април 2018
  9. 6tangata

6tangata Редовен Потребител

Публикации:
    248
    от:
    София
    Накахме темата ..;) това на сайта на Дайкан..стария..реално няма нищо в магазина..а продваче беше преди по зле от този на Заримекс...всичко става с поръчка...а на Герена е за бойно...само стрелбището...има и магазин на Арсенал....пак само за бойно..е има и ножове..пълнители и т.н...реално някой ден можем да тестваме Диана 52 и Вайх 90..като сила и точност ;)

Kifa харесва това.
  10. jix1974

jix1974 Потребител

Публикации:
    39
    от:
    София
    Да. Наакахме. Извинявам се. Аз спирам.

11. Ivory

Ivory Потребител

Публикации:
    168
    от:
    Трявна
    Преди два или три месеца питах за Валтер и Вайраух дали могат да ми внесат и ми казаха че в момента имат в наличност този Вайраух в кал.5.5 с помпа и манометър и Диана пак с газуво бутало.Има ги на първата страница там където се редуват стоките ,като натиснеш кръгчетата.

12. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Добър ви ден. Наистина ли е вярно, че DIANA 350 е калпава? Много ги заглеждам, иска ми се да направя подарък на баща ми, който има 50 годишен юбилей скоро. 15 години ползваме една Slavia 630, но искам да го зарадвам с нещо по - хубаво. Аз също ще я ползвам. Притеснява ме само, да не е калпава и да се окаже провал. Зная, че ПЦП е по - модерно и джиджано, но 50 годишен човек, няма да може да се оправя с помпи и хамалогии. Искаше ми се да е 4.5мм, но не я намирам никъде. Драма ли е, ако е 5.5мм? Има ли значение от къде ще я купя и трябва ли да й се профилактира нещо преди ползване? Изобщо струва ли си като пружинка, или ще се окаже безполезен тежък кюп, гордо събиращ прах в някое кюше на стаята...

Последна промяна от модератор: 24 Октомври 2018
    t.marev and Kifa like this.
  13. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,780
    от:
    русе
    По-малките диани (34,36,38,31,280)са по-адекватен избор за посочените цели.350 не е калпава,просто не е пушка за забавление.Скокът от 7 джаула на 35 може да се окаже разочарование.

petkof харесва това.
  14. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    От къде да намеря такова животно, особено в 4.5мм. Ако можех да намеря една 34 Premium в 4.5мм щеше да е супер. За съжаление, където и да попитам вдигат раменете, биле стари, нямало ги, предлагат ми някакви пластмасови хатсани, въобще ужас. :/ В Стара Загора срещу пощата едно време имаше оръжеен магазин, там съм виждал 36 да се продава, но гонпреместиха някъде незнайно къде...

t.marev харесва това.
  15. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    922
    от:
    София
  16. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    428
    от:
    Пловдив
    Що да е драма 5.5?! Напротив - по-добре е! Това е по-популярния калибър....извън този форум.:)
    Ако не те бъркат парите, скачай смело на 340 N-TEC Премиум - дъртия ще се изкефи на макс! Може и 350 Магнум Класик!
    Дали е калпава Дианата? Едва ли! Стара, уважавана немска марка...неевтина, няма да е калпава, освен ако не е някоя прецакана в магазина бройка. Изглежда супер....юбилей....подарък от сина - заслужава си!
    А за калибъра и силата, не се притеснявай - това е по-добрия вариант, според мен.

petkof харесва това.
  17. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Ще разгледам. Ще се метна на колата и в крайна сметка може да взема една 350 магнум в 5.5 superior изпълнение. Иначе сме ловджии - имаме гладкоцевно и нарезно, но въздухарката си е неизменна чат от ежедневието ни(му) та би се радвал като малко дете на Олизана Диана. Та за това искам да го зарадвам. Бюджетът ми е до 1100-1200 да кажем. 340 N tec, гледам че я има налична в 5.5мм, като дори е на една идея по - ниска цена от 350 mag. Коя от двете препоръчвате? Ако не намеря 34 или 36 в 4.5мм.

petkof харесва това.
  18. t.marev

Публикации:
    428
    от:
    Пловдив
    Ами не смея да препоръчвам, щото не съм ги ползвал, само обръщам внимание, върху тези модели. Щом сте ловджии, външния вид и на двете ще ви пасне. Забрави за 4.5 !
    Магнума е малко по-силен, но N-tec e с газово бутало. Премиума е малко по-шик, докато Класика си е класик, даже малко на "милитъри" го докарва. В един друг сайт, има показан модел 350 Магнум Премиум, но дали имат наличност.....Сайта е в същата тема, две-три мнения по-нагоре.
    А какво е супериор изпълнение?

19. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    922
    от:
    София
  20. t.marev

Публикации:
    428
    от:
    Пловдив
    Ееее, не е толкова стар човекът де! Само на 50 е! Това направо ми припомня битката за Сталинград!:)
    Това за 70 годишнината, да е жив и здрав човека!:cheers:

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена