DIANA

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от luft9waffe, 21 Октомври 2008.

1. luft9waffe

luft9waffe Редовен Потребител

Публикации:
    1,753
    от:
    русе
    Имал съм 350 М 5,5 заедно с 38 4,5мм.Магнумът от 10 години не е в арсенала ми.Повярвай,точността,която в момента изкарвате със Славийката на 20м няма и да я сънувате с 350-цата и след месеци стрелба.И нито опитът с нарезно и гладкоцевно ще помогне.Ама ти си знаеш.

lynx, andi, Gadnqra and 2 others like this.
  2. Nikola

Nikola Потребител

Публикации:
    504
    от:
    Варна ; Шумен
    50 годишни старци :D
    Ако съм на теб ще му взема една пушчица 7-16 джаула Вайраух, Диана, Еър Армс, нещо от премиум класа. Щом си имате
    огнестрелно не виждам смисъл от тежка и ритаща въздухарка.

Последна промяна: 25 Октомври 2018
  3. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Успях да намеря една 36 да се продава, но е 5.5. И е със стария спусък Т05. Освен да поръчвам на Заримекс една 34ка премиум в 4.5. Сякаш би била най - удачен избор...

luft9waffe and Nikola like this.
  4. kng

kng Потребител

Публикации:
    35
    от:
    Стара Загора

Магазина е на стрелбището на фирмата. От кръговото на стадиона в посока северо запад и след като се мине новата джамия (или каквото и да е като сграда от ляво) се завива в ляво и портала е в дясно.

5. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Намерих го магазина, но единствено имат една стара 36ца, която, както споменах е с Т05 и е 5,5мм. А на мен ми се иска да е 4.5. Отправих запитване за 34 Премиум на Заримекс в 4.5мм и чакам отговор. Ако не намеря нищо вземам 350 в 5.5 или 340 Н тек 5.5

6. jix1974

jix1974 Новодошъл

Публикации:
    25
    Колега, ако моя баща беше жив и правеше юбилей бих му подарил:
    https://www.krale-schietsport.nl/en/guns/air-rifles.html?manufacturer=179
    или
    https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
    И от двата сайта съм пазарувал, няма никакъв проблем.

SvilenP харесва това.
  7. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Искаш да кажеш, мога да поръчам от там директо и да платя с карта. И да очаквам пушката по куриер? Ако е така е добре, защото цените са доста по - приемливи :)

8. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,268
    от:
    Старата София
    Да, така е. Поръчвай смело. ;)

SvilenP and Gadnqra like this.
  9. ivodianov1992

ivodianov1992 Потребител

Публикации:
    11
    Благодаря на всички колеги за отзивчивостта! Много ми помогнахте. Оценям го! Днес направих своята поръчка от единия сайт. Нямам нерви да се занимавам с нашенските "търговци" - овъртат, не знаят, да съм си вземел Хатсан 125, "щото била мноу яка" "на онва куче като му изпънах една сачма и замина" бля бля бля, бях готов да им платя заявените цени (които са си завишени доста) но пак овъртат - биле стари модели, не се произвеждали вече, за кво съм щял да давам толкоз много пари, като Хатсан 125 била мерцедеса на въздухарките и тн. Как да им обясня, че искам да я подаря на баща ми и същият като бивш военен и настоящ ловец е много грижовен и педантичен към оръжията. Как да му подаря това пластмасово извращение... както и да е.Та в крайна сметка кривнах леко в страни и за малко под 850лв. (с доставка и 2 х 500 сачми H&N Baracuda Match) поръчах Weihrauch HW 80 4.5мм. Добър или лош ще е избора, времето ще покаже, но дано няма ядове и всичко да е наред, да се радва бъдещият му собственик, че покрай него и аз да намажа ^_^

Последна промяна: 26 Октомври 2018
    SvilenP, xpresident, Alucard and 7 others like this.
  10. Nikolay_pld

Nikolay_pld Потребител

Публикации:
    14
    от:
    Пловдив
    Поздрави на всички маниаци, и успешна 2019!

На въпроса - целта е смяна на пружина на Диана 460 с газово бутало, някой да помогне с малко инфо, ако има. Целта е по-меко зареждане, по-малък откат и по-висока ефективност, разбира се.
    Там, където предлагат / продават Диани с ГП, има бутала само за новите модели, но за
    по-старите няма..........

11. Nikolay_pld

Nikolay_pld Потребител

Публикации:
    14
    от:
    Пловдив
    Благодаря на админите, че са преместили темата на подходящото място.
    Дано скоро получа и полезната информация за въпроса ми.

12. cilindura

cilindura Редовен Потребител

Публикации:
    525
    Колега, за съжаление твоята Диана е стар модел, тоест буталото е с централен зацеп. За да поставиш газова пружина трябва да се смени освен буталото и спусковият механизъм.Нужни са дори някои интервенции върху тилната част на корпуса на пушката. Това може да бъде осъществено. Разбира се зареждането ще е комфортно, но пък скоростта ти няма да бъде кой знае какво. Има вероятност дори леко да падне.
    Поздрави!

xpresident, Kifa and petkof like this.
  13. Nikolay_pld

Nikolay_pld Потребител

Публикации:
    14
    от:
    Пловдив
    Благодаря за отговора на колегата преди мен, и за си мислех, че задавам малко тъп въпрос........
    А поне да ми кажете къде мога да намеря нова пружина с уплътнения ? Рових се из нета, но.........без резултат засега.

14. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,134
    от:
    Варна
  15. Nikolay_pld

Nikolay_pld Потребител

Публикации:
    14
    от:
    Пловдив
    Здравейте, снабдих се от Заримекс, с помощ от колега от тук, от форума. Пружина + уплътнение, сложени вече днес.........
    Начесах си крастата за Диана, откога я мисля, още от 1995...........тогава просто ми беше първата - 24ка.
    Приятен ден на всички, и честит Атанасовден!!!!!!!

Gadnqra, xpresident, soundmax and 3 others like this.
  16. Иван1250

Иван1250 Новодошъл

Публикации:
    13
    Здравейте колеги, днес се сдобих с мечтаната пушка Diana mod 56, и имам няколко въпроса относно подръшката и. Пушката е втора употреба и не е ползвана 4-5години, собственика казва че е изтрелял 1-2 кутийки като я купил. Въпроса ми е трябвали някаква профилактика като е стояла толкова време. Имам също съмнение, че има проблем с цевта - има някъкав луфт като я дърпам (това нормално ли е понеже цялата метална част е подвижна спрямо приклада).Ако някой колега има такава ,и има желание да ми покаже как се поддържа, смазва и прочие ще черпя по бира. Поздрави.

Прикачени Файлове:

Hidden, Kifa and Venco like this.
  17. Абориген

Абориген Новодошъл

Публикации:
    3
    Имам също съмнение, че има проблем с цевта - има някъкав луфт като я дърпам (това нормално ли е понеже цялата метална част е подвижна спрямо приклада)
    Колега честито,нямам такава но ти най-вероятно мърдаш кожуха, а не самата цев, тя е набита във втулка,която наистина се мести заедно с цилиндъра назад т.е.луфта е нормален не се притеснявай.:)

Kifa, Venco and Иван1250 like this.
  18. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    442
    от:
    Пловдив
    Тая Диана май е с противооткатна система и най вероятно шлякаш нея така че е нормално

Hidden and xpresident like this.
  19. Иван1250

Иван1250 Новодошъл

Публикации:
    13
    Ок. Мерси. Ще я занеса за всеки случай на майстор, колега ми даде координати на Майстора на оф. магазин в студентски град.

Последна промяна: 1 Март 2019
  20. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,414
    от:
    София
    Не се предоверявай на "майстор" от оръжеен магазин! По.добре някой колега от Форума да я погледне.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена