BSA - GAMO

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от dani62, 31 Март 2009.

1. silver bullet

silver bullet Потребител

Публикации:
    298
    PCP пушка без хронограф е мъка. Винаги може някое уплътнение наречено о-пръстен да се износи. И скоростта да намалее, което да промени точността.

Взимай си хронограф в Алито има китайски по 45 лева. Гледай да не е тръбен за да може да мериш от метър разстояние. В темата за Крал Армс съм качил снимка и данни за мерене с тръбен хронограф. Голяма мъка е меренето с тия тръби. И при мощни пушки дава големи грешки. Дори и с удължаване от цевта пак сигурно мери грешно тръбния хроно.

Последна промяна: 8 Януари 2020
    rivan, joro_ihr, Gadnqra and 2 others like this.
  2. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    Ами значи...очаквам покана от някой съфорумник да замери пушлето! Естествено кафето/бирата са от мен! Особено ако е почивен ден не ми е проблем да се разходя и до по-далече (Русе, Плевен, Казанлък, Стара Загора)

Gadnqra харесва това.
  3. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,552
    от:
    Русе 0897860296
    Ако ти се идва до Русе, нямаш грижи. Ще я измерим и ще видим и платото.

Jorom, rivan, xpresident and 3 others like this.
  4. soundmax

soundmax Редовен Потребител

Публикации:
    3,274
    от:
    Казанлък - Пловдив
    И в Казанлък може да свършим работа, само времето да е хубаво.

Jorom, t.marev, rivan and 4 others like this.
  5. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    На мен неделята ще ми е свободна. Имам ходене по принцип до Пиргово, което е почти в Русе. Не е спешно и няма зор, но мога да ги съчетая. А и по моя телефон за Русе засега го дават 8градуса в неделя... Казанлък ми е по-близо, но то по-важно в случая е кой има възможност и желание за неделя.

Gadnqra харесва това.
  6. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,552
    от:
    Русе 0897860296
    В неделя ще съм свободен след 11.30. Така, че ако не се получи в Казанлък, в Русе си добре дошъл.

venciru, Коварен, 7842 and 9 others like this.
  7. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    И, с няколко думи да кажа какъв беше резултата от замерването. Оказа се, че никак не е зле, като за пушка, извадена от кутията без никакви подобрения. Показвам измерените скорости и оставям коментарите на вас! (за сега съм пълен лаик по темата) Благодаря на Gadniara за отзивчивостта и отделеното време! IMG_20200114_072837.jpg IMG_20200114_072846.jpg IMG_20200114_073044.jpg

rivan, Gadnqra, llcoolj and 3 others like this.
  8. silver bullet

silver bullet Потребител

Публикации:
    298
    Супер е като за пушка без тунинг. Може да си стреляш от 200 до 100 бара в почти идеално плато в коридор от 6 м/с. С този резервоар повече от това не може да искаш. Само имай предвид, че когато духа вятър на 50 метра ще ти отваря групата и вее в някоя посока попаденията. Това се отнася за всички въздушни пушки в калибри до 6.35 включително.

rivan and Gadnqra like this.
  9. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    Ето и прострелване на разстояние 46м.(така е разположението в двора) Определено ми куца спускането. Най-левите 2 си бяха абсолютно моя грешка. Седнал бях на маса, под пушката бях подложил парче стиропор(вероятно нещо меко би било по-подходящо) Пак не се наемам да коментирам, поради очевидна липса на опит...

IMG_20200114_161342.jpg

Gadnqra, llcoolj, Kifa and 2 others like this.
  10. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    772
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Кажи с какви чашки си стрелял, и какъв суб калибар грамаж. Ако си стрелял с жсб хеви 1,17 опитаи с 5.52 извинявам се 1.03грама.

Последна промяна: 14 Януари 2020 в 18:22
  11. nikolai89

nikolai89 Редовен Потребител

Публикации:
    323
    от:
    Русе
    Пушлето е добре откъм точност и плато, има доста изстрели в предвид обема на цилиндъра, ако след тунинг успее да направи 20- 22 изстрела със скорот 280-285 и този проектил ще е супер :winner:

rivan, Gadnqra and llcoolj like this.
  12. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    Да, забравих да уточня с какво съм стрелял. С JSB 1.03, но на кутията пише 5.5... Признавам, че нямам идея колко точно е (5.52, 5.53) или пък къде го пише...

IMG_20200115_083101.jpg

13. Kameno Karp

Kameno Karp Потребител

Публикации:
    65
    от:
    На 20 км от Бургас
    На долната страна на кутията.

rivan харесва това.
  14. peko

peko Редовен Потребител

Обясних ти, да гледаш етикета на дъното - там е указан субкалибъра.

rivan харесва това.
  15. mitko_pav

mitko_pav Новодошъл

Публикации:
    16
    Явно информацията много бързо е прелетяла кухото пространство между ушите ми... Благодаря, колеги!

rivan, andro ruskov and kaloyan_takev like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена