Хапване, пийване, кой какво обича и как го прави

ininia

Потребител
ФТКС
Абе Дани, как не ти е съвестно да публикуваш такива снимки! ;) ;) Потекоха ми слюнки от всякъде! ;). Отивам до Европата (Ботевград) да си купя свински врат! :cheers: :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
ininia написа:
Абе Дани, как не ти е съвестно да публикуваш такива снимки! ;) ;) Потекоха ми слюнки от всякъде! ;). Отивам до Европата (Ботевград) да си купя свински врат! :cheers: :cheers:

Няма такова нещо, понеже не съм ги правил аз.
Но след тези снимки може и да ми е съвестно малко.
...Повече обичам да разказвам със снимки. :pardon: вместо да пиша.

По великден...

IMG_0111.jpg


IMG_0129.jpg


IMG_0131.jpg


IMG_0140.jpg


IMG_0154.jpg


IMG_0159.jpg


IMG_0166.jpg


IMG_0170.jpg


IMG_0177.jpg


IMG_0178.jpg


IMG_0181.jpg


IMG_0194.jpg


IMG_0199.jpg


IMG_0200.jpg


IMG_0205.jpg


IMG_0206.jpg


IMG_0211.jpg


IMG_9919.jpg


IMG_9921.jpg


IMG_9922.jpg
 
A

Anonymous

Гост
А защо не виждам да има рецепта за ПИЦА?
Като няма ще попълня пропуска.

[move]ПИЦА ПИЦА ПИЦА ПИЦА ПИЦА ПИЦА ПИЦА ПИЦА [/move]

За пица ви трябва на първо място тесто. Тестото било като за хляб, ако това нищо не ви говори може да използвате следната рецепта.
В една чаша 200 мл. вода (oколо 50 градуса) се разтваря 1 кубче мая, 1 чаена лъжица сол и една чаена лъжица захар. След това започвате да добавяте брашно, колкото поеме. Аз слагам около 700 грама брашно, но се налага да добавя и още около 100 мл. вода. Все пак се получава. Важно за това тесто е да има около 4 супени лъжици олио, за да не е толкова жилаво. И така месите месите, като ви омръзне разделяте тестото на 3 части (например). Всяка питка се разтеля на хартия за печене или тава, така че да не е много дебела. Моите са между 5 и 10 мм. Аз поръсвам това на което ще разтелям тестото с малко брашно. След това оставяте тестото 1 час на топло, гъбичките да си вършат работата.

1 час по късно....

За да продължите ви трябват минимум следните неща:
Нещо доматено(намачкани домати, пасирани домати, кетчуп или друго доматено нещо)
Намазвате добре цялата пица с доматеното нещо. Това е много важно.
Кашкавал, също е много важно. Без него не се получава хубава пица.
Нещо месно: Нарязвате и нахвърляте каквото имате- от кренвирши до бекон или шунка.
И да не забравите краставички или гъби.
Накрая идват подправките, кой каквото иска. Изтече следната информация. Пиците в ПИКАДИЛИ в доматеното нещо съдържат допълнително чесън на прах и джодън. Имайте го в предвид. Добре се получава.

След това хвърляте във фурната. Не зная как става с микровълнова, аз предпочитам старите технологии. Доказано е че пиците стават успешно както на 200 градуса, така и на 450 (затова трябва да не е дебела).

Ми успех!

PS. Скоро ще напиша как се правят пирожки.
 
A

Anonymous

Гост
За пиците аз ползвам готова смес Пица Италиана или нещо такова беше. Струва точно 1,60 лв. Вътре в кутията са две пакетчета от които се получават две големи кръгли пици за 4 човека. Това с чесъна и джоджена ще го пробвам. Лично аз ползвам ронена градинска чубрица, мащерка и съвсем малко босилек.
Това за месото е ясно, обикновено добавям гъби и маслини. Добре се получава и с малко синьо сирене Рокфор. Тънкия момент е отгоре да се настърже масло ( трябва да е от хладилника ) преди печене, а кашкавала ( настърган ) се добавя най-накрая, когато пицата вече е готова. Идеята е да не изгори при самото печене. Върви си най-добре с айрян, но може и :cheers: За сосовете- предпочитам леко лют кетчъп Мексикана.
 
A

Anonymous

Гост
Добре, пицата се получи и сега си я хапвам. Дойде ми мирак да напиша как се правят пирожки.

[move]ПИРОЖКИ ПИРОЖКИ ПИРОЖКИ ПИРОЖКИ ПИРОЖКИ [/move]

Tестото за пирожки е същото както за пица а именно:
В една чаша 200 мл. вода (oколо 50 градуса) се разтваря 1 кубче мая, 1 чаена лъжица сол и една чаена лъжица захар. След това започвате да добавяте брашно, колкото поеме. Аз слагам около 700 грама брашно, но се налага да добавя и още около 100 мл. вода. Все пак се получава. Важно за това тесто е да има около 4 супени лъжици олио, за да не е толкова жилаво. След това оставяте тестото 1 час на топло, без да е разделено на питки.

Също така трябва да имате някакъв пъллнеж. Някой слагат черен дроб, други яйце, аз слагам само посолено пюре от варени картофи. Катрофите трябва да са намачкани и обелени разбира се. Тънкостта в цялата работа не е съставките, а сглобяването на самата пирожка. Като начало разпределете тестото на еднакви топки, всяка трябва да стигне за една питка с диаметър максимум 10 см и дебелина 5-10мм. Поставяте максимално количество пълнеж в центъра и заскрипвате ръбчетата, така че да се получи нещо като полукръг, в който пълнежът да е затворен. След това от особенна важност е да сплескате това джобче така, че шева да се пада не отстрани, а на лицевата част. Ако шева е отстрани или отгоре, когато сложите пирожките да се пържат те се разтварят и пълнежа бяга! Останалото е ясно- пържите ги в тиган (така че шева да е отдолу, след това ги обръщате), докато станат готови, посолявате и хапвате.
 
A

Anonymous

Гост
Винаги съм си мислел, че се варят в студена вода. ??? Предполагах, че при пускане в гореща се свиват в черупките си и се вадят по-трудно.

А кога да очакваме рецептата за маринования лук? ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Когато ги сложиш да се варят в студена вода, освен че е садистично, а и в момента на повишаване на температурата на водата охлювите се опитват да избягат-да напуснат тенджерата, но като разберат, че няма да успеят, се завират дълбоко в черупката и това прави трудно изваждането им след сваряване. Затова се пускат в предварително завряла вода.
 
A

Anonymous

Гост
Не се бях замислял от тази страна. Пък и не съм варил охлюви лично. Баба я върши тази работа, ако завали, като сме си на село.
И ги правим само на супа. Онова мезе, дето го правих за един-два пъти за събранията на поляната, е изключение и си е моя импровизация.
 

akiro

Потребител
Имам немска книга само със сосове-като се върна от германия на 11.06 ще превеждам ,снимам и ще поствам-само-как да заменям немския текст с наш-може би фотошопа?? Ще питам KID той е цар на компа :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Не заменяй текста.
Изрязваш само картинката, другото го добавяш като самостоятелен текст.
Ако правиш картинка, състояща се от изображение и текст отстрани, ще стане по-голямо като размер и ще се отваря по-тромаво, няма да може да се копира от него и т.н.
 
A

Anonymous

Гост
Това не са рецепти, а статии от "Стандарт" за верига от магазини.
Може да ви се сторят рекламни, каквито вероятно са, но определено ми привлякоха вниманието към тези магазини.
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=327216
Обядът по руски задължително трябва да включва сельодка, червен хайвер, черен хляб и водка.
(сельодка - 12,90/кг., червен хайвер - 16/кг., водка "Немиров" с мед и люта чушка - 21,70/700мл.)
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=327217
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=327215
Вкусът на миналото е в магазините за руски стоки "Берьозка". Продавачите ще ви посрещнат с пионерски връзки и задължителните ученически униформи с бели престилки от руските училища. Докато пазарувате, ще ви пеят "Любэ", Ала Пугачова или Висоцки, а може да случите и на мелодии от незабравими руски филми. ....

П.П. Понеже ме заинтересува, потърсих адреса. Това http://www.goldenpages.bg/bg/b/B0481BDC ... 145E9525E4 излиза в Golden pages. Но дали е магазина или офис на фирмата...?

П.[sup]3[/sup] Водката определено щя си я купя.
 

venciru

Редовен Потребител
Повярвай ми - това е само реклама и то нямаща нищо общо с действитевлноста!!! Почти всички "руски" стоки са произведени в Германия и нямат АБСОЛЮТНО нищо общо с руският вкус от едно време. Просто злоупотребяват с носталгията на живеещите тук руснаци и със спомените им за "култови" имена (те само имената приличат на първообразите). За цените няма да говорим - един хляб например 4 лв. - същият си го правя в къщи на хлебопекарната. След като се минахме 2-3 пъти, сега заобикаляме "Берьозка" на 10м. Повярвай ми - все пак живея с рускиня...... ;)
 

didarai

Редовен Потребител
Малко принос към темата от мен.Всичко е мое производство(малка част от многото и предимно в домашна, а не професионална,обстановка)
4_1175065580.jpg

1276334903_yxbc4054_Picture110015046.jpg

1276334899_flxz0619_Picture100040431024x768.jpg

1276334893_dtgq7698_Picture11000201rrrrrrrrrrrrrr.JPG

1276334889_vivg5032_051231_195120.jpg

1276334896_pwph5727_Picture10002001.jpg

1276334882_gpag5337_333001.jpg

1276335302_yuef0992_333014DesktopResolution.jpg

И като съм почнал със снимки,ето тук(Крушунските водопади) хапнахме и пийнахме последния път.
1274972097_iazm2822_1132r068.jpg

1274972026_wjdd8803_1132r060.jpg

1274971969_aqvj3454_1132r076.jpg
 
Нагоре