ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

shopeka

Новодошъл
Здравейте имам две пушки хатсан 45 и 9мм.Но точноста им не е добра като като ги взех в началото.Изтрелял съм към 200 слъга на пушка.Трябва ли да чистя цевите защото гледам че по голяма е доста мръсна от вътре.С месингова телена тривка трябва да ги минавам.Има ли вероятно на я надраскам от вътре и да стане по лошо.Няма престава дали имам шокове.Благодаряви.
 

shopeka

Новодошъл
Дали ще падне тази мизерия по цевта има нещо наслоено и даже леко като ръждичка.Ще се опитам по късно да снимам.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
С какво лепило бихте ми препоръчали да залепя цевта към цевната кутия, по-скоро шрауда, който влиза към 3-4мм в легло, а цевта влиза плътно навътре и се притяга с един винт само? В момента е направих с осигурител за резби, изглежда здраво и в същото време не ми вдъхва доверие. Идеята е да не я направя вечно залепена.
 

Nikolai12345

Потребител
С какво лепило бихте ми препоръчали да залепя цевта към цевната кутия, по-скоро шрауда, който влиза към 3-4мм в легло, а цевта влиза плътно навътре и се притяга с един винт само? В момента е направих с осигурител за резби, изглежда здраво и в същото време не ми вдъхва доверие. Идеята е да не я направя вечно залепена.
Колега,Епоксидна смола или някой течен метал,качествен,на bison има хубави лепила.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Колега,Епоксидна смола или някой течен метал,качествен,на bison има хубави лепила.
1во си помислих за епоксидна, но не съм сигурен, че след време ще може да се отлепи лесно. Но пък става въпрос за 3-4мм само.
IMG_20230322_144929.jpg

До червената линия влиза шрауда, който ще се лепне само, жълтото е цевта и няма да слагам лепило по нея.
 

rifle

Потребител
Ако ползваш фиксатор за резба няма да имаш проблем. Дори да залепиш с червения (най-здравия) когато решиш да разглобяваш ще трябва да нагрееш с топъл въздух и нямаш проблем. А залепено с червен, гарантирано никога няма да мръдне.
Ако не смееш с червен, пробвай със син. Ако сложиш повечко, също ще държи добре
 

Nikolai12345

Потребител
Тя че е руска от Байкал е руска от Байкал,спор няма!Какъв вид цев е каналите вътре!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Партида въздушни оръжия на Ижевск правени за износ посредством договор с немската Hans Wrage & Co. GmbH,не се различават по качество с останалата продукция,маркировката е изискана от немеца,както и F
 

Nikolai12345

Потребител
Партида въздушни оръжия на Ижевск правени за износ посредством договор с немската Hans Wrage & Co. GmbH,не се различават по качество с останалата продукция,маркировката е изискана от немеца,както и F
И не е полигонална?Проектила минава през цевта като пирон през кисело мляко,имам чувството,че е 6мм
Каналите не нарязват проектила?!?
Скоро предстоят практически проби !
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нямам представа,просто индекса HW е маркетингов,няма отношение към спецификацията на цевта и оръжието както и към качеството!
П.с
Има колеги,които са натрупали опит с ИЖовски цеви от ПП поставена на ПЦП ако те решат да споделят...!
 
Нагоре