COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

Evanko

Потребител
paolo_n1 написа:
какъв е проблемът, как се продава последно? многозарядна или еднозарядна която с доплащане става многозарядна ?
Допълнително си купуваш пълнител за 13 съчми.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Влез в сайта на проиводителя - няма обявена еднозарядна - а многозарядна с адаптор за еденична. Всичко друго са варианти на 'търговски практики - оскуби баламите"
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ще е така до момента в който не вземе да ги внася и друг.
Пазарната икономика - балансира.
 

димитър

Потребител
ЗДР.
И аз съм вече във отбора : COMETA LYNX V10 AIR RIFLE
Отново същия проблем както пишат колеги-замина щифта на сайд левера.
Много тегаво зареждане в последния момент преди да захапе зъба на спусъка.
След смяна на нов отново го мачка и изпада.
Ще помоля господин Станчев да сподели какво да правя.
Всичко е във спусака.
Каква е последователноста на разглобяване на този спусак моля покажете.
 

Attachments

  • COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (2).jpg
    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (2).jpg
    130.9 KB · Прегледи: 268
  • COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (3).jpg
    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (3).jpg
    189.8 KB · Прегледи: 225

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Извадил си пушката от приклада...
После отвий двата шестограма показани със стрелки.
Спусъка излиза в кутия.
От обратната страна на кутията има шестограмно болтче в центъра.
Отвий го и.... приятно шлайфане. Детайлите на спусъка трябва да се движат свободно.

тук ще видиш и коя пружина да смениш или поне накъсиш
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 96#p119996
 

Attachments

  • COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (3).jpg
    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (3).jpg
    291.2 KB · Прегледи: 249

димитър

Потребител
Благодаря г.н Станчев
Ще го направя .Ще пиша какво става. :sos:
Иначе бутилката зареди до 220 бара.
Много бъзо падна тоя щиф.
Не знам но във COMETA не ги ли тесват.
При мен падна на третото зареждане.
Другото всичко е ОК.Много добра визия добре балансирана. :bravo:
Благодаря на Митака от SEA WOLVES за голямата помощт която ми оказа за щуцера и всичко друго.
 

Attachments

  • COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (5).jpg
    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (5).jpg
    177.6 KB · Прегледи: 328
  • COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (7).jpg
    COMETA LYNX V10 AIR RIFLE (7).jpg
    148.7 KB · Прегледи: 323

mitaka

Потребител
А за какво са двата шестограмни болта на цевната кутия ? Дори не бяха стегнати а просто навити наравно със стената на кутията
 

димитър

Потребител
ЗДР.
Това направих за сега.
Извадих спусъка от цевната кутия/лесно стана/ забелязах единия шестограм е малко по дълъг.
Отворих кутията на спусъка.-всичко изглежда добре.
Детаилите ги движа свободно като ги пипам със пръст не запират Не знам колко свободно трябва да се движат.
Пружината на спусъка е твърда-дали от там идва проблема.
Не видях един детаил като на снимката на г.н Станчев-първата снимка.
Данеидва проблема от боината пружина-втората снимка.
Не знам за какво служат тези шестограмни болта-трета снимка.
Помагаите. :sos:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    202.6 KB · Прегледи: 259
  • 2.jpg
    2.jpg
    215.9 KB · Прегледи: 290
  • 3.jpg
    3.jpg
    296.9 KB · Прегледи: 539

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
за да стане по лесно зареждането съм подменил тази пружинка каято се вижда на втората ти снимка със по-тънка и по-къса.
Оградил съм ти я с червено кръгче.
 

Attachments

  • Без име.jpg
    Без име.jpg
    23.8 KB · Прегледи: 285

димитър

Потребител
ЗДР.
Ще я подменя.Не знам каква роля играе.
А за щифта на сайд левера да не пада-някаква идеа.
 

lordged

Потребител
При мен бяха полирани елементите и техните части "окръглени" в кръгче.
Сменена пружината на спусъка с такава от първата химикалка, която хванах.
Допълнително бяха полирани нитовете и леко разширени червените шайбички, защото при мен бяха много силно стегнати около нитовете.

Все още се търси решение на нитчето на сайд левъра,
както и все още е леко тежко зареждането на пушката ( трябва да стане поне като при FX Royal 400 ! :p хи,хи )

WP_000108.jpg
 

димитър

Потребител
Зравеи колега. :)
И при мен има малко за шлаифане.
Пружината на спусъка много оргинално.Жалко че магазина за нитовете и пружините не работи иначе бих започнал смяната.
Червените шайбички-само една е стегната при мен.Нитовете ако много се вадят и шлаифат могат и да испадат как то при -нитчето на сайд левъра.При мен няма един елемент/на снимката/
Болния въпрос-нитчето на сайд левъра-Ще пробвам да поставя във него още едно по мако така че да го уплътни и не мачка.Друго- да се нареже резба.Иначе пушката има голяма визия и със обща поможт може да стигне до FX Royal 400 ! :p :p ха ха.Никак не ми е до смях но всяко зло за добро.
Благодаря че се обади.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    206.1 KB · Прегледи: 210

Evanko

Потребител
Днес смених въпросната пружина с по мека и вече го няма трудното зареждане на края. Имам въпрос към тези, които стрелят с барабана. При мен първата и последна съчма в барабана влизат малко трудно и мисля че се деформират чашките, при някой има ли го това?
Също така, смених и щифта с един по-корав от Евроболт, но и той е на път да се предаде. Мисля за един плътен щифт, какъвто има Хатсана.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
По отношение на барабана да споделя нещо от практиката.
Ако искате пушка с барабан... трябва барабаните да са два. Евалла на Хатсан!
Отказах се да стрелям от барабана напоследък.
ПРИЧИНА: Не мога да имам сачма в цевта.
За какво говоря - значи в момента съм с еднозарядната приставка. Повече от "два бързи" установих че нямам нужда.
Как се постига?! -
1.Издърпва се сайд левъра и се слага сачма в "буренцето" ... връщаш сайд левъра и сачмата е в цевта.
2.Пак издърпваш сайд левъра и изместваш буренцето и му пъхаш пак сачма...
3.Държиш сайд левъра и натискаш спусъка като бавно връщаш сайд левъра в предна позиция.

РЕЗУЛТАТ:
Ударника е НЕЗАРЕДЕН. В цевта и в буренцето имаме две сачми. При необходимост издърпваме сайд левъра и произвеждаме изстрел. При необходимост от втори бърз... пак дърпаме сайд левъра избутваме буренцето пред цевта и ... имеме втори бърз изстрел.

Барабана е екстра която в момента в който ти свършат сачмите го изваждаш и почваш да го зареждаш, докато гледаш мишената как я "отвява вятъра" :wall:
 

andi

Редовен Потребител
И с барабан става, въпрос на желание и навик . Принцип ми е да зареждам непосредствено преди изстрел. Барабана ми е с осем гнезда- зареждам седем и освобождавам ударника като Слави. Празна цев и ненатегнат ударник, но 7 бързи в готовност. А имам и визуален контрол когато останат последните 2 съчми, и тогава мога да дозареждам по 1, без да свалям барабана .
 

njatanasow

Редовен Потребител
andi написа:
И с барабан става, въпрос на желание и навик . Принцип ми е да зареждам непосредствено преди изстрел. Барабана ми е с осем гнезда- зареждам седем и освобождавам ударника като Слави. Празна цев и ненатегнат ударник, но 7 бързи в готовност.
Нещо не разбирам защо трябва да са 7 а не 8 (в цевта един)Тя пружината може да се освободи и да не е под напрежение ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Барабана на Кометата е пружинен. Той сам си върти сачмите. Може да заредиш сачма в цевта, ама барабана трябва да ти е в джоба...
 

lordged

Потребител
При мен не само първа и последна, ами всички чашки са смачквани независимо дали са вкарани през приставката за единична стрелба или барабана ...
това се получава зареди "Пропадането" на дотиквача зареди голямата дупка ... трябва да се направи някаква медна втулка, която да се набие в дупката, или това което ми хрумна, куха пръчка от старите тънки коригиращи антени ...
 

FreeMan

Редовен Потребител
njatanasow написа:
andi написа:
И с барабан става, въпрос на желание и навик . Принцип ми е да зареждам непосредствено преди изстрел. Барабана ми е с осем гнезда- зареждам седем и освобождавам ударника като Слави. Празна цев и ненатегнат ударник, но 7 бързи в готовност.
Нещо не разбирам защо трябва да са 7 а не 8 (в цевта един)Тя пружината може да се освободи и да не е под напрежение ;)

Защото като заредиш за да натегнеш ударника и после прибереш зареждаш втора - при условие че имаш вече една в цевта и си освободил ударника. Поне при мен е така.
Ако по погрешка или мишената вече я няма съм вкарал проектил в цевта, вадя барабана и връщам на пурва дупка, като на следващата е пак празно. Вкарвам барабана и освобождавам ударника. При поява на мишена - зареждам без да дублирам проектил.
 
Нагоре