BSA - GAMO

peko

Редовен Потребител
ФТКС
здравейте , Значи купих си КРАЛ Армс ефтина ,направих на решето няколко дървени бокса , шишета и капачки лятяха продупчени и уточних че удоволствието е да постъпиш правилно и да се насладиш на точна стрелба и попадения ,както и да имаш едно украшение дори и въздушно . Избрал съм 2 модела и се нуждая от съвети за да купя бъдещето си украшение за стена и да задоволя поредната детска прищевка . Моля специалисти за съвети и мнения за тези модели и за евентуална бъдеща потдръжка : Umarex Gauntlet 2 (5.5 или 6.35), или GAMO Coyote Black PCP HP кал. 5.5 за стрелба до 50-60-70 метра или в двора на 20-25 метра ......- На правилното място ли съм задал моите въпроси ?
Минал си през евтино изделие, а искаш друго такова, което не се знае и дали е с по-добро качество. Че чак и за украшение на стената да стават.... Ми то каквото името, такава и визията - грозничко.
Мини на следващо ниво.
Аз си взех едно украшенив за стената, ама като го сваля от там, уцелвам кибритена кутия на 150 м.
 

Attachments

  • altaros-m24.jpg
    altaros-m24.jpg
    18.1 KB · Прегледи: 66

RR TANEV

Новодошъл
би ли заменил gamo gx 40 за някаква друга пушка която знаеш че няма този проблем ? Икак се решава подобен проблем
Минал си през евтино изделие, а искаш друго такова, което не се знае и дали е с по-добро качество. Че чак и за украшение на стената да стават.... Ми то каквото името, такава и визията - грозничко.
Мини на следващо ниво.
Аз си взех едно украшенив за стената, ама като го сваля от там, уцелвам кибритена кутия на 150 м.
С такава стрелба по кибритени кутийки не слагай безсмислени коментари . Някой където от 200метра и нагоре уцелва стотинки да даде някакъв смислен коментар на въпросът ми - или ако не е компетентен или не иска да ми каже нещо полезно да не коментира или да ми се хвали с постижения ........новодошъл пише ....кво се перчиш . Щом си я харесвам значи е украшение - нещо неясно ?
 

bateelmo

Потребител
Може и на 600 м да умерваш стотинки ама в някои друг филм. Като си харесал кво да закачиш на стената що питаш. Хем питаш Хем не вземаш акъл от опитните. Каза ти се точно и ясно . От трън та на глог , че по висок. Ама като си го решил що питаш.
 

RR TANEV

Новодошъл
Може и на 600 м да умерваш стотинки ама в някои друг филм. Като си харесал кво да закачиш на стената що питаш. Хем питаш Хем не вземаш акъл от опитните. Каза ти се точно и ясно . От трън та на глог , че по висок. Ама като си го решил що питаш.
опитните само това ли можете да посаветвате или да обясните - От трън та на глог , че по висок ...и аз да гадая за кво иде реч Ами сложи ми някакъв линк да се образовам с негативни мнения за тия пушки ...Къде пише че аз уцелвам.......?кво изопачаваш думите ми ........... Номер 2 безмислен отговор в защита на опитния номер едно които ми предлага пушка шампион за стрелба на 50 метра и цена 4000лв. Като не знаеш как да помогнеш ми мълчи си кво като си опитен и ми раси изречения без смисал с усещаното че Акъл ми дава .....и си вярват че много Акъл са ми дали
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
опитните само това ли можете да посаветвате или да обясните - От трън та на глог , че по висок ...и аз да гадая за кво иде реч Ами сложи ми някакъв линк да се образовам с негативни мнения за тия пушки ...Къде пише че аз уцелвам.......?кво изопачаваш думите ми ........... Номер 2 безмислен отговор в защита на опитния номер едно които ми предлага пушка шампион за стрелба на 50 метра и цена 4000лв. Като не знаеш как да помогнеш ми мълчи си кво като си опитен и ми раси изречения без смисал с усещаното че Акъл ми дава .....и си вярват че много Акъл са ми дали
С тва писане и държание,май няма за напред да получиш смислен отговор ми се струва.
По спокойно,хората ти обесняват нещо,ама ти си знаеш твоето.
 

RR TANEV

Новодошъл
С тва писане и държание,май няма за напред да получиш смислен отговор ми се струва.
По спокойно,хората ти обесняват нещо,ама ти си знаеш твоето.
къде видя ОБЯСНЕНИЕ....нали за това се кося че Опитните им се свидят ОБЯСНЕНИЯТА
 

немезис

Редовен Потребител
Доста знаещи и можещи хора от този форум споделят знанията и опита си (адмирации) дават адекватен отговор, на неадекватен въпрос (откъде имат нерви, незнам). И на всичкото отгоре накрая някой"професор" се изака на главата им (явно това му е силата).
 

RR TANEV

Новодошъл
Доста знаещи и можещи хора от този форум споделят знанията и опита си (адмирации) дават адекватен отговор, на неадекватен въпрос (откъде имат нерви, незнам). И на всичкото отгоре накрая някой"професор" се изака на главата им (явно това му е силата).
Не се и съмнявам че тук в този форум има Доста знаещи и можещи хора които споделят знанията и опита си (адмирации) дават адекватен отговор, . Но в моя случай поисках съвет и получих надсмешка ,надменност , и хвалби от господин pеко за постиженията му и нямам намерение да търпя груб език или подигравки срещу мен или избора ми на пушка дори и евтина . изречението - Ми то каквото името, такава и визията - грозничко......не ми говори за човек които има намерение да ми даде свестен съвет
 

roskokn

Потребител
Добре колега и аз да се включа,прочетох внимателно всички по горе и ми изникват няколко въпроса.Искаш пушка която да те кефи визуално и да и се радваш повече като сувенир отколкото на стрелбата,или предпочиташ точна стрелба и безпроблемното.Държиш ли на определена марка и имаш ли лимит на бюджета.Така ще се ограничат вариантите на избор без да сее създават излишни спорове.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
...искам модераторски права,ще пусна тема!
П.с
Шегувам се,но няма ли кой да зачисти темата?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега RR TANEV ,темата ти е за раздела за съвет за покупка на ВО,след две години,когато друг колега иска да научи нещо за Гамо ще чете за твоите терзания в две страници...по същество,за стената ПЦПне става,сложна система нуждаеща се от редовна употреба и профилактика...Гамо имат добри модели ,които могат да минат за класически,но не и в ПЦП сегмента...в този клас(пЦП) класики още няма,някой от новите колеги знае ли,кой беше флагмана на FX преди 10 години...риторичен въпрос... ;-)
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
До колко пари си готов да дадеш за пушка? Защо да бъде Гамо, или Умарекс? Отговори на тези въпроси и ще помогнем за избора. Гамото е с ужасно малък резервоар и е слабичко. Иначе е приятна, лека пушчица и става за стрелба на дистанциите, които си посочил, ако не търсиш мощност. Няма плато от кутията и иска пипане. Плато = равни по скорост изстрели. Пушка с плато = точност. Без плато - няма точност. Гаунтлетът е доста повече пушка, от Гамото. Не е лош, има какво да му се пипне, но става и от кутията. И двете пушки са подходящи в кал. 5,5 мм. За 6,35, Гаунтлетът е слаб и не те съветвам да го взимаш в този калибър.
 
Последна промяна:

RR TANEV

Новодошъл
Здравей , Това е високо квалифициран отговор с най малки подробности много и много изчерпателен благодаря . Ако трябва да стрелям 20 истрела в седмицата или в месеца ще купя Гомо Койоте и повече ще му се радвам на стената от колкото стреляйки . За мен тези 40 джаула мощност на Гамо койоте не ми се струват малко за 50 метра стрелба по мишена . Не бързам с покупката . бих разгледал внимателно за нещо до 1200лв и с останалите приспособления да не надхвърля 1800-2000 лв - можеш ли да ме насочиш към някой модел с които да имам по малко проблеми ? Коя въздушна пушка не би направила проблем закачена на стената и с малка употреба - като се напомпи ПЦП и стои на стената 7-8 месеца без употреба какво се случва ? вредно ли е за пушката ? профилактиката не е проблем ще намеря сервиз да я потдържам но за употреба ще бъде рядко - за това не ме притеснява малкия цилиндър
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти. Ако сега бях на твоето място, бих погледнал пушките на Kral. Например NP-500. Или Monarch. В 5,5 са страхотни. Всяко ПЦП, може и трябва да си стои пълно с въздух и няма никакъв проблем да не се ползва с месеци. Имам пушки, които стоят така с години. За профилактиката, няма да ти трябва сервиз. Важно е единствено, да я съхраняваш правилно - в сухо и чисто помещение, на стайна температура.
 
Нагоре