ХS-BAM 40 както и AA TX200 и AA Pro Sport

didarai

Редовен Потребител
UL77.jpg

Кросман атакува здраво на последък.Дали това е копие на мечтаната от вас пушка или са я докарали само на външен вид?
В 4,5 мм я дават и ще е около 350 долара заедно с оптиката.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... =6.new#new
 

tamiestef

Потребител
Здравейте колеги!
Имам въпрос към знаещите собственици на ВАМ 40 :
-Нормално ли е наличието на този страничен отвор,с Ф 0.8 (приблизително) в маншета на буталото на ВАМа.
Отвора е до метал.
Благодаря! :cheers:
 

Attachments

  • DSC04733.JPG
    DSC04733.JPG
    854.5 KB · Прегледи: 182

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
tamiestef написа:
Здравейте колеги!
Имам въпрос към знаещите собственици на ВАМ 40 :
-Нормално ли е наличието на този страничен отвор,с Ф 0.8 (приблизително) в маншета на буталото на ВАМа.
Отвора е до метал.
Благодаря! :cheers:
Нямам спомен да съм виждал подобно нещо по принцип, там може и да не пречи много по принцип, защото не е по триещите повърхнини от които зависи компресията ;) Ако нямаш проблеми с точността значи всичко е наред ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
tamiestef написа:
-Нормално ли е наличието на този страничен отвор,с Ф 0.8 (приблизително) в маншета на буталото на ВАМа.
Отвора е до метал.
Благодаря! :cheers:
Не е нормално да има такъв отвор по принцип. Като гледам къде е обаче не би трябвало да ти оказва влияние освен ако не ти губи компресия от там понеже казваш че стига до метал. Трябва си провериш херметизацията на пушката. Ако нямаш издишания значи всичко си е наред и можеш да си стреляш на воля докато сдаде багажа. Междувременно си търси нов маншет за да си готов когато се предаде този. Мисля че от пушка Диана би трябвало да става и на бам 40.
Това е твоя човек с немски части за тия пушки: http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5
 

buff

Потребител
st_beer написа:
tamiestef написа:
-Нормално ли е наличието на този страничен отвор,с Ф 0.8 (приблизително) в маншета на буталото на ВАМа.
Отвора е до метал.
Благодаря! :cheers:
Не е нормално да има такъв отвор по принцип. Като гледам къде е обаче не би трябвало да ти оказва влияние освен ако не ти губи компресия от там понеже казваш че стига до метал. Трябва си провериш херметизацията на пушката. Ако нямаш издишания значи всичко си е наред и можеш да си стреляш на воля докато сдаде багажа. Междувременно си търси нов маншет за да си готов когато се предаде този. Мисля че от пушка Диана би трябвало да става и на бам 40.
Това е твоя човек с немски части за тия пушки: http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=5

Маншета на Gamo 440 и производните му е същия. Има го във всеки по-голям магазин.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте!
Първо ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !

Закупих си Air Arms TX200 MK3 - 4.5мм
Пушката е била собственост на Steli БГ от форума (аз я купих от човека на който е била продадена )
Пушката стреля отлично :) от малкото чашки, който до сега изстрелях с нея.

Та имам въпрос
Имам договор за покупка на пушката и в договора пише че е 16 джаула - ама това ние си го писахме (замерих я с оригиналната английска пружина oт 5 изстрела скороста е 222 -226 м.с при температура 3 градуса с 0.547 JSB което е около 14 джаула) После сложих FAC Пружината от 5 изстрела 267 -274 м.с - JSB 0.547 g - което е около 20 джаула . Предния собственик ми я даде освен с договора и с копие от регистрацията в КОС (Била е регистрирана)
Сега се чудя аз какво да правя - да я регистрирам ли в КОС при условие че каквата и пружина да сложа е под 24 джаула (да не говорим че повече ми харесва със слабата пружина и може би ще се стрела под 16 джаула)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Стреляй си спокойно и не му мисли.Никой няма да обърне внимание на пп в .177,ако ще и 240дж да е.
 

miteto77bv

Потребител
4увал съм ,4е се вади документ при оръжейник, който удостоверявя ,4е пушката е под 24j
 

didarai

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
Стреляй си спокойно и не му мисли.Никой няма да обърне внимание на пп в .177,ако ще и 240дж да е.
Имам вече от 2 години ПП регистрирана от предния собственик и не регистрирана от мен .Никой не ме е търсил , а и да ме намери ........... .
Под 24 дж. е. Все пак........твоята не е китайка , та......както си решиш.

пп
И малко по темата .......:
От около 2 месеца , копието на Кросман изчезна като продукт от сайта им , а трябваше през лятото да е по магазините вече.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
6tangata написа:
Сега...пускам мнение на базата на половин час играчка с пушката. Като и сложа оптика ще сложа и мишени. Пускам подробно мнение, което е за пушката и за това, което е казал продавача.
1. Почти идеално запазена. Има 2-3 мм ръждица на затвора и дрскотината по приклада. Сега я махнах от приклада. Черната оксидация е мнодо дебела, мазна и без нарушения. Леки по-тъмни петънца по алуминиевия лост за зареждане. 1 см лека пукнатина на приклада до спусковата не обхваща целия приклада, а е само 3-4 мм. Мнение запазена на 90 %.
2. Измерена скорост 212 м/с с 0,54 гр. сачма RWS. Преглед на цевта с фенерче- изглежда напълно в норма.
3. Пружината леко траска и много леко вибрира след изстрел.
4. Изработката е повече от отлична, по сравнение Диана 54 е с по-ниско качество на изработката.
5. Продавача оказа пълно съдействие. Малък коментар и договор за продажбата.
6. Няма забележки по механиката до този момент.
Пускам мнението и по молба на продавача.
Като мнение за мен отлична изработка сравнима със старите немски оръжия като приклада е много красив, масивно резбован и дебело лакиран.
Според мен трябва да сменя уплатненията и пружината за да постигна 100 % от скоростта.
 

6tangata

Редовен Потребител
Колегата се оказа прав за надкалибрените RWS :eek: Дадох няколко изстрела с JSB 0,547 и хроното показа скорости от 225,7-227 м/с.
http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.32424893
Разгледах сайта с резервните части и нещо не мога да преценя кой числа и колко са необходимите резервни уплатнения и маншет.
https://www.gunspares.co.uk/products/24234/Pro-Sport/
Като гледам в нета скоростите за 4,5 мм. са 270 м/с ама не пише с каква сачма. Дали получените мой скорости са нормални или маншета и пружината са запазени, но е добре да се сменят.
 

lynx

Редовен Потребител
По принцип пушката е 16 джаула и е предназначена за Английския пазар.
С нова оригинална пружина и маншет не вярвам да надскочи 16 джаула /240м/сек. с ЖСБ-0,547/, би трябвало да е около 15+.
Виждал съм и разни "тунинг" пружини за малко по-високи мощности, но според мен е безмислено да се слага такава.
Ще се повиши отката, зареждането ще е за хора с мускули и язък за хубавата пушка.
 

didarai

Редовен Потребител
Заеби зареждането , няма да е проблем.Имайки в предвид славата и на точна пушка ......бих заложил на нормални по-ниски скорости (и откат) . 240 -250 м/с с най-скоростните чашки и в най-добрата и форма(без да съм хващал такава и без да съм чел из нета скорости).Моята пружинка е доста по-тежка и с по стабилен приклад и от 260 до 250 м/с разликата в отката се усеща на око и в .............точността също.Бих търсил с тази точността , не скоростта.Може би тамЪн сеа е сработена .
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
6tangata написа:
Колегата се оказа прав за надкалибрените RWS :eek: Дадох няколко изстрела с JSB 0,547 и хроното показа скорости от 225,7-227 м/с.
http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.32424893
Разгледах сайта с резервните части и нещо не мога да преценя кой числа и колко са необходимите резервни уплатнения и маншет.
https://www.gunspares.co.uk/products/24234/Pro-Sport/
Като гледам в нета скоростите за 4,5 мм. са 270 м/с ама не пише с каква сачма. Дали получените мой скорости са нормални или маншета и пружината са запазени, но е добре да се сменят.

Да бях видял това малко по рано, аз преди 24 часа си поръчах части от този сайт за моя Air Arms TX200 MK3 - маншет, една OX титаниева пружина 16 джаула- да пробвам,едни тунинг пръстенчета (зелено и бяло за намаляване на отката- пак за проба) 2 те пръстенчета за профилактиката и една гресчица - можехме да ги поръчаме заедно и разделим разходите за доставка ама уви ...сега виждам темата. ПО принцип оригиналната пружина е много добра, може да вземеш от сайта направо целия кит с маншет , двете "O"пръстенчета за профилактиката, нова пружина, грес и смазка за 31 паунда. (можехме да ги вземем заедно, ама моя го платих и сега получих мейл , че пътува към БГ)
Нормалната скорост на АА ТX200 с оригиналната пружина и при мен си е 222-226 м.с. Аз имам и FAC пружината (с нея има друг водач за пружината и утежнител отпред - има малко разлика в размера им спрямо тези за 16J) След като полирах водачите и крайщата на ФАК пружината скоростите на пушката с JSB 0.547 г са 268-273 м.с.- без пръстенчета и утежнители (което идва малко множко за пушката и вече не е толкова точна) Та съвета ми е да си вземеш 16 джаула пружина. Аз след като установих, че ФАК пружината е доста силна, пак върнах оригиналната пружина, но преди това полирах крайщата с водна шкурка (първо 600, после 900 и накрая 1500 )- като огледало стават лъскави, подложих две пръстенчета много тънки - също полирани (то си има такива в китовете за тунинг) Та сега е много по приятната и мека с оригинална пружина, пушката не рита и не дрънчи и скороста и е 246-251 м.с JSB 0.547 гр.(17 -17,1 джаула и е много по точна от колкото с FAC пружината при 20 -20,2 джаула. Но сега ще махна пръстенчетата (всяко дава около 4-5 м.с и ще я сваля на около 15-15,5 джаула -така е най точна) Тук показаните снимки са от преди три дни мастроена на 17 джаула. Групите са на 23 метра стреляно като си подпирам ръката на дърво с закована дъсчица (вижда се на едната снимка дистанцията и мястото от където стрелям - споко извън регулацията на София е и къщата отзад е необитаема)За по далечната Мишена ( вижда се на снимката) пробвах стрелба от ФТ стойка прав и на коляно (но явно има много хлаб да изям - резултатите на стрелеца са слаби иначе пушката цели :) ) Та съветвам те да я държиш на 16 джаула и да е точна. Това което влошава точноста е отката - та ако искаш по голяма скорост и да не рита може да пробваш V-Mach FAC кита според това което чета намалява доста отката, но не колкото на V-Mach 16 джаула кита.

Да поясня за долните снимки. Малките квадратчета са по 2 мм ако искате да смятате големина на групата. В мишена номер 5 изстрелите са 10 броя (2х5 броя с малко опит за донастройка на оптиката межу двете - то си личи по суб-групите де) в другите мишени са по 5 броя JSB 0.547 - 4.52 mm
 

Attachments

  • 2014-01-15-294.jpg
    2014-01-15-294.jpg
    102.3 KB · Прегледи: 178
  • 2014-01-15-293.jpg
    2014-01-15-293.jpg
    197.1 KB · Прегледи: 167
  • 2014-01-15-295.jpg
    2014-01-15-295.jpg
    246.3 KB · Прегледи: 205

6tangata

Редовен Потребител
Най-накрая :)
http://6tangata.snimka.bg/details/haenel.460385.32471256
Стрелям в нас на 9-10 метра :) с опора. Оптиката е Хавке 4х40 спорт. Чашките са тези от снимката H&N Field Target Trophy 0,56 грама, начална скорост 223 м/с. Нарязва се освен полата и главата на чашката. Изстрелите са 5-ет. По натам групи на по-далече, като се оправи времето :) Оптиката може да е слаба ама поне е фиксирана и с много бистър образ.
Air-Arms Pro-Sport.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
А с JSB пробва ли?Би трябвало групите да са поне толкова добри-все пак цевта е LW.С Express и особено RS e сигурно ,че ще качиш 10-20мс.FTT са отлични чашки,но поне при мен,работят добре(колкото JSB) до към 30-35м.
 

lynx

Редовен Потребител
Ще изчакаме да видим на по-голяма дистанция, ще е интересно.
Няма да се учудя, ако с ЖСБ на 25 метра с подпора групите да са като от ПЦП.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
lynx написа:
Ще изчакаме да видим на по-голяма дистанция, ще е интересно.
Няма да се учудя, ако с ЖСБ на 25 метра с подпора групите да са като от ПЦП.
Би трябвало да са като от ПЦП(поне такова на подобна стойност).Но и по-"голяма" оптика ще трябва.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Ще изчакаме да видим на по-голяма дистанция, ще е интересно.
Няма да се учудя, ако с ЖСБ на 25 метра с подпора групите да са като от ПЦП.
Много би ми се искало да я пробвам лично,жалко че колегите все са далече от мене :wall:
6tangata ти нямаш ли пак път към Казанлък, да се пообучаваш още малко тука :D ама само да не забравиш пушката не като преди без ни една да идваш на сам ;) :cheers:
 
Нагоре