Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Проблема е в тъй наречените Еврофондове и субсидии. Спекулациите не са само при нас. Сее се масив с даден зарзават само и единствено с цел усвояване на дадена сума отпускана като помощ. Примерно сееш 200 декара картофи, влагаш 3-4000 лева, отпускат ти 25 000. Идеята е да можеш да си възвърнеш вложението, да платиш заплати и осигуровки на работниците, разходи по отглеждане, поливане и да те стимулират общо взето. Да ама не, сее се..усвояват се парите и се оставят картофите даже да гният в земята защото събирането излиза пари (влагаш 4000-вземах 25 000 и това е) ;) Досега беше така..сега обаче като надушиха далаверата инспекторите почнаха дори да вадят продукцията, но понеже тя е "избита" още преди да се продаде...я дават на цени като фураж за животни а ние я купуваме за нас. В тази обстановка не може земеделец, който гледа наистрина качествена продукция не ГМО, добива му е наистина 3-пъти по-малък, 3-пъти по-бързо се разваля и боледува....да може да е конкурентноспособен на пазара..неговият домат ще струва примерно 6лв килото а ГМО-то 3лв, защото там се за семената се дава гаранция и за добива ако се обработва с нужните торове и химикали (за Дюпон да сте чували :)), знае се предварително колко пластмасови домати ще поникнат от стрък...та така ние потребителите сме си виновни, защото сме неграмотни и винаги гледаме да сме в далавера. Купуваме винаги по-евтиното с което убиваме производителя на добрата продукция който не може да си позволи да свали дотам цените......а защо не можем да пазаруваме каквото смятаме че е хубаво и качествено а сме на ръба на оцеляването...ами всичко започва от държавата. ;)
 

mdinkov

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

този пример където съм го дал , никой не е взимал еврофондове а тор използват от най-скъпата която могат да си позволят при тези продажни цени .
 

petkof

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Колегата Mangusta е прав за това, което казва.Аз обаче си задавам въпроса "Защо в англо-саксонските страни се субсидира производството на селскостопанска продукция", откакто разбрах за тази практика.Това противоречи на принципите на свободният пазар и е нечестно спрямо останалите отрасли на икономиката.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Има и друга неравнопоставеност.
Нали ЕС дава земеделски субсидии.
Не манерих точни цифри, но това, което се дава на един фермер от стара страна-членка е много повече от това, което дават на нас.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Иво,така е.В момента получаваме 25%.Чак след 2015 ще станат 100.Лошото е че и тези не усвояваме - лъжем ЕС на поразия. ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Ето на какво попаднах.
http://kyshagradina.com/index.php
Видях обявата в притурката на Стандарт.
Увивни ягоди - увиват се като лозята, раждат юни-ноември, многогодишни, подходящи и за балкона.
Ягоди "Гигагнт" - размер на плодовете 100-150 грама, раждат юни-юли.
За ягоди "Висулка" няма описание.
Дали и тук не е играла генетиката?
Но пък изглежда блазнещо.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

Мисля че ягодите в случая не са обвързани с генетика. Те така или иначе са си увивни растения, така че това си е характерен за тях признак, а не е чужд ген, който да е присаден.

А по въпроса за дърветета които спомена по-горе, дори не е необходимо да се опира до генетика. На последната агра попаднах на представители продаващи посадъчен материал на едно китайско дърво, което се отглежда от 2500 години в азия. Това дърво за 8 години дава един кубик дървесина от бройка (височината е до 25 метра), след отсичане не умира а пуска нов ствол (живота му е 70 години), а дървесината е еднородна без сърцевина, много е лека, но има отлично съотношение между здравина и тегло. В допълнение цуфти през целия пролетнолетен сезон и край него прекрасно се въдят пчели. При такава производителност мисля че е открит заместителя на изсичането на джунглите.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

За дървото ясно казаха, че му променят химичния състав (съдържанието на лигнин) в зависимост от търсената твърдост. И говореха за бързорастящи сортове, като топола и, ако не бъркам - бреза.

Но за ягодите може и да си прав. Може би не е генетика, а кръстоска и селекция.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КАКВО ЯДЕМ И ПИЕМ ? Или за качеството на хранителните продукти.

На мен лично 100-150 грама ягода ми прилича точно на ГМО.А дали въобще ще има някакъв вкус....кой знае ??? ???

П.П. Пък и смееш ли да питаш.
 

vanko

Редовен Потребител

milen milkov

Редовен Потребител
Вчера вечерта около 18 ч докараха в нашите ХАЛИ на Кооперативния пазар в центъра на града - КАРАГЪОЗ !!! И реших да ви напиша какво се получи и по късно се случи с него . ;) Първо я почистих добре от люспи глави и вътрешности и измих добре !После го насолих добре и го оставих така - ,,ДА СИ ВЗЕМЕ СОЛТА ''! След това по малко чер пипер - млян ,лимонче и хоп на скарата ! По принцип не харесвам твърде много подправки .Че като се опече тая ми ти рибка - че като си направих една гарнитурка от варени картофки със пресен лучец ,зехтин ,сол и малко оцет - че като си налях едно бяло винце -че ха сега ми гледайте сеира . ;) Ай наздраве :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Както се бях заканил, направих си две главички по рецептата на Мангуста.
Станаха страхотни.
Направих и салатата.
Сложих пресен и див чесън, стана страхотна. За пръв път ползвам див чесън. Интересно нещо - вкус като чесън, но не мирише.
 
A

Anonymous

Гост
Пресен Карагьоз....омазан с подправки, отвърте малко праз и лимон, отлита към фурната (скарата много пушек вдига иначе бих я използвал нея), душене 30 минути покрит с фолио, после го махам и на перка 15 минути да придобие Хавайски тен ;) ;) ;)
п.с: още е във фурната... ;)
Dejmos забележи,че пак правя "мурафета" с фолиото като подложка и отдолу...мързела си е мързел, ма колко търкане ми спестява ;)
"Bon appétit"... де'т викат селяните ;)
 

Attachments

  • 01042010287.jpg
    01042010287.jpg
    409.9 KB · Прегледи: 48
  • 01042010289.jpg
    01042010289.jpg
    558.5 KB · Прегледи: 57
  • 01042010292.jpg
    01042010292.jpg
    562.4 KB · Прегледи: 45
A

Anonymous

Гост
Аз вчера си правих свински ребърца с фикс за сочни ребърца "Маги". В плик за печене.
Бях доста скептичен, но се получиха доста добре.
А тавата след печенето направо я прибрах при чистите съдове, нямаше и капка да е капнала в нея.
И преди време съм пекъл в плик, но за пръв път пликът изобщо не се повреди от температурата, сигурно са почнали да ги правят по-здрави.
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
Аз вчера си правих свински ребърца с фикс за сочни ребърца "Маги". В плик за печене.
Бях доста скептичен, но се получиха доста добре.
А тавата след печенето направо я прибрах при чистите съдове, нямаше и капка да е капнала в нея.
И преди време съм пекъл в плик, но за пръв път пликът изобщо не се повреди от температурата, сигурно са почнали да ги правят по-здрави.
Това го чувам за втори път вече за фикса, ще взема и аз да пробвам :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
@Mangusta
На 100% подкрепям Dejmos. Няма да съжаляваш ни най малко пробвай ги.
 
A

Anonymous

Гост
Ще напиша една рецепта за домашна лимонада,която научих и правя от две седмици. Откакто я научих заеВах всички купешки газирани напитки а и почти спрях да пия вода.Надявам се да ви хареса.

= 3 литра вода
/ може чешмяна,може минерална,аз ползвам чешмяна като преди това я замразявам във фризера и след като я размрязя,отливам я леко и хлора,който се е утаил на дъното остава/
= 2 лимона
= 600 мл. захар /Пиша милилитри,защото го меря в мерителна чаша,идва по 200 мл. на литър вода/

Лимоните се измиват много добре,гледам да са гръцки,че са по-готини от турските,и изцеждат се и корите им ги режа на парченца горе-долу 1/1 см.Смесвам всичко в една голяма тенджера и я бутвам за 24 часа в хладилника.След това прецеждам сместа. Лимонадата остава бистра.Може и без корите на лимоните ,но тогава не става толкова ароматна и готина лимонадата.Вариация може и с мед вместо захар по желание.
Рецептата е проста,но ефекта и насладата са върховни. А който предпочита може и да си я газира допълнително,аз избягвам газираното и съм много доволен.

Наздраве. :yes:
 

potrebitel 13

Потребител
Въодушевен от рецептата на Здравко и след кратка консултация с чичко Гугъл направих "Домашна Лимонада". Резултатът е изключително приятна плодова напитка с характерен вкус идващ от етеричните масла съдържащи се в лимоновата кора.
За 3 литра:
Използвах 4 лимона (средна големина)
Захар - 2 чаени чаши ( 400 грама )
Лимоните изтисках. Корите нарязох на кубчета и ги донакълцах в блендера на по-финни парченца. Изсипах всичко в 5 литрова туба от минерална вода и раздрусах малко да се постопи захарта. После в хладилника за 24 часа. Получения сок е с достатъчно плътен вкус и сладост и позволява добавяне на лед или мъничко газирана вода.
В кулинарните форуми тази напитка е издигната в култ!
Специално благодаря на колегата Здравко че ни "въоръжи" с това чудо преди Жегите :yes:
 

akiro

Потребител
Ей това е !!! Чист натурален продукт без химий,че ми писна да им пия бъркочите ;) ;)
 
Нагоре