Тактически фенери и лазерни прицели

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от Anonymous, 26 Октомври 2008.

1. Anonymous

Anonymous Гост

Здравейте! Препоръчайте ми подцевен фенер(тактически).Нещо в рамките до 50-60 лева цена.И ако може да споделите мнението си,за модели които сте ползвали?Благодаря предварително.... :cheers:

2. Termina4

Termina4 Потребител

Публикации:
    850
    от:
    Сопот
  3. Anonymous

Anonymous Гост

Termina4 благодаря за отзива,но по-скоро ме интересува отзиви от притежателите на такива фенери(предимства и недостатъци).Лично аз съм се спрял на този моделhttp://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=289&products_id=907 .... :cheers:

4. Anonymous

Anonymous Гост

аз имам такъв фенер като ремингтона. Само да ти кажа че 2-та броя литиеви батерии CR 123 струват 15лв. и се изхабяват за отрицателно време. изобщо не ти ги препоръчвам нито 1 от показаните.. ако имаш интерес мога да ти го продам със всичките му спусъци и скоби..

5. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,806
    от:
    SOFIA
    Имам въпрос ???
    Някой можели да даде инфо? С какво или по-точно в какво е разликата на този /зелен/ лазерен прицел със стандартният /червен/ лазер?
    .
    -цената е доста по-висока -двойно, цветът е различен /този е зелен/
    Чух, че можеби този зеленият бил виден /вижда се точката/ и през денят.

В страницата Забележката е интересна, че се забранява за внос в щатите :crazy: ??? :eek: или по-точно забраняват всички които са по-мощни от 5mW. Показаният е 20mW. Забраната важи само за щатите??? :eek:
    Защо ли правят тази рестрикция, какво ограничават и защо ги забраняват? ...С цел предпазване от тероризъм или това което повече ме интересува да не е вреден и забраната да е по санитарни причини?

...То ако забраната е за тероризъм те би трябвало лазарите от по 500mW или "сините" да ги приемат като Бойно оръжие :eek: ???

6. Anonymous

Anonymous Гост

5mW по интензитет на светлината за човешкото око се разнява на 100mW червен. Ето от къде идва разликата в цената ;) Зеленият е с 550 нано метра (nm) дължина на вълната, а червеният с доста над 600 nm (Red laser, 671/660 nm DPSS red laser module, 635/655/690 nm red diode lasers are manufactured by CNI laser.), които са по-трудно видими за човешкото око. На моята пушка имам 120mW червен лазер. Praetorian знае за какво става въпрос :crazy:

http://www.youtube.com/watch?v=uzHEPfSzoQ0&feature

http://www.youtube.com/watch?v=7lcFoUQcqSo&feature

7. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,806
    от:
    SOFIA
    Малко се обърках. Искаш да кажеш, че този /зеленият/ в 20mW е наистина много як и се вижда и денем?
    И си заслужава парите?

Остава въпроса защо Хамериканците са ги забранили? С каква цел?

8. Anonymous

Anonymous Гост

Вижда се да. Забранен е там защото е опасен!!! С моят на разтояние 10м пукам балони и режа изолирбант :cool: Представи си какво ще стане, ако светнеш някого с него в очите нарочно, или без да искаш дори и с отражение на лъча от някой прозорец например ...

Ето и малко демонстрация:
    http://www.youtube.com/watch?v=bYYS4oqx ... 1&index=15

9. Anonymous

Anonymous Гост

10. Anonymous

Anonymous Гост

тоя колко работи развали ми да си го беше купил :)

11. Anonymous

Anonymous Гост

Просто не позволявай да го докопва ;)

Много по-лесно и удобно за нашите цели става, като си купиш готов лазер с СR123A батериа и просто му смениш диода ;) Тези лазери си имат лещи за фокусиране, хубави корпуси със стойки за пушките и т.н.

Аз използвах този. Стана чудесен!
    [​IMG][​IMG]

12. Anonymous

Anonymous Гост

Гледал съм го това преди доста време.
    И развалих една 12х ДВД записвачка, за да извадя лазера.
    Оказа се, че не е лазер, а просто един доста ярък светодиод.
    Сега ще трябва да си търся и фокусираща система (той човекът си го казва, ама кой да внимава)...

А колко са им кирливи кабелите на тези...
    За да стои така красиво на спирала ползват кабел със стоманизирани проводници. А те се пречупват много лесно при спойката.

13. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,107
    от:
    BG
    Просто пишете в реда за търсене в ebay.com фраза "300 lumen", после сортирате по цена и получавате нещо такова:
    Ultrafire 501C Max 300 Lumens Tactical Xenon Flashlight - US $15.96 - FREE shipping
    или:
    Brand New 300 Lumens R2 CREE Flashlight R2-6P - US $15.99 - FREE shipping

14. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,605
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    от зимата ползвам NexTorch T9 . дават го 110 лумена - всеки си ги пише за благозву4ност , колко са реално не знам , но свети зверски за размера си ( както и пие батериите :wall: ) . взех го за ловната пушка , но защо ли избрах стоики които да стават и за въздушната ? ;) ина4е за гладкоцевната снопа светлина е уникален - 80-100 м ден ^-^ .
    за фил таргет :-[ - 15 лв за 1 4ас - доста е нанагорно с с тези батерии CR 123 3х3 волта - няма такива акумулаторни , а и доста е тежък , и не е от евтините ! но поне свети !!!
    дано съм бил полезен за някои :cheers:

15. DANNY

DANNY Потребител

Публикации:
    3,806
    от:
    SOFIA
    Кой каза, че такива акумолатори няма?
    Дай тип на батерията а аз ще ти дам линк от където да си ги вземеш!
    Най-бързо и най-близко, провери в магазини CONRAD!

16. братушка

Публикации:
    2,107
    от:
    BG
  17. Loki

Loki Потребител

Публикации:
    1,109
    от:
    Sofia
  18. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,374
    от:
    София
    Или на резервоара или на оптиката. При мен ще бъде закачен на резервоара.

19. братушка

Публикации:
    2,107
    от:
    BG
    Още не съм стигнал до регламента за Нощен ФТ, но мисля, че там има изискване фенерчето да е фиксирано на пушката. Не съм сигурен обаче, нека Симо и Божидар да кажат как беше в Полша.

При всички положения да се води със себе си "помощник" да държи фенера не е редно. А да се държи едновремено и пушка и фенер с ръце от сам стрелец е адски неудобно и изключително много забавя самата стрелба - проверено на практика в монтанско.

Остават 2 варианта: или над оптиката отгоре или под цевта отпред (под резервуара при РСР). Когато е под цевта по-малко заслепява, но пък е несгодно за включване/изключване.
    Идеалния вариант е максимално отпред под цевта и ключенце за включване с удължител.

20. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,374
    от:
    София

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена