BSA - GAMO

njatanasow

Редовен Потребител
Тази от клипчето в 6,35 я пробвах,много добра пушка но за чакали,Някак си не се вързва за (книжни) мишени независимо от добрата си точност :goodbye:
 

lynx

Редовен Потребител
Да, тази и аз съм я "разучавал" в нета.
Не ми харесва, че е еднозарядна и платото е 15-17 изстрела.
Може ли на мощна пушка да и направят толкова малък резервоар?
Е, все пак не трябва да се забравя че модела е предназначен за лов и при едно излизане за отстрел на чакали няма да са необходими повече от 10 изстрела. Другото което ми се струва неудобно е, тази странна система за зареждане. Трябва да се протягаш за всеки изстрел, за да натискаш тази джаджа отпред.
 

njatanasow

Редовен Потребител
lynx написа:
Да, тази и аз съм я "разучавал" в нета.
Не ми харесва, че е еднозарядна и платото е 15-17 изстрела.
Може ли на мощна пушка да и направят толкова малък резервоар?
Е, все пак не трябва да се забравя че модела е предназначен за лов и при едно излизане за отстрел на чакали няма да са необходими повече от 10 изстрела. Другото което ми се струва неудобно е, тази странна система за зареждане. Трябва да се протягаш за всеки изстрел, за да натискаш тази джаджа отпред.
Точно тази джаджа зарежда пушката (пуска въздуха) много добра предпазна мярка си е ,особенно в гора
 

ivan66

Новодошъл
Не се ли е появила още R10 у някого да сподели впечатления.При холандеца няма наличност още...
 

TeXHo

Потребител
Някой да е попадал на замерване на скорости на R-10? Имах голямо желание да се обзаведа с FX, ама досега всеки куриер който си даде труда да ми отговори ме "отстреля" за доставка от Швеция. Като се насочих към византийския вносител, установих че цените са доста соленки, като най-приемливия вариант - Гладиатора е с една идея по-скъп от BSA R-10. Тъй като идеята за регулатор ми допада, се замислям, дали не е по-добре една такава да взема, ако опра до византийците http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MDL=pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002033_N0000002334_N0000002449_P0000004792. Пушката на вид и параметри ми допада, но за съжаление практическата информация ми е крайно ограничена.
 

go_panch

Потребител
Ето малко информация за R10. Пушката я бях виждал доста на снимки и знаех, че е доста красива, но първото нещо което ми дойде на ума когато отворих кашона беше " Ебаси малката пушка".
Снимки на : www.photobucket.com/bsa_r10 На снимките може да се съпостави дължината с Air Wolf.
В кашона има диск с инструкции, заряден щуцер и някакви резервни уплътнения.
Има манометър и бърза връзка в долната част на приклада.
Резервоара е 200мл(корекция от Макс) като по каталог не трябва да се пълни повече от 232 бара.
Като баланс е леко по-тежка в предната част, но това ще се неутрализира с оптика или просто ако на човек ръцете не са къси като моите.
Малко тъпо е направено махането на барабана - трябва да издърпаш лоста за зареждане в крайно положение където не можеш да го застопориш и той е под напрежение. След третото махане свикнах.
Спусъка има доста възможности за настройка (нагоре, настрани, сила на опън и т.н.,)
Днес я изкарах, за да видя какво може а и да си пробвам новото хроно. Започнах с пълен резервоар на 230атм. Чашките са JSB 1.03.
1. 277.2
2. error
3. 277.2
4. 277.1
5. 278
6. 279.8
7. 277
8. 278.8
9. 280.4
10. 279
11. 278
12. 278.5
13. 281.1
14. 280.0
15. 279.3
16. 280.3
17. 280
18. 279.2
19. 279
20. 277.5
21. Празен изстрел (не бях видял че барабана е свършил)
22. 277.2
23. 277.7
24. 278.8
25. error
26. 278.8
27. 277.7
28. 279.1
29. 277.8
30. 278.7
31. 277.1
32. 277.5
33. 277.4
34. 275.8 - тук стрелката беше на около 140бара
35. 275
36. 272.3
37. 271.6

Групи не съм снимал, защото комбинацията от неудобна позиция+ненастроена оптика+некадърен стрелец не може да доведе до група независимо от пушката!
Това е от мен, вие си правите изводите.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Откога я чакаме тая пушка, някой да си я купи! :bravo: Честито! Резервоара обаче едва ли е 380 сс., по-скоро е 200. Холандците май пак дръпнаха напред. ;) Смея да кажа че съм изчел и изгледал всичко за тая пушка, мисля, че собственика ще остане доволен.
 

qtex

Потребител
Извод - буквално се влюбих след като разгледах сайта на BSA. Колко ти е струвала пушката + доставка?
 

go_panch

Потребител
qtex написа:
Честито, със здраве да си я ползваш и да те радва много...
Извод - буквално се влюбих след като разгледах сайта на BSA. Колко ти е струвала пушката + доставка?
Пушката не е моя. Внесох я за един момък. На него му излиза 2100 лв и получава тествана пушка и чак тогава плаща.
 

TeXHo

Потребител
Доста и се чудих, ама като попаднах на един американски ли беше, английски ли беше форум, силно ми намаля ентусиазма. След като на запитването ми до BSA, за някой основни неща, отговор не получих, пушката отиде в списъка "не купувам". След това се заиграх в 16 Дж. и дотам беше с R-10-ката.

Пожелавам на колегата да му се е паднала добра пушка! Честито! :cheers:
 

ivan66

Новодошъл
В англйски форум доста са писали за проблеми с редуктора.Дано не е така,колегата ще каже като постреля...
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,
BSA r10 беше доставена от колегата за мен.
Още е рано да правя коментари (пострелях малко вчера)
За тези който проявяват интерес пушката най-вероятно ще бъде в Ботево на 5.06

Смело мога да заявя че пушката е страхотна.Последните два дни излизах да стрелям на 40 и 60м. по чуплив инвентар. Като ми пристигне новата оптика след седмица ще пострелям с нея по мишени и ще пусна снимки.
 

azzaro

Потребител
Има ли вече някой по-подробно да сподели мнение за новата R10 от личен опит.Обмислям смяна на пушката и се чудя още на какво да се спра ,а ВИП-а дадоха и добра цена за този модел.Интересува ме още и възможна ли е смяна на бутилката с по-голяма,каква е резбата на бутилката ако имате информация???
 

lynx

Редовен Потребител
Стана ми интересно и се разрових да видя за по-голям резервоар.
Хората си присаждат 400сс , но се загрозявало заради разликата в гърлата на двете бутилки, не стои "оригинално".
Налагало се да се преработи малко тази част на приклада, където влиза гърлото на бутилката.
 

azzaro

Потребител
Хайде и аз да се похваля,от вчера имам новата BSA R10 MK2 калибър .22 FAC. Специални благодарности на колектива на ВИП комплекса в Пловдив за обслужването и цената на която успяха да доставят тази пушка,и на же-
на ми която имаше повече мерак и от мен да я вземем пушката вчера на момента :rose: !
Като цяло първите ми впечатления са че това една много удобна и много лека ,перфектно балансирана пушка/с оптиката в момента е 3,920кг/която се представя отлично и на хартиени мишени и на FT.При замерване с хронографа показва една чудесна работа на редуктура и ударната група като коридора в който стреля е както при замерването на колегата по нагоре в темата/около 40 изстрела в 4 метра коридор/. Мощност-40J с 1.175, цевта е кована ,производство на BSA с дължина 470мм ,заглушена в алуминиев кожух без познатите" ролки за коса" а с оформени камери ,също така кожуха завършва с добре позната ни резба за монтаж на модератор . Спусъка е с възможност за регулиране напред и назад,ляво или дясно,двустепенен с регулиране като ход и твърдост.Пълнителя се зарежда много лесно и не пропуска изстрели както пишат по форумите за предния модел,има си специфичен за марката начин за поставяне но се свиква без усилие. За приклада само ще спомена че е изработен с типичния английски маниер ,матов,идеално лягащ в ръцете. С други думи ,когато една фирма има опита в производството на оръжие ,трупан в продължение на 150 години ,явно си знае работата!
На мишена на открито при около 0 градуса и дистанция 35м /нямахме повече/ и за пръв път хващане на пушката
колегата РОБО се забавляваше да разширява дупката от първото попадение с по няколко поредни изстрела, казано иначе една дупка с по 5 бр чашки , за точки тепърва предстои да видим какво може /все рак се води ловна пушка/.
Явно има пушки който стрелят още с ваденето от кутията,несмятам за сега да правя каквото и да е по нея/то почти няма и какво/ а само :rambo: Снимки ще кача малко по-късно.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
azzaro написа:
Хайде и аз да се похваля,от вчера имам новата BSA R10 MK2 калибър .22 FAC. Специални благодарности на колектива на ВИП комплекса в Пловдив за обслужването и цената на която успяха да доставят тази пушка,и на же-
на ми която имаше повече мерак и от мен да я вземем пушката вчера на момента :rose: !
и от кога и имам мерак на тая пушка.Кирее искам да пострелям и аз стига само на Робо ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Засега само хубави неща пишат за R10 MK2 , предполага се че всички ядове които е имало със стария модел редуктор тук вече са оправени и би трябвало всичко да е наред.
Да е честита на колегата и само радости да му носи!!!! :bravo: :cheers:
Чакаме снимките и по-подробни тестове :)
 

azzaro

Потребител
Ето малко снимки от днес:
 

Attachments

  • BSA R10.JPG
    BSA R10.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 277
  • BSA R10-3.JPG
    BSA R10-3.JPG
    391.9 KB · Прегледи: 189
Нагоре