Фотоапарати и мобилни телефони

barbaron

Редовен Потребител
Вчера на един приятел калибрирахме и тествахме дрончето (dji mini) и без малко да го загубим - настройката му за връщане зададена на 500 метра височина и понеже беше по тъмно... Наложи се да оправяме настройки в движение. Та преди да излетите - огледайте всички настройки. С моето летя само аз и въпреки всичко винаги преглеждам настройките винаги - колкото и да бързам да го вдигна.
 

DANNY

Редовен Потребител
Вчера на един приятел калибрирахме и тествахме дрончето (dji mini) и без малко да го загубим - настройката му за връщане зададена на 500 метра височина и понеже беше по тъмно... Наложи се да оправяме настройки в движение. Та преди да излетите - огледайте всички настройки. С моето летя само аз и въпреки всичко винаги преглеждам настройките винаги - колкото и да бързам да го вдигна.
Настройките за връщане стандартно са 100 метра височина (ако се не лъжа) За полет са на максимално разрешена в повечето жилищни райони 120м . НО могат да се променят според желанието ви и максимално допустимите височини за полет от производителя DJI което е 500м. Неговите за да са 500 метра, това означава, че ги е пипал. Волно или неволно ги е пипал. Защото дори и да ги пипнеш при следващият ъпдейт на софтуера те отново се връщат към стандартните 100 и 120м. А ъпдейти на софтуера се правят доста често. От както аз съм купил моя, по-малко от година съм направил поне 10 ъпа...
...НО дори и да ги е разместил, няма нищо страшно освен ако не е на края на батерията, но и това може да се регулира. Тоест може да регулираш на колко процента от батерията да ти подаде сигнал, че трябва да се връщаш или да кацнеш някъде. Стандартно мисля, че е към 20% от батерията. ...Исках да кажа, че дори и да е 500м височина стига да сте му разрешили да лети на тази височина, ще се качи до тези 500м, ще се обърне към вас и ще дойде да си кацне от където е излетял. За сега, и дано така си остане, аз нямам кацане при автоматично връщане, на разстояние по-голямо от 1 метър от там от където е излетял. GPS и компасът работят за сега идеално, а дори не съм ги калибрирал, нито веднъж. В много от случаите след като го забележа, че вече се прибира, изключвам автоматичното кацане и сам го насочвам...
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз от година карам един от най-дуракоустойчивите модели на DJI (S2) и съм възхитен от възможностите, които може тази машинка. Хубаво е да се знае английски, защото телеметрията и полетните подробности в динамична обстановка изискват бързи решения и отговори. Иначе в един полет винаги може да се обърка нещо, колкото и часове да имаш във въздуха.

п.п. Всичко написано по-горе е много добре за някой от четящите, който е решил да се накичи с подобна играчка. Емоцията си заслужава парите!!! Препоръчвам горещо!!!
 

DANNY

Редовен Потребител
Аз имах подобен случай в който тотално изтрещях. Първо, че реших и аз да летя в зона забранена за полети, около Народното Събрание. Започнах полета над Александър Невски, след това исках към НС, хотел Радисан и да се върна покрай университета обратно там от където бях излетял. Близко до гроба на Иван Вазов. Тоест трябваше да направя едно малко кръгче. По същия начин бях объркал задаването на височина на полета и задаване на височината при автоматично връщане... В момента в който стигнах Народно Събрание сигналът напълно ми изчезна. Сякаш някой го заглуши Картината върху телефона замръзна и изписа "Няма връзка с аиркрафта" Едва на 150 метра е от мен а връзката се заглуши. Максимално разрешена височина на полет от ГВА 65м (и то при изрично разрешение) което аз естествено нямах. Сигнал никакъв, бях го загубил от поглед и не знаех точното му местоположение и започнах да натискам бутона за връщане. Започна да изписва разни съобщения и каката да ми говори нещо... Загубих 5 минути докато осмисля, че максимално зададената височина на полет е 65м. а аз се опитвам да го върна, като височина на връщане е зададена 100м. ...Докато разбера какво става и от регулирам нещата минаха 5-7-10 минути... ...Едни от най-дългите ми минути в живота... И изведнъж както сигнала бе пропаднал, така се и появи... Видях, че виси над хотел Радисън и си го прибрах ръчно ... Това е клипа който тогава заснех. Вижда се как на моменти дрона застива и нищо не можеш да правиш с него. Пак не бих летял там...
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,някой има ли наблюдения на Canon m50 mark 2? Главно ще се използва за снимки,но не е изключено и видео. Също приемам и препоръки за друг апарат до 1500лв.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Canon и Nikon съм ползвал преди време. Откакто съм с Olympus (OM-D) забравих за съществуването на други марки.
 

DANNY

Редовен Потребител
Едно бързо прелитане с DJI Mini 2 за да си спомним за лятото... Плажът Арапя 2022г. през месец Август... В разгара на сезона беше събота и плажа бе препълнен включително и от местни жители на Царево и близките села... Като добавим, че бе и след Ковида... Толкова пълен в предишни години никога не бях го виждал... А и много се презастрои наоколо...
 

nelsky

Редовен Потребител
След като бях достатъчно глупав, преди малко повече от година, да сменя моя Huawei P30 Pro за Xiaomi Mi 11 Ultra, по-малко от година по-късно, ми се наложи да сменя и Шаомито, и се сдобих с Honor Magic 5 Pro. Искаше ми се да си взема Huawei P60 Pro, но евентуалните проблеми с някой услуги на Гугъл ме отказаха. Та, досега все ми се струва, че P30 Pro-то правеше най-добрите снимки до тук. Шаомито не беше лошо за снимки, ама ако трябва да снимаш нещо движещо се, беше трагедия. За сега Honora поне в това отношение няма грешка, снима моментално и обикновенно е фокусирано перфектно. Качвам някои снимки, като пейзажните и тази с пингвина са доста "зумнати", а оптичния зум е само 3.5. Намалил съм размерите на снимките за да се качат. Обикновенно файловете са между 3 и 5 мб.IMG_20231229_165115.jpg
IMG_20240111_132216.jpgIMG_20231221_144727.jpgIMG_20231221_190348.jpgIMG_20240102_115510.jpgIMG_20240111_104857.jpg
 
Нагоре