ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
"Lass wie Weihrauch mein Gebet vor dir sein, / meine erhobenen Hände wie ein Opfer zur Nacht."
(ps 141,2) по техно му
; -)
С много асоциации можем да го докараме,че е богоугодно човек да притежава ВО Weihrauch,но в случая маркировката  HW явно няма общо нито с фирмата на Херман Вайхраух(днешната компания Weihrauch & Weihrauch GmbH & Co. KG),нито със смолата от ливан!

П.с
Hans Wrage & Co. GmbH,HW

 
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
"Lass wie Weihrauch mein Gebet vor dir sein, / meine erhobenen Hände wie ein Opfer zur Nacht."
(ps 141,2) по техно му
; -)
С много асоциации можем да го докараме,че е богоугодно човек да притежава ВО Weihrauch,но в случая маркировката  HW явно няма общо нито с фирмата на Херман Вайхраух(днешната компания Weihrauch & Weihrauch GmbH & Co. KG),нито със смолата от ливан!

П.с
Hans Wrage & Co. GmbH,HW

Hw е именно обозначение на Вайраух. В всучая не става дума за вносител, а за обозначаване на производителя.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Hw е именно обозначение на Вайраух. В всучая не става дума за вносител, а за обозначаване на производителя.
Не разбирам,ако имаш инфо сподели го,според теб маркировката HW ,която се среща на цевите(и не само) и на МР-654,МР-512,МР-46М,МР-60 и т.н,означава,че на всички тях оръжейниците от Ижевск са монтирали вносни цеви от немския производител на оръжие Weihrauch & Weihrauch GmbH & Co. KG,демек са същите като за техните модели оръжие или са специално разработени за руските оръжия или целите оръжия са произведени в Германия?
Пример:
Screenshot_20230408-175751-849.png
 
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
Кое не е ясно? В този случай се вижда, че става дума за Байкал, произведен в Русия и hw е ясно че не се отнася за производителя. Но означението поставено върху цев, като например hw 100 fsb .22 означава че става дума за цев за пушка Вайраух, модел 100 със заглушена цев и тн.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
...колегата пита какво означава написа HW на руска цев от въздушно оръжие ИЖ(Байкал) а не върху въздушно оръжие Waihrauch,много добре знам какво означават маркировките ,както по Байкалите така и по Вайхраусите...нито пък имам за цел безмислени спорове и т н.Това,което съм открил като съм търсил инфо преди време е,че конкретния надпис HW върху разните Байкали е абривиатура на фирмата Hans Wrage & Co. GmbH или на кратко HW ,немска фирма занимаваща се с търговия с оръжие,та те преди години правят поръчка за износ...идеята ми беше ако ти имаш друга информация да я споделиш...защото останах с впечатление,че за теб в случая HW е абревиатура на Hermann Weihrauch или основателя на немската фирма Weihrauch & Weihrauch GmbH & Co. KG останалото беше шеговита игра на дума но явно съм надценил ситуацията!
 

niki 67

Потребител
Здравейте, колеги. Искам да поекспериментирам малко с други цеви на пушката и затова искам да купя нова цев, ще стрелям само със слъгове. Разполагам с цев от байкал мп513м но заглеждам две други цеви, на вахрух и лв полигонал. Въпроса ми е, коя от двете цеви е по добра за слъгове?
 

Ivan888

Редовен Потребител
Здравейте, при "прекарването" на слъг през полигонална бланка наблюдавам нещо интересно поне за мен. В началото ( ако правилно съм ориентирал бланката) слъга постъпва доста трудно. По дължината се движи доста леко и накрая отново има момент на задържане. Слъга е същия калибър като бланката. Инфото ми за бланката е, че е полигонална без шок. Разликата между "хълма" и "долината" на полигонала е 0,2 mm, дали е възможно от тази разлика да се получава това затруднено зареждане на слъга. И как си го обеснявате вие този ефект? Изпадам във всички тези подробности поради фанкта, че очаквах бланката да е доста надкалибрена "0,306", а затруднено вмъкване имам и на слъг .300 и поради това че играчката на която искам да се ползва тази бланка е доста финна система за взвод.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако изключим фактора качество, нормално е по-трудно да вкарваш проектил в полигонална цев. Нямаш канали за нарязване и проектила трябва да го пресоваш по формата на полигонала. Коефициента на триене в случая си е голям и трябва доста напън.
 

niki 67

Потребител
Здравейте, при "прекарването" на слъг през полигонална бланка наблюдавам нещо интересно поне за мен. В началото ( ако правилно съм ориентирал бланката) слъга постъпва доста трудно. По дължината се движи доста леко и накрая отново има момент на задържане. Слъга е същия калибър като бланката. Инфото ми за бланката е, че е полигонална без шок. Разликата между "хълма" и "долината" на полигонала е 0,2 mm, дали е възможно от тази разлика да се получава това затруднено зареждане на слъга. И как си го обеснявате вие този ефект? Изпадам във всички тези подробности поради фанкта, че очаквах бланката да е доста надкалибрена "0,306", а затруднено вмъкване имам и на слъг .300 и поради това че играчката на която искам да се ползва тази бланка е доста финна система за взвод.
Извинявам се за спама, но не издържах. Този пост е сякаш копи пейст с гугъл преводач...
 

Ivan888

Редовен Потребител
Много благодаря Peko, явно маверика ще си остане в .22 и тази alfa precision ще замине за продажба.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Имам няколко въпроса относно цевите на FX Superior Heavy Liner .25cal. По принцип се рекламират че всяка цев е еднаква с друга такава от същия модел и че качеството им е отлично но видях един клип в който човека бута слъг и слъга затяга на няколко места по цевта(като турските).
1.Може ли някой който е пробвал да прекара ръчно слъг през такива цеви да сподели дали го има този проблем и как са като качество?
2.Ако може някой който има такава да измери външния диаметър на цевта.

Знам че колеги са монтирали лайнери на различни пушки и искам и аз да направя следното но за съвсем различна пушка(Kral Puncher One T(копие на Airforce Condor) като цевта в .25 започва с външен диаметър Ф8мм в първите 70мм след това минава на около Ф12мм за 80мм и чак след това става с дебелина 15мм до края. Идеята ми е да вкарам лайнера в най-тясната карбонова тръбичка която мога да намеря и да го центрирам и залепя за тръбата с епоксидна смола.След това да направя същото с по-дебела карбонова или алуминиева тръбичка докато не стане здраво за да може да се хване с стопорни болтчета.Мисля да сложа 700мм лайнер като предния край да се поддържа от шрауд без цевта да бъде под натиск или разтягане.Някой пробвал ли е да прави нещо такова?
 

emci74

Редовен Потребител
Външният диаметър на 6.35 е 9мм, а на 5.5 е 8мм.
По спомен, като прекарвах слъг си вървеше трудно по цялата дължина. Слъгът след като го извадих, стените му бяха станали като огледало.
Бях го снимал, но не мога да открия снимката.
 

Sen

Редовен Потребител
Днес получих съобщение от Alpha Precision. Очевидно са намерили начин да заобиколят санкциите. Отворили са сайт за международни доставки, цените са в Евро, ако някой се интересува - гледам има различни дължини, калибри, диаметри и туист рейтове: https://alfa-precision.net/airgun
 
Нагоре