DIANA

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. 6tangata

6tangata Редовен Потребител

Публикации:
    249
    от:
    София
    И кой колега от гр. София, е в час с разклобяването и поддържането на Диани от високия клас и има части за евентуална подмяна..пружина, маншет и др...моля за данни.

2. Иван1250

Иван1250 Новодошъл

Публикации:
    13
    Майстора нещо го е закъсал със здравето и засега каза че е в болничен.

Последна промяна: 1 Март 2019
  3. Камен

Камен Новодошъл

Публикации:
    1
    от:
    варна
    Някой да има схема на разглобяване на Диана 27

4. добри

добри Редовен Потребител

Публикации:
    184
  5. 6tangata

6tangata Редовен Потребител

Публикации:
    249
    от:
    София
    http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.39099882
    http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.39099883
    Ето реставриран напълно (благодарности на колегата помогнал за закупуването на части от Германия) за мен един уникален като мисъл пистолет Diana mod. 6 cal. 4,5 mm. Пистолета като цяло е изключително запазен като оксидация и цев. Същият е с противооткатна система, която работи адски добре, оръжието почти не трепва при изстрел. Спусъка е като на спортен пистолет, адски лек с къс ход. Началната скорост е около 110 м/с с леки сачми. Цевта е с шок, стеснява се леко към дулния срез. Рестврацията глътна близо 250 лв. без цената на пистолета и работата на заварчика (баща ми).
    Извод: Нямам идея защо германците - визирам "Диана", са спрели да произвеждат този уникален модел.
    P.S В нета има снимки и визия как работи противооткатната система.

llcoolj, Ivory, soundmax and 10 others like this.
  6. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    922
    от:
    София
    https://airenlaces.blogspot.com/2012/07/rifles-diana.html?m=1
    Страхотна статия,кратка история на фирмата!История за раждане и процъфтяване в конкурентен, взискателен и технически грамотен пазар,да те люшнат световните бури и да ти откраднат името и производствените мощности,собствената ти държава да те върне в първи клас със. законодателството...и все пак въпреки днешните обстоятелства и реали на пазара да се бориш да бъдеш коректен към Клиента си!
    Направи ми впечатление за приноса на марката във ФТ-то и факта,че когато гониш качество то винаги е скъпо.Поради високите изисквания към китайците цената на продуктите станала не рентабилна и си върнали производството в Германия...дано да оцелеят в конкуренцията с Орките(знаем,кои са орките;))

7. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    235
    от:
    На 20 км от Бургас
    Днес замерихме моята Дианка АR8. Явно Немците не лъжат с обявените 32 джаула. С 1.03 ЖСБ показа 250 м/с т. е. 32.2 джаула.

8. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
    Колеги, нищо не намерих за диана 250? Някой може ли да каже няколко думи за модела?

9. Kifa

Публикации:
    922
    от:
    София
    Да не те подведа,но това мисля е от моделите на 100% произведени в Китай,дори конструктивно е нещо В19 !Лично мнение ако е Диана от модела 34 на горе(но и цените са други :() и спусъка Т06!У нас Заримекса имат няколко модела и могат да се пипнат на живо!Ако ходиш до там погледни и тази https://zarimex.eu/ruger-air-hawk лицензирано китайско копие на Диана 34 от стоглавата ламя Спаска(Умарекс ;) )!Пушката е добра!

Последна промяна: 13 Януари 2020
    t.marev and xpresident like this.
  10. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
    В 19 е копие на Гамо Хънтър 440, по скоро може да е В 12, ако говорим за един и същ модел.

11. Kifa

Публикации:
    922
    от:
    София
    Намерих го къде бях чел...ако не си попадал ето темата https://www.gatewaytoairguns.org/GTA/index.php?topic=135059.0 ,да В19 е Гамо 440,но китайците го превъплъщават в толкова брандове,че си е вече тяхно В19:D

rivan харесва това.
  12. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
  13. Kifa

Публикации:
    922
    от:
    София
    Да,ясно къде си го гледал и какво те е привлекли за това ти предложих Рюгера като алтернатива:cheers:

t.marev and rivan like this.
  14. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    235
    от:
    На 20 км от Бургас
    А някъде има ли информация, кои модели на Дияна се правят в Китай? Че сега ме загложди аз какво съм си купил.
    Всъщност сега като погледнах на моята пише "произведено в Германия" а на тая 250 пише "проектирана от Дияна Германия"

15. Kifa

Публикации:
    922
    от:
    София
    Разгледай картинки на модела 250,излизат с различни конструктивни разлики поне в местото на предпазителя,което значи и различни спусаци ,ако едната е с т6 мисля,че за парите ще е ок,а вероятно и цевта ще е немска...предположения,питай Диана за да няма една жена каза,и сподели инфото!:)
    П.с.
    Може би от различната година на производство и решенията на новият собственик!

rivan харесва това.
  16. koki_84

koki_84 Новодошъл

Публикации:
    27
    Рота, здравейте! Новобранка съм във форума. От известно време чета и попивам само, но вече се налага и да драсна някой друг ред.
    Та, на път съм да стана собственик на Diana 460 Magnum / 22 не участвам в спортна стрелба или нещо подобно, фен съм на стрелба с оптика и като цяло, стрелба. За този модел пушка няма да питам, попрочетох и горе-долу се и формирах. Питането ми е каква да бъде оптиката имайки предвид, че е силна и е пружина и дали трябва да има дампа-маунт моноблок. Или ако има други варианти да споделите за да не стане така да хвърля пари на вятъра за счупена оптика. Благодаря

rivan харесва това.
  17. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
    Здраве желаем Коки! Добре дошъл! Ако проявяваш интерес, прочети ЦЯЛАТА тема за Диана, тя е само 22 страници(и не само нея).Това ще ти спести много разходи, време и разочарования!И ако си купиш Diana 460 Magnum / 22, ще ти помогне да имаш много хубави преживявания с нея! Задължително условие за формирането на мнение е да си информиран! Успех!

18. koki_84

koki_84 Новодошъл

Публикации:
    27
    Темата за Диана я прочетох, цялата до 22-ра страница, вече какво запомних е отделен въпрос :)
    Та, просто повечето изказано е от доста време и попитах дали за годините не се е променило или намерило нещо ново в този му проблем. Благодаря все пак жив и здрав!

rivan харесва това.
  19. runi.b

runi.b Потребител

Публикации:
    71
    от:
    plovdiv I sofia
    Вземи си дампа моноблок. За диана магнум пушките е хубаво да се сложи. На Спортсмач са хубави и не са прекалено скъпи.

lynx and rivan like this.
  20. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    543
    от:
    София
    Nil novum sub sole

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена