BSA - GAMO

lynx

Редовен Потребител
Макси, взимай я. Пушката изглежда уникално.
Предусещам Биг Плежър у теб, само гледай да е Фак-ната версия ;)
 

dani62

Потребител
Super Ten има някой странни конструктивни решения.
Няма манометър,бутилката се сваля за зареждане,като се
правят няколко халостни изстрела при полуразвита.
Тежка,баланса е напред.Иначе-редукторна пушка с
хубава цев.Като тази
 

Attachments

  • BSA.bmp
    555.2 KB · Прегледи: 316

luft9waffe

Редовен Потребител

lynx

Редовен Потребител
Повечето пушки както и да ги тунинговаш, такъв резултат в точноста не може да се получи ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз също не вярвам, пък който и да го е писал.
И аз мога да напиша и трима свидетели да го подпишат.
Това не трябва да означава, че е истина.
Все пак това е дистанция от 92 метра.
Ще го повярвам, ако го видя.
А Tom Bowkett като знае как да ги тунингова, защо не ги правят готови тунинговани, след като е главен конструктор на фирмата?
Нали затова си получава заплатата.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма значение с какъв модел е стрелял. Подобен резултат е трудно и с флоберка да се направи, а какво остава за въздухарка.
Също така пише че първите 4 изстрела са били още по-събрани , а петия е развалил леко групата.
Мерилото по чуждите сайтове за супер точна пушка е 1 инч група на 50 метра с 5 изстрела и 1,5 инча на 100 метра.
На 50 метра не е проблем да се направи , но на 100.... :quiet:
 

andro

Потребител
Не се чудете ,колегите със скъпите пушки да направят по едно тестче и готово!Аз и на една утрепана гарга на това разтояние съм доволен :p
 

Attachments

  • 06012009466.jpg
    06012009466.jpg
    88.1 KB · Прегледи: 402
  • 06012009467.jpg
    06012009467.jpg
    93.1 KB · Прегледи: 324
  • 06012009468.jpg
    06012009468.jpg
    94.2 KB · Прегледи: 358

dani62

Потребител
ivodoc написа:
Аз също не вярвам, пък който и да го е писал.
И аз мога да напиша и трима свидетели да го подпишат.
Това не трябва да означава, че е истина.
Все пак това е дистанция от 92 метра.
Ще го повярвам, ако го видя.
А Tom Bowkett като знае как да ги тунингова, защо не ги правят готови тунинговани, след като е главен конструктор на фирмата?
Нали затова си получава заплатата.

Човека с тази група е 73 годишен Австралиец.Много е на ,,ти,,с материята.
Работи с далекомер,калкулатор,корекциите прави с кликове и стреля
само на ,,кръста,,като има уникални попадения по биоцели.А тунингите
не са нищо особено.Просто пушките му са настроени на макс.мощност.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Макси, взимай я. Пушката изглежда уникално.
Предусещам Биг Плежър у теб, само гледай да е Фак-ната версия ;)
Вече съм взел решение - ще си я поръчам за рождения ден. ;) Ако не ми хареса, пак някой ще намаже!
 

lynx

Редовен Потребител
Само трябва да се сътвори куик-фил и става перфектно ПЦП. :cool:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Само трябва да се сътвори куик-фил и става перфектно ПЦП. :cool:
Тя си има бе Братчет.
feature_r-10_gauge.jpg
 

poacher

Потребител
След около 1000 изстрела ми се стори, че пружината работи по друг начин и реших да замеря пак.
Наистина скоростта е спаднала със средно 3м/с, но и броя "хубави" изстрели се е качил леко от 27 на 30+.
 

potrebitel 13

Потребител
При теб положението е ПЕРФЕКТНО! Настроена е точно по моя вкус и разбирания за ПЦП пушкало! :cheers: Хатсана дето го дадох на Динката беше със същите показатели като твоите (мерен с баракудки)
Много сполучливи излезнаха тия Скорпиони- навсякъде по форумите ги хвалят. Еднозарядния вариант го имам като опция при бъдещо закупуване на ПЦП :)
 

dinkata

Редовен Потребител
potrebitel 13 написа:
При теб положението е ПЕРФЕКТНО! Настроена е точно по моя вкус и разбирания за ПЦП пушкало! :cheers: Хатсана дето го дадох на Динката беше със същите показатели като твоите (мерен с баракудки)
Много сполучливи излезнаха тия Скорпиони- навсякъде по форумите ги хвалят. Еднозарядния вариант го имам като опция при бъдещо закупуване на ПЦП :)

Последно като го мерихме преди 2-3 месеца даде 43-44 изстрела от 160-90атмосфери в 10 метров коридор ! Това е максимума ;)
 

gggenata

Потребител
Здравейте,

Дали някой вече си е купил R10 та да пусне малко инфо?

Някой може ли да ми каже че не мога да разбера от сайта им освен че им редуктор за какъв регулатор говорят?
"1. Power regulator
Fully regulated power
means no power curve
and ensures consistent,
dependable accuracy
throughout the charge." Това е от каталога на БСА има и някаква снимка на нещо което е след резбата за ботилката.
http://www.bsaguns.co.uk/PDFS/BSA%20Exp ... ochure.pdf

Дайте акъл от каде може да се поръча FAC версия, Холандия или.....................Ако някои знае да пусне едно ЛС“

Мерси :rambo:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Аз много й се бях навил, но накрая се отказах, но само защото щяха да ми станат много. Някъде по-назад в темата бях пуснал линк към форума на собствениците на BSA. Като цяло отзивите са позитивни. За покупка на ФАК от Дейв в Холандия. http://www.db-schietsport.nl/epages/617 ... slucht/BSA
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
MAD MAX написа:
Аз много й се бях навил, но накрая се отказах, но само защото щяха да ми станат много.
;) Не му ли знаеш чалъма ???
Пускаш обява продава... и ти се освобождава място :cool:

Помежду другото и на мен ми изтекоха очите по това - R10 - въздух БОЛ, че и с редуктор, че 10-зарядна :eek: ???
 

Loki

Потребител
Хм, почвам да се замислям ??? Мисля, че е по-добра от ФХ Роял, за Рауха нз.. две иляди лева... ако стреля от кутията- стаа :exclaim:
Знам човек от Сф с такава, ще питам... :quiet:

http://www.youtube.com/watch?v=_JdiwC_wKWI
 
Нагоре