Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

antoanbs

Потребител
сега на агалина аркутино пред свети иван има но е преедимно граца на тролене излиза някой друг лефер
 

st_beer

Редовен Потребител
Според мен 12ч си е добре, рецептата и аз съм я пробвал, но с друга риба.
Само не разбрах къде ги ловите тези риби, тук във Варна с баща ми 50 кила бензин изгорихме за 2 сафрида и една хамсия.
Чети бе колега аз не крия. Във всеки форум съм писал къде ходя,от къде пускам каяка на вода и къде ги ловя.Клипове правих нагледни и не знам си още какво за да се вижда и ,който има желание да отиде и хване също.
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/РИБОЛОВ-МОЯТА-Е-ПО-ГОЛЯМА.847/page-49#post-207433

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/РИБОЛОВ-МОЯТА-Е-ПО-ГОЛЯМА.847/page-49#post-208394

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/РИБОЛОВ-МОЯТА-Е-ПО-ГОЛЯМА.847/page-49#post-208897

Четвъртото мнение от къде пускам каяка на вода и къде спирам:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=106&t=89941&start=480
 

rashko

Редовен Потребител
Това е крайния резултат от моите морски премеждия с каяка. Рибката си я направих студено маринована.
Ето и рецептата ако някой се интересува евентуално:
Почистван и измивам щателно всяка риба .
Престоява 24 часа в силна саламура - яйцето да плува и да се показва колкото 5 стотинки.
Сменям саламурата на 12- тия час.
Измивам добре и накисвам в оцет за други 12 часа.
Препържвам няколко хапки хляб в олиото и леко няколко скилидки чесън - да не прегарят! .
Наливам малко от ИЗСТИНАЛОТО олио на дъното на буркана .
На дъното на буркана поставяме 1-2 дафинови листа, 10 зърна черен пипер
Редя ПЛЪТНО рибата в бурканите -права, без да я измивам от оцета.
Нова доза подправки.
Доливам от препърженото олио да се покрие и изгони въздуха от рибата.
Затварям и съхранявам на хладно.
Само добави и едно две зърна бахар, копър и чесън.
Рибата я правиш, ред морска сол, ред риба много малко вода и...това колко да стои в солта, зависи от големината на рибата.
Или 12-14 часа за дребна, 24 за по едра.
Водата разкашква месото за това малко....правил съм го много пъти за това ти казвам доказаното. И още тази рецепта става най добре с уклей....ял съм ги различни....
Още нещо, нареждаш максимално плътно до горе и наливаш олиото....то също е важно каква марка е Бисер оцеда ябълков.
 

st_beer

Редовен Потребител
Само добави и едно две зърна бахар, копър и чесън.
Вслушвам се в съвета ти и добавих бахар и копър в бурканите. До сега винаги съм го правил както го описах по горе,но никога не е късно да се пробва нещо ново.
Надявам се да подобри още вкусовите му качества. Благодаря за съвета Раше. До сега каквото и да си ми казал не си ме подвеждал :cheers::cheers::cheers:
 

antoanbs

Потребител
Да това с олиото и хляба и аз го правя но правя предимно едър чернокоп и над 24 часа го държа в морска сол ред риба ред сол и после останалата процедура и само вино и ракия да има
 

xpresident

Редовен Потребител
На времето в Египет един украинец ми даде страхотна рецепта за риба, там купувахме една по-едра от сафрид, нещо като дребна скумрия. нарязвахме я на парчета напречно, 12ч в сол (ама не помня дали направо сол или саламура). После в една бутилка смесваме оцет и олио и бълникаме докато побелее. Редим ред риба, ред дафинов лист и лук и заливаме със сместа. После известно време престоява така, не в хладилник (там си е топло) и е готова. Жена ми записа рецептата, после я загуби. Усещам че пропускам някои подробности и не мога да я възстановя напълно. Че мисълта ми е, ако някой я знае, бих се радвал да сподели.
 

rashko

Редовен Потребител
Всеки се хеали, аз да питам ?
Рацепта за телешко печено:)
Днес пробвах, но не стана като свинско.....реже с вилица !!!

Телешко каре, моркови, зехтин,нч. вино, сол.ч. пипер, дафинов лист всичко това под фолио за 3 часа.
Еми стана жилаво да г .е. ?
Месото беше от телешко каре....кавото и да значи:(
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Запечатваш го първо като го изпържваш в мазнина от всички страни, може и да го шпековаш с пушен бекон и чесънче преди това. После с 2-3 лъжици масло го намазваш и го слагаш върху решетка от клечки на дъното на тавата. Целта е винаги от долу да има един пръст сос, като в началото наливаш 2пръста и завиваш с фолиото. Проверяваш през 20-на минути и при нужда доливаш с бульон или топла вода. Така поне 4-5часа, зависи колко голямо ти е парчето месо. По подобен начин става и цяло парче свински врат 2 кила да пекнеш, но след 3-я час се отвива и през 10-на минути се полива със соса докат се зачерви готино.
 

lynx

Редовен Потребител
Рашко, за съжаление нашенските породи телета не се отличават с най-добрите качества на месото.
Да не говорим, че по нашите магазини като купиш телешко, доста често ти пробутват умрял от старост бизон.
Зяпай по големите вериги магазини, доста често пускат млечно телешко.
Не е много по-скъпо от нормалното, даже и по месарниците се среща напоследък.
С него при готвенето успеха винаги е гарантиран ;)
Даже няма нужда да се запечатва/запържва от всички страни(както Петко те е посъветвал)преди да го метнеш в тавата.
 

rashko

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите.
Имах семнение, че не е телешко но го купих от месарница която редовно си пазарувам...явно не е теле:(
Пак ще пробвам, дано стане:)
 

lynx

Редовен Потребител
Жалко, че си нЕмате Метро у ваше село.
Но видях, че имате ЛИДЛ, от там съм купувал млечно телешко на отлична цена(на прИмоция) и беше идеално.
 

didarai

Редовен Потребител
И една бърза и лесна шоколадова торта . Аз не обичам шоколадови , но такава ми поискаха .
3 готови какаови блата . С малко захарен сироп сиропирам колкото да не е суха . Между блатовете поливам с шоколадов топинг (готов , купен) и накрая отгоре мажа с лешников шоколадов крем . Взех двуцветен , но за по лесно го разтопих и му се смесиха цветовете . Украса и за 10 минути , тортата е готова .
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    576.9 KB · Прегледи: 34

staz

Редовен Потребител
Мъча се да направя едни телешки пастърми, но ако някой има интересни рецепти - нека сподели....
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    439.7 KB · Прегледи: 82
Нагоре