Фотоапарати и мобилни телефони

DANNY

Редовен Потребител
Иване, ето един клип който заснех този уикенд в Родопите.
Тук може много добре да се преценят способностите на тази камерка.
Трябва да отбележа, че въпреки заснемането в 4К, след минаването през YouTube редактора, качеството на клипа е 1080р, а дори и по-лошо. За сега не разполагам със софтуерен видео редактор, който да е лесен за работа. Сони Вегата се оказа не по моите възможности. Нямам нерви и време да го разучавам сам.
Някой ако знае друга юзърфрендли програмка за обработка на HD видео да дава линк! :) ....трябва ми нещо с прости операцийки подобие на YouTube редактора
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Много е красиво.
Камерата се справя повече от добре и за парите си е чудо.
Надминава неколкократно по-скъпи от нея.
 

DANNY

Редовен Потребител
Все повече си мисля, че камерката е идеална за патите си. :)
Първоначално имах някои резерви, но когато гледам крайния резултат в завършен вид си мисля, че е страхотна :)
Имаше проблем със софтуера на камерата. Имаше бъг. Засичаше понякога. Самите те си казаха за бъга и, че очакват да го оправят възможно най-скоро. Сега мисля, че вече трябва да са го оправили. В интерес на истината още не съм влизал в страницата на производителя
Остава ми и проблема с програмата за обработка на видеото. Преди Уиндълса до ХР си имаше Муви мейкър сега вече е отделен продукт :(
 

dberov

Редовен Потребител
Остава ми и проблема с програмата за обработка на видеото. Преди Уиндълса до ХР си имаше Муви мейкър сега вече е отделен продукт :(
Сега с каква операционна система си, ако е версия на Windows пак си има Муви мейкър. http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/get-movie-maker-download

Пробвай със Serif MoviePlus X5, аз работя с нея, много елементарна, дори по лесна от Муви мейкър а рендира бързо и крайния резултат е качествено видео. Има опция след обработка на клипа автоматично да кача в тубата видеото в зададен от теб формат.
 

dberov

Редовен Потребител
Може. Ето едно демо видео само че с друга версия на програмата. По принцип дали ще е Starter Edition, x5 или x6 възможностите са същите.

 

DANNY

Редовен Потребител
Сега с каква операционна система си, ако е версия на Windows пак си има Муви мейкър. http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/get-movie-maker-download

Пробвай със Serif MoviePlus X5, аз работя с нея, много елементарна, дори по лесна от Муви мейкър а рендира бързо и крайния резултат е качествено видео. Има опция след обработка на клипа автоматично да кача в тубата видеото в зададен от теб формат.

Благодаря! Тази програмка може и да ми пасне :) изглежда ми доста интуитивна. Ще изгледам малко клипове и ще реша. Знаеш ли каква е разликата между платената и безплатната версия?
 

dberov

Редовен Потребител
Сигурен съм че ще ти пасне, е няма възможностите на Adobe Premiere Elements или Adobe After Effects+Twixtor но щом Sony Vegas която е сравнително лесна за работа те затруднява за друга не се сещам а съм изпробвал поне 20 програми за видео обработка и на финала избрах тази.
С платената версия може да се обработват всички видео формати (с 4К не съм пробвал) а с безплатната си ограничен до няколко, тя е нещо като демо версия с която човек може да се пробва и ако му допадне да я плати.
 
Последна промяна:

DANNY

Редовен Потребител
Не е проблем плащането, а и предполагам, че ще мога да я намеря и хакната из торент сайтовете. Притесняваме нещо друго. От сутринта гледа разни клипчета за програмата и разбрах, че версията Starter Edition, x5 не поддържа HD видео в 1080p/60f/s, камо ли 4К :( Ще разгледам нататък, следващите версии. Може пък и да са я подобрили
 

dberov

Редовен Потребител
Прикачам файл с линк към една версия с която можеш да пробваш дали обработва 4К и как ще рендира, с нея можеш да работиш известно време докато я засекат...;)
Задължително се инсталира и QuickTimeInstaller.
разбрах, че версията Starter Edition, x5 не поддържа HD видео в 1080p/60f/s, камо ли 4К
Мдааа.... и аз ще почета за по новите версии.

Please Note: MoviePlus is not designed to export at 4K resolution, but by following this article you will be able to edit in 4K and export in 2K, Full HD or a lower resolution.

https://community.serif.com/tutorials/details/18772/movieplus-custom-project-settings
 

Attachments

  • линк.txt
    82 bytes · Прегледи: 1
Последна промяна:

DANNY

Редовен Потребител
Ммммм, ДА :( Тъкмо се запалих.... Изгледах 100 клипа за начина на работа и накрая..... Ще търсим друга :)
То и 2К не е лошо ;) но ми се щеше да за запазва качеството. Не че тази камерка поддържа истинско 4К, но ако не се правят забавяния на сцените и 24к/с са достатъчни. Все пак това все още е стандарт в киното за да не засича
 

DANNY

Редовен Потребител
Ето още един клип заснет този уикенд в Рилският манастир. Вече знам, какво ми харесва и какво не в тази камера, която прилича на извадена от опаковка за чипс. :) :) :)
Разбрах и колко е голяма е разликата, когато един и същи клип го гледаш на телефон, на монитор ready HD, full HD и на 4К.... огромна е :) Да не забравяме, и че видеото е допълнително смачкано и от YouTube редактора. За сега все още работя с него :(
Трябва предварително да кажа, че по време на снимките небето не бе синьо, а млечно бяло и светлината нахлуваше в обектива от всякъде. Което тотално обърква баланса на бялото. Според мен камерата се представи повече от превъзходно! :)
Но по-интересното е, че тази седмица, ако не ми мине черна котка път, ще разполагам и с новият модел камера ;) За сега знам единствено, че новият модел е с по-бедно меню, но има по-бърз процесор и е с друга нова матрица на SONY с възможност за заснемане на 4К в 30fp/s Което вече изпреварва GOPRO камерата.
Явно при GOPRO нещата са доста по-тромави и по-трудно навлизат новостите. Но пък за сметка на това са безбожно скъпи :) :) :)
 

dberov

Редовен Потребител
При телефоните специално проблемни са тези от ниския ценови клас, но да не забравяме, че Samsung за това спряха да произвеждат телефани под 300 лв.
Цената не е мерило за качество, истината е че в надпреварата с конкуренцията компаниите пускат новите си разработки без много тестове и слаб контрол на качеството. То баш Samsung се осраха че и с най новия си и скъп телефон струващ близо 2000лв.
Прясна случка, на 1.09 се запалва телефон, на 2.09 медиите гръмват и същия ден Samsung започва да изтегля от пазара цялата си произведена серия на модела.
ДВАТА КЛИПА СА РАЗЛИЧНИ!


 

shti

Новодошъл
Цената не е мерило за качество, истината е че в надпреварата с конкуренцията компаниите пускат новите си разработки без много тестове и слаб контрол на качеството. То баш Samsung се осраха че и с най новия си и скъп телефон струващ близо 2000лв.
Прясна случка, на 1.09 се запалва телефон, на 2.09 медиите гръмват и същия ден Samsung започва да изтегля от пазара цялата си произведена серия на модела.
ДВАТА КЛИПА СА РАЗЛИЧНИ!


Неуспорим факт е, че изтеглят апаратите от пазара и проблема е в батериите. Преди около 2-3 години имаха проблем с батериите на друг модел. Но останалото е на ниво. Не съм привържаник на марката, но има какво да покажат като качество. Друг факт е, че при телефоните от ниския ценови клас има в пъти повече проблеми (рекламации). Поне на това съм свидетел всеки ден.
 

lynx

Редовен Потребител
В последните години им станах фен на Самсунг, когато визираме телефони и подобни уреди.
Минаха доста такива покрай мен и нищо лошо не мога да кажа, а имаше и с какво да се правят сравнения.
Като цена/качество и възможности това за мен е може би най-добрия избор.
Издънки стават и при най-гоУемите марки, я Фолк-ВагИн какви екскременти надробиха, живо чудо стана.
 

DANNY

Редовен Потребител
Страхотни новини и съм силно заинтригуван ;) от SJ 7
http://www.sjcam-bg.com/sjcam-sj7-star-sj6-legend
Очаквам само да разбера от кога ще започнат продажбите. Довечера ще се срещна с човека и се надявам на конкретна информация :)
това е тест на прототипа
 
Нагоре