ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
То май нямат налични за МК3 .177???
Вярно така пише не бях обърнал внимание че нямат в наличност ама тя и моята пружина си добре за сега, а пък и толкова и стрелям в последно време :'( скоро ще променя тази работа да се надявам :)
 

NME

Потребител
От къде може да се поръча тогава FAC комплект за тх200 ?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС

DoDo

Потребител
След като смених счупената на 4 !!! (1 осн. част и 3 парчета с по 1-2-3 витки) пружина ... с която стреляше безшумно и точно (поне година и половина - две) ... но доста слабо, започна да се чува тоя ужасен звук "twaaang".
Нова пружина, водач и т.н. ....
Та : Как хем да фиксирам шайбата в основата на водача, хем да я оставя така, че да може да се върти покрай него ... !? :)
или с други думи ...
КАК да се отърва от тоя ужасен звук при изстрел !? :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Китайка или ТХ?Калибър,скорости преди и след смяната?Едно-две неща ми идват наум.
Маншет за смяна.ТХ имат ,мисля,полиамиден пръстен външно отзад на буталото.Добрите тунинг китове май имаха и някаква синтетика между пружината и вътр. повърхност на буталото.Виж дали връзките желязо дърво са ок и лостът здраво се фиксира към цевта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Добрите тунинг китове май имаха и някаква синтетика между пружината и вътр. повърхност на буталото.
Мисля че на оригиналните китове е метал, но съм гледал в нета че го правят homemade и от синтетика. Ето примерно клипче:
 

DoDo

Потребител
Благодаря на luft9waffe & xpresident за незебавната реакция (и моята забавена ... във времето :D ) !!!
Не очаквах, но номера с кенчето от бира(няма се пенявим с количка, я :D ) + подлагането на тънка полиамидна шайба в края на водача на пружината свърши страхотна работа !!!
Ще цапардосам някоя снимка скоро, като правя всичко какот трябва .... че всичко беше временно ... ама нали знаете, че всичко временно е постоянно :D , така че до Нова година ще се пробвам да кача снимки ;):D:D:D

P.S. luft9waffe , пушката е китайка, а последните мерени скорости със счупената на 1 място пружина бяха 205 м/с със 1гр., а сега с новата пружина и маншет не знам, че се разболях от тежък кинтолипсис и чак сега събирам $$$ за хроно от МИТАКА :)

Благодаря пак ! Ще почерпя когато се видим ! :cheers:
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте съфорумнци :)
Вчера се сдобих с БАМ40 в 5.5.
Взех я от Калин от Попово.
Всичко си беше както е описано в обявата на Калин - коректен и точен пич е!
Та ... с малко негово съдействие по телефона успях да я разглобя (беше се заклинил зъба на буталото във водещата тръба).
После беше лесно ... 6 часа работа, полиране и ... пооправих ушите на зареждащия лост. Стана прилично. Почистих и цевта.
Сложих по-слаба пружина (така ще е докато не оправя окончателно споменатите уши).
И ... рекох да пострелям :)
С тази пружина е около 11.5 Джаула.
А е точна та точна ... не вярвах дупка в дупка (макар и на 10 метра), ама го прави (с JSB 1.03).
Не на последно място е удобството на тази пушка ... прикладване, усещане е.т.ц. ... за откат не казвам нищо, защото с тази слабата пружина откат почти няма ... в момента е по-слаб от отката на стандартен Хайнел 312 ... ехааа ;)

Милион благодарности на Калин и нито една на youtube - оправих се без нито един клип :)
Айде със здраве ... някой ден ще пиша пак, когато я оправя тотално и върна правилната пружина !
До скоро ! :)

Имах ангажименти и съжалявам, че позакъснях с доклада :)
Та ... пробвах с оригиналната нова пружина - 21.5-21.9 Джаула, много точно стреля, особено от ръка ... недостатък е, че сравнително тежко зарежда.
Махнах утежнителя и на негово място сложих по-тънка втулка от полиацетал със същото предназначение. Направих го за да остане малко повече място за доста по-дългата пружина Гамо.
Разликата в дължините на пружините е 4см в полза на Гамо, а гамовската е с по-тънка тел.
Сглобих с гамовската пружина и пострелях ... странна работа - АБСОЛЮТО същите резултати като мощност и точност, но зареждането е по-меко ... така остава.
Наскоро добавих нещо като осморка, сцепена отдолу за да насочва зареждащия лост и да се закопчава елегантно ...
Не съм пипал повече ушите, само препилих това, което все още беше горница :)
Разлика в скоростите м/у мин и макс = около 3м/с ... на фона на 215м/с ... май няма какво да искам повече от китайската версия на ТХ200 :)
п.п. Ще правя ушите само ако ги счупя, което не вярвам да се случи изобщо:)
Това е ... доволен съм :)
Забравих да спомена, че с тази мощност предпочита по-твърди чашки и накрая се оказа, че най-добре се представя с 5.52 ... което е добре за мен, защото в 5.5 имам и Кросман, който също е любител на леко надкалибрени чашки :)

Хайде готово :)
Днес завариха(навариха) проклетите уши. Преди това ги бях изправил с нагряване и бой, така че да са успоредни цевта и зареждащия лост при закопчан лост.
Последва фрезоване и масово пилене ...
На първото сглобяване не пожела да зареди - понеже бях напълнил с метал едни изрези в ушите, та се наложи да ги изрежа пак.
Сега БАМ40 е в отлично състояние :)
Та така ... :)
 
Последна промяна от модератор:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Хайде готово :)
Днес завариха(навариха) проклетите уши. Преди това ги бях изправил с нагряване и бой, така че да са успоредни цевта и зареждащия лост при закопчан лост.
Последва фрезоване и масово пилене ...
На първото сглобяване не пожела да зареди - понеже бях напълнил с метал едни изрези в ушите, та се наложи да ги изрежа пак.
Сега БАМ40 е в отлично състояние :)
Та така ... :)
Браво, радвам се за ентусиазма ти, че си възстановил една прекрасна според мен пушка :cheers:
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Да продължа със сагата БАМ40 :)
Оказа се че е износен зъба на края на буталния щифт, там дето захапва езичето от спусковия блок.
Не че не стреля, но не може да остане така. Материалът е мек (не знам защо) и се провлача.
Проучих, разпитах и идеята да се навари материал и да се закали отпадна.
Затова престъргах на струга (махнах) зъба и оста продължи до края си с диаметър 5мм.
От свредло 10мм си направих цилиндърче оформено както трябва и с отвор от 5мм.
Отстрани направих 2 отвора 2.5мм и навих резба 3мм.
Турнах го на пушката - всичко е ОК, но материалът не е достатъчно твърд (както се очакваше).
Та снощи свалих цилиндърчето и го опекох с бренер (всъщност газов поялник, но има приставка бренер).
Следвах процедурата по закаляване и ... греда - пак си беше толкова твърд ... може малко по-добре, но не достатъчно.
Днес ме хванаха бесните и се подготвих да наруша процедурата по закаляване.
Направих го и ... имам си много твърдичко цилиндърче, по което пилата се разхожда само и маха единствено чернилката :)
Монтирах на пушката - никакви забележки. Не очаквам повече провлачане и износване, но ... да видим - след 100-на изстрела ще си покаже.
Слагам малко снимки на домашно приготвеното бутало, с фокус върху споменатото цилиндърче.

Сбъдна ми се мечтата - нещо като Тх200 в 4.5:)
Сдобих се с цев от Хайнел 312 и я монтирах на тази БАМ40. Не беше лесно. Оставих възможността за 5-10 мин да се върне оригиналната 5.5 цев.
Искам само да кажа на людете, които смятат китаеца за немарлив ... не е така ... поне за БАМ40.
Цевта е закрепва на цилиндъра с убийствена точност чрез много фин конус. Не вярвах, че на моя струг ще постигна подобно нещо, но стана.
Много внимателно съм стъргал и докарах всички размери с точност 0.02, като си помагах и с фина шкурка.
Та така хайнелската цев стана за БАМ40.
Нагласих пушката на 19 Джаула ... не знам защо точно толкова - може би ме домързя да режа за Н-ти път гамовската пружина :)
Направих още подобрени в бутално цилиндровата група ... стандартни такива едни ...
Проблем беше защипването на лоста за зареждане към цевта и направих нещо, което работи добре - само трябва да подменя парчето кафеникава гума с пружинка.
Дали защото лостът вече е хванат стабилно или заради стрипера ... но пушката побесня. Не стреляше добре с плоски пелети с тази мощност, само с dome, основно JSB 0.547.
Сега с Геко (менте серията) прави дупка в дупка (10м), въпреки че чашката е плоска ... да не говорим за JSB ?!?!?
Ще ми се да променя заключващия механизъм, който си направих за лоста, но се опасявам, че страховитата точност при 19 Дж. ще си иде някак.
Не вярвах, но се надявах да стане пушка за състезание ... е получи се :)
Слагам малко снимки на БАМчето :)
Все пак мисля да сменя стрипера с метален, както и да променя заключващия механизъм ... скоро, надявам се :)
 

Attachments

  • IMG_0509.JPG
    IMG_0509.JPG
    259.6 KB · Прегледи: 194
  • IMG_0510.JPG
    IMG_0510.JPG
    326.3 KB · Прегледи: 192
  • IMG_0511.JPG
    IMG_0511.JPG
    299 KB · Прегледи: 188
  • IMG_0512.JPG
    IMG_0512.JPG
    262.3 KB · Прегледи: 188
  • IMG_0513.JPG
    IMG_0513.JPG
    283 KB · Прегледи: 188
  • 20170623_195616.jpg
    20170623_195616.jpg
    212.9 KB · Прегледи: 168
  • 20170623_195631.jpg
    20170623_195631.jpg
    234.5 KB · Прегледи: 163
  • 20170623_195703.jpg
    20170623_195703.jpg
    248.5 KB · Прегледи: 165
  • 20170623_195723.jpg
    20170623_195723.jpg
    201 KB · Прегледи: 162
  • 20170623_195741.jpg
    20170623_195741.jpg
    240.5 KB · Прегледи: 162
  • 20170623_195806.jpg
    20170623_195806.jpg
    237.6 KB · Прегледи: 156
  • 20170623_195822.jpg
    20170623_195822.jpg
    156.8 KB · Прегледи: 162
Последна промяна от модератор:

lynx

Редовен Потребител
Не искам да те хваля, но със смяна на калибъра в 4.5 тоя БАМ вече е конвертируема пружинна пушка от най-търсените.
На всичкото отгоре и точността си докарал, като на ТХ-200. Дано и на по-далечните дистанции се представя добре.
Гамовската пружина може и да се сплеска скоро, което ще вкара пушката в 16-те джаула.
:bravo::cheers:
 

runi.b

Потребител
Добре си я направил . Браво.
Аз бих обновил и приклада.Шкурене и масла
Ще стане красавица.
 

zograffa

Редовен Потребител
Супер е станала,но махни лака на приклада,това ѝ придава вид на гаден китайски боклук.Малко шкурка,тъмен байц и масло ще направят чудеса,заблуда е,че лака предпазва повече и е по-практичен.
 
Нагоре