Фотоапарати и мобилни телефони

DANNY

Редовен Потребител
c3435203bc7f95e83a74930d6f4b2bd9.jpg
 

Di_mitar

Потребител
mitaka101 написа:
Да, има подробни данни, които си вървят със снимките.
За конкретната снимка с моста,обаче няма как да се верни. Там са обединени поне 2 кадъра - небето очевидно не е оригиналното. Наслагвано е и е просветлявано с маска. А фотографа се казва Еди, обработката може да е на Хелън /Елена/...

Има един начин за заснемане - HDR се нарича. При него се правят три кадъра един на -, един на 0 и един на + експонация, после в съответната програма се сливат трите кадъра и се получават такива изображения. Може кадъра с моста да е правен по този способ, и затова EXIF-a да ти се струва нереален.
Аз лично съм пробвал и се получават доста интересни кадри.
 

TeXHo

Потребител
CaMyPau написа:
В Windows 8 има такава функция в свойствата на файла. Не помня в 7-цата дали го има, май не ..


П.п. Стана ми интересно и проверих - и Windows 7 го има пак там. Така че няма нужда от ненужен софт..

Има го, ама работи когато си иска. И с купчинка файлове се получава едно забавно цъкане, да ти се доповръща. Аз ползвам JPEG & PNG Stripper на SteelBytes.
 

mitaka101

Потребител
Di_mitar написа:
mitaka101 написа:
Да, има подробни данни, които си вървят със снимките.
За конкретната снимка с моста,обаче няма как да се верни. Там са обединени поне 2 кадъра - небето очевидно не е оригиналното. Наслагвано е и е просветлявано с маска. А фотографа се казва Еди, обработката може да е на Хелън /Елена/...

Има един начин за заснемане - HDR се нарича. При него се правят три кадъра един на -, един на 0 и един на + експонация, после в съответната програма се сливат трите кадъра и се получават такива изображения. Може кадъра с моста да е правен по този способ, и затова EXIF-a да ти се струва нереален.
Аз лично съм пробвал и се получават доста интересни кадри.
Аз действах по това упътване:
http://4coolpics.com/article.php?id=43
много добре е описан процеса
работи се с тези програми:
Photomatix Pro 2.2.1 – за получаване на самият HDRI /излезе
Neat Image 5.2. Pro+ - за да намаля шума на готовия файл
Photoshop CS – за корекции на цвят, яркост и резкост
Ето една снимка, направена по този метод с обикновена "сапунерка":
150050171504.jpg

В новите версии на Фото шопа има вградена функция за HDR.
Обаче, приятеля дето ми дава частни уроци, ми препоръча да не ползвам HDR, а функцията image/adjusment/"shadows/highlights" има подобно действие, но не изкривява цветовете.
Поиграх си с една, две, три снимки в двата варианта и се убедих, че е прав. Тази функция я има във Фотошоп 5, който ползвам, не знам в по-старите версии дали я има. Отделно снимам в "роу" формат и имам предварителна обработка с Camera Row, където всъщност върша 90% от работата по тъмните/светлите участъци.
Има "висша школа", която работят с маски и смесват няколко слоя за да получат оптимална видимост в целия диапазон. На мен ми е твърде маниашко и засега го пропускам. То и за Row формата така говорих преди година, ама се убедих, че има много голям смисъл в него ...
Въобще имам много път напред, докато извадя максимума от оборудването. И това е чудесно!
 

Милен Николов

Потребител

dberov

Редовен Потребител
Погледай клиповете на Тед, от долу всеки клип е писал с какъв фотоапарат е снимал през оптиката и е пуснал линк към апарата

ето един като пример

http://www.youtube.com/watch?v=Emz_-bbTpb4

а това е стойка за фотоапарат която се монтира на пушката зад оптиката

http://www.amazon.com/dp/B0069VXY7K/ref ... V6VDZ&
 

sharpbg

Потребител
Здравейте колеги! Отдавна не бях писал във форума но ето че ми се налага, предстой ми покупка на фотоапарат. Нямам никакво време да се ровя из Интернет и да сравнявам дадените набелязани от мен модели. Знам че преди време имаше хора с много добри познания тук във форума за това пиша тук. Отворен съм към предложения, съвети препоръки и т.н.
Ето и тях.
http://prodavalnik.com/lumix-dmc-fz20-i12144943
http://go.prodavalnik.com/prodavam-fotoaparat-i16257233
http://prodavalnik.com/sony-h7---polupr ... -i15410197
http://prodavalnik.com/fotoaparat-panas ... -i14115117
 

didarai

Редовен Потребител
Не са фотографски шедьоври(че отдавна се отказах да се мъча с такива ;) ) , но рядко се вижда:
над 40 щъркела на едно място(аз поне до сега ме бях виждал повече от 10-тина) и една "червена" луна от преди дни.
 

Attachments

  • l2.jpg
    l2.jpg
    198.3 KB · Прегледи: 46

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Не виждаш разликата между HD и Full HD, защото не ги гледаш на екран с разделителна способност Full HD! Откакто си взех лаптоп с 1080р матрица, 720p видео ми се вижда размазано леко. Опитай да намериш подходящ екран/монитор и ще разбереш разликата в двата режима на снимане, пък макар и правени с SG S3.
 

Иван Димов

Потребител
Питането ми не е конкретно за фотоапарати а за това с което те се захранват.
Каква марка акумулаторни батерии ще ми препоръчате да си закупя от китайско 2-3000 Mah- AA ,които са изпробвани,че последните които си купих от тук ... :confused:
все им се губи заряда... :crazy:
Благодаря! :yes:
 

stelibg

Потребител
Иван Димов написа:
Питането ми не е конкретно за фотоапарати а за това с което те се захранват.
Каква марка акумулаторни батерии ще ми препоръчате да си закупя от китайско 2-3000 Mah- AA ,които са изпробвани,че последните които си купих от тук ... :confused:
все им се губи заряда... :crazy:
Благодаря! :yes:

Ако са обикновени акумулаторни АА или ААА - Sanyo Eneloop или GP ReCyko - всичко друго е компромис.
 

DANNY

Редовен Потребител
Когато "ментетата" /за няма и 300 ЛЕВА/ сложиха матрици на SONY IMX078 и нови процесори NTK96660 Novatek започнаха да снимат в
Не забравяйте, че за да видите видеото наистина в 4К трябва да изберете съответното качество от менюто на Youtube. ....е и да го гледате на телевизор, който поддържа 4к ;)

Проблема с качеството на звука е подобрен, но не е решен напълно.

Според тестовете новата матрица на SONY използвана от SJCAM има по-добра светлочувствителност и снима по-добре нощно време в сравнение с GOPRO-то


Официалната цена за българският пазар на SJ5000x Elite 4К е 295лв. Като в комплекта се включват всички необходими монтажи и херметичният кейс.

Новостите освен матрицата и процесора са възможността да променяш ъгъла на снимане- 170, 140,110 и 70 градуса.
Вградена е хардуерна стабилизация на картината
Дисплея на камерата е вече 2 инча
Чрез HDMI изхода вече ще може да гледате в реално време дори докато камерата е в режим на видео запис
Slow motion функция в менюто -2х, -4х, -8х
Режим до 10 снимки в секунда
Плю редица софтуерни подобрения........

p.s.
Цитат: "Запис вече в видео при 24 кадъра в секунда и 2К видео при 30 кадъра в секунда, 1080Р х 60FPS, 720P x 120FPS, 480P x 240FPS"
Съответно бих казал, че 24 кадъра при 4К или 30 кадъра за 2К са напълно достатъчни за видео в което няма ползвате забавяне на картината /Slow motion/. Но камерата вече снима FHD1080 с 60fps
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Ще преподписвам GSMите си след понеделник , и ще си вземам телефон на изплащане (до 10-12лв) . Чудя се между Lenovo P70 , Lenovo K5 , Moto G 16gb.
Някой със съвет ?
 
Нагоре