Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

angelmr

Редовен Потребител
dinkata написа:
Твоето беше коренно различно от това, даже нямаше нищо общо :) Аз затова попитах затова топченце, че ми стана интересно, като не съм го виждал на разни ЕВИ, Щаери и т.н. :cheers:

Това ти казвам че има две функции. Едната си е стандартната за която се слагат такива на спортните пушки, а втората е като о назугума която аз бях сложил за поплука на прекалено късия спусък. :)
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Мани ги тия Еви и Щаери, нищо не става от тях ;)
Ето ти пушки с топчета:

1. http://ahg.anschuetz-sport.com/index.ph ... duktID=427
2. http://www.intershoot.co.uk/acatalog/An ... 16-80.html
3. и една Ева ;) http://www.shooting-the-breeze.com/foru ... hp?t=12551


Напротив, това показва, че някой не следи темите :)

Отговор #593 -: юли 26, 2012
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=23.585
...или пък ги следи, ама го е срам да попитата в темата в която го е видял :D
Динка, един ден може и Ева да си купиш. :)
Но трябва да го искаш! ;)
 

Карлсон

Потребител
Момчета, драснете моля по едно мнение за тази ЧЗ-ка - http://www.czub.cz/en/catalog/84-air-guns-cz/VV/CZ_200_T.aspx :) Нещо по-специфично, може ли леко да се завишат скоростите, при все че на нея е гравирано макс. 7,5дж, абе каквито впечатления имате... ;) Знам че не е от най-разпространените пушки, ама ми допада и така. Ако искате пишете на лично, да не цапаме темата... :cheers:
 

apapazov

Редовен Потребител
Мойта е в 4,5мм и на метан я бях направил 36 джаула , но после си я върнах на 16дж и прави над 60 истрела в 7-8 метра коридор. Мойта е Хънтър модела. Разликата е само в по голамият резервуар -150м3 срещу 120м3 на тази която си показал ти. Както и в приклада. Пушката е много хубава и си заслужава парите , но не е за много джаули. Сега излизам , но като се върна ще ти пиша какво съм правил по нея
 

lynx

Редовен Потребител
Карлсоне, тия пушки за навсякъде се продават в 16дж. , а за Чехия са в 7дж.
Само 2 пъти съм стрелял с такава и е хубава пушка за парите си.
2 неща не ми харесаха но се оправят лесно:
-Спусъка е тегав, но може да се направи идеално.
-При ниска оптика трудно се поставят чашките в канала. Ако е многозарядна, няма проблеми и с това.
Пушката е много лека и компактна, не знам дали ще ти хареса ;) ти си голям и едър човек.
Другото е, че за малко повече пари може да се вземе Аir Аrms S400-410
 

Карлсон

Потребител
Благодаря момчета за мненията... :) @Lynx верно че съм 1.80 висок и 100 кила, ама днес като я повъртях из ръцете си добре ми пасна и на приклад и на 3-те кила дето тежи... Джаули много не искам, търся си пушка за забавление, еднозарядна, в 4,5мм, тук таме нещо като бенч, без болни амбиции за велики постижения и за 30-тината метра дето ги имам в двора зад вилата... Ще пиша в друга тема между какво се колебая... :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Карлсон написа:
... тук таме нещо като бенч, без болни амбиции за велики постижения и за 30-тината метра дето ги имам в двора зад вилата...

Абе той Дидо от Горна им скъса шортите на всички в Бургас с ЧЗ-ката. Туй си е жив Еър Армс и за парите си е уникална пушчица. Ако и бацнеш един убав редуктор може спокойно да се състезаваш с нея. Нека тези които имат такава да кажат. Мен ме кефи.


п.п. Виж логото на форума пак... :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Моята е с редуктор. Сложил съм и следредукторен манометър.
Не знам колко изстрели прави на едно зареждане - не съм ги броил, но са много.
Мога да кажа само, че е много приятна пушка, стрелям на метан, но съм я намалил на към 15j.
Хубава цев, кофти спусък, но се прави, тегаво зареждане, но се свиква. Иначе си е много добра.
Много рядко стрелям с нея по една 2 съчми, но никога не пропуска!
На състезания не мисля че може да се мери с Еви и Щаери, но ако стрелеца е добър може да компенсира и да изненада, както го стори и Саундмакса ;)
За твоите цели си е повече от супер.
 

DeeM0N

Потребител
УСМ за CZ200
 

Attachments

  • IMG1183.jpg
    IMG1183.jpg
    567.2 KB · Прегледи: 115
  • IMG1182.jpg
    IMG1182.jpg
    438.5 KB · Прегледи: 98

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
За мен това е една много добра пушка за парите си. За спусъка сте прави, не е най-доброто, което човек би искал да има. Между другото спусъка освен, че е много важен за точната стрелба си е и също толкова индивидуален като усещане и навик. На моя спусък на CZ200S Hunter просто махнах една пружинка, която беше сложена между лоста на спусъка и междинния лост и я сложих на друго място между лоста на спусъка и цевната кутия. В тоя си вид спусъка ме устрои и така остана. Ако ме питате точно къде не мога да си спомня - беше отдавна и за да го видя трябва да разглобявам. Между впрочем всичко, което човек трябва да знае и може да научи за тая пушка руснаците са го написали най-подробно стига човек да чете руски.
 

le_corbeau

Потребител
Здравейте колеги !
Хвърли съм око на CZ S200, под калибър 5.5 , в 16J.
Да попитам: Може ли да се вдигнат тези 16J до 30-40 примерно, и колко е сложна тази операция?
Тук срещнах мнение, че тези пушки не са за големи мощности. Не разбрах защо.
Кой е по-удачния вариант: 4,5 на 16J или 5,5 на 16J и повече J.
А пушката е страхотна, спрямо моите виждания. Мисля, че открих това, което ми трябва.
Благодаря за отговорите.
 

anibis

Редовен Потребител
le_corbeau написа:
Здравейте колеги !
Хвърли съм око на CZ S200, под калибър 5.5 , в 16J.
Да попитам: Може ли да се вдигнат тези 16J до 30-40 примерно, и колко е сложна тази операция?
Тук срещнах мнение, че тези пушки не са за големи мощности. Не разбрах защо.
Кой е по-удачния вариант: 4,5 на 16J или 5,5 на 16J и повече J.
А пушката е страхотна, спрямо моите виждания. Мисля, че открих това, което ми трябва.
Благодаря за отговорите.
Може да се вдигне до към 30дж в 5.5мм. По добрия вариант е в 4.5мм 16дж.
 

angelmr

Редовен Потребител
le_corbeau написа:
Здравейте колеги !
Хвърли съм око на CZ S200, под калибър 5.5 , в 16J.
Да попитам: Може ли да се вдигнат тези 16J до 30-40 примерно, и колко е сложна тази операция?
Тук срещнах мнение, че тези пушки не са за големи мощности. Не разбрах защо.
Кой е по-удачния вариант: 4,5 на 16J или 5,5 на 16J и повече J.
А пушката е страхотна, спрямо моите виждания. Мисля, че открих това, което ми трябва.
Благодаря за отговорите.

Имах такава в 5.5мм. Личното ми мнение е, че при по-високите енергии компромисите идват в повечко. С обикновено натягане на пружината енергията се вдигаше малко над 20 джаула (в момента не помня колко точно, беше преди няколко години). Бях чел по руските форуми, че стига до около 30, но не знам след какви интервенции. Но при 20 и нагоре джаула платото става много стръмно, налага се да увеличиш приемливия прозорец до около 10м/сек, за да имаш малко от малко приемлив брой изстрели (около 30). Причината е малкия обем на резервоара. Друг един недостатък на пушката е, че е детска. В смисъл правена е за малка ръка и разстоянието до спусъка е много малко. Позицията му се регулира, но дори и изнесен максимално напред, пак е прекалено близо за голяма ръка като моята, а тогава в тази позиция се налага пренатягане на регулировките на спусъка, за да влезе болта навътре достатъчно, за да мине напред спусъка, което води и до малко по-твърд спусък от нужното за прецизна стрелба. Самата пушка е изключително просто изработена, подлежи на ремонти. Но въпреки общо взето добрата си изработка, замисъла на конструкцията оставя впечатление за изделие правено с нисък приоритет и замислено на две на три. Предназначена е за начално обучение на деца (10-15 години) за стрелба на 10 метра в зала. От там нататък всяко разширяване на областта на приложението и води до компромиси. В 4.5мм и 16 джаула все още става за ФТ, но стрелеца трябва да е дете, или с ръст на дете. Но дори и тогава групата, която прави тази пушка е леко компромисна в сравнение с групите на специализираните ФТ пушки с редуктор, макар че все още е достатъчна за ФТ (около 9мм на 50 метрта, но като вземеш предвид, че минималната убойна зона е 10мм, то и тук виждаме доста компромиси). А ако тръгнеш да и слагаш редуктор, то хатсана предлага по-евтина платформа с по-големи възможности за ъпгрейд. Да не говорим и за възможността за конверсия на двайсетина годишна СО2, или компресионна пушка от състезателните за 10 метра. При калкулиране на разходите за редуктор и хубав приклад, то CZ-то ще ти дойде сравнимо като цена със конвертирана стара пушка и почти двойно по-скъпо от редукторен хатсан със същия потенциал за точност.
 

le_corbeau

Потребител
"Може да се вдигне до към 30дж в 5.5мм. По добрия вариант е в 4.5мм 16дж."
Трудно ми е да преценя тези 16 J. Имах пружинна Славия, 4.5. Бях доволен като точност.
Та до колко метра, приблизително, върши работа S200 w 4.5?
 

apapazov

Редовен Потребител
Аз съм 176см и съм 90 кг - пушката ми беше удобна ! Наистина е малка като размер , но не бих я нарекъл детска. Мойта /4,5мм/ с оригиналната си пружина натегната до край вадеже 35дж на МЕТАН !
Мойто мнение че пушката е много добро съотношение цена и качество но е за 16дж
Ако търсиш по големи мощности се ориентирай към друга пушка !
 

lynx

Редовен Потребител
Може да се вдигне до към 30-40дж. , но трябва почти всичко отвътре да се изработи наново или да се преработят много от оригиналните части.
На тая пушка повечето чаркове са и "мини" като на ПЦП пистолет, тя затова е и адски лека и компактна.
Ако се качи доста мощноста, ще има малък на брой изстрели заради "мини" резервоара.
Общо взето се губи смисъла да се купи и да се напъва на високи мощности.
За малко повече пари се взима АА Ес-400/410 с която задачата за по-високи мощности е доста по-лесна.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Да повдигна малко темата:


CZ200S.jpg


http://www.euroshooting.eu/en/index.php?detail=CZ200S
 
Нагоре