Тактически фенери и лазерни прицели

A

Anonymous

Гост
Здравейте! Препоръчайте ми подцевен фенер(тактически).Нещо в рамките до 50-60 лева цена.И ако може да споделите мнението си,за модели които сте ползвали?Благодаря предварително.... :cheers:
 

Termina4

Потребител
A

Anonymous

Гост
аз имам такъв фенер като ремингтона. Само да ти кажа че 2-та броя литиеви батерии CR 123 струват 15лв. и се изхабяват за отрицателно време. изобщо не ти ги препоръчвам нито 1 от показаните.. ако имаш интерес мога да ти го продам със всичките му спусъци и скоби..
 

DANNY

Редовен Потребител
Имам въпрос ???
Някой можели да даде инфо? С какво или по-точно в какво е разликата на този /зелен/ лазерен прицел със стандартният /червен/ лазер?
.
-цената е доста по-висока -двойно, цветът е различен /този е зелен/
Чух, че можеби този зеленият бил виден /вижда се точката/ и през денят.

В страницата Забележката е интересна, че се забранява за внос в щатите :crazy: ??? :eek: или по-точно забраняват всички които са по-мощни от 5mW. Показаният е 20mW. Забраната важи само за щатите??? :eek:
Защо ли правят тази рестрикция, какво ограничават и защо ги забраняват? ...С цел предпазване от тероризъм или това което повече ме интересува да не е вреден и забраната да е по санитарни причини?

...То ако забраната е за тероризъм те би трябвало лазарите от по 500mW или "сините" да ги приемат като Бойно оръжие :eek: ???
 
A

Anonymous

Гост
5mW по интензитет на светлината за човешкото око се разнява на 100mW червен. Ето от къде идва разликата в цената ;) Зеленият е с 550 нано метра (nm) дължина на вълната, а червеният с доста над 600 nm (Red laser, 671/660 nm DPSS red laser module, 635/655/690 nm red diode lasers are manufactured by CNI laser.), които са по-трудно видими за човешкото око. На моята пушка имам 120mW червен лазер. Praetorian знае за какво става въпрос :crazy:

http://www.youtube.com/watch?v=uzHEPfSzoQ0&feature

http://www.youtube.com/watch?v=7lcFoUQcqSo&feature
 

DANNY

Редовен Потребител
Малко се обърках. Искаш да кажеш, че този /зеленият/ в 20mW е наистина много як и се вижда и денем?
И си заслужава парите?

Остава въпроса защо Хамериканците са ги забранили? С каква цел?
 
A

Anonymous

Гост
Вижда се да. Забранен е там защото е опасен!!! С моят на разтояние 10м пукам балони и режа изолирбант :cool: Представи си какво ще стане, ако светнеш някого с него в очите нарочно, или без да искаш дори и с отражение на лъча от някой прозорец например ...

Ето и малко демонстрация:
http://www.youtube.com/watch?v=bYYS4oqx ... 1&index=15
 
A

Anonymous

Гост
akraba1 написа:
Разбрах :), 10х :)
....Рабрах това което ме интересуваше т.е. НЕ ТРЯБВА ДА ГО ВЗИМАМ ЗАщОТО Е ОПАСЕН И МАЛКИЯТ БЕЗ ДА ИСКА МОЖЕ ДА ПОСТРАДА. :'(

Просто не позволявай да го докопва ;)

Pezi_80 написа:

Много по-лесно и удобно за нашите цели става, като си купиш готов лазер с СR123A батериа и просто му смениш диода ;) Тези лазери си имат лещи за фокусиране, хубави корпуси със стойки за пушките и т.н.

Аз използвах този. Стана чудесен!
sku_2588_1.jpg
sku_2588_2_small.jpg
 
A

Anonymous

Гост
zerforie написа:
тоя колко работи развали ми да си го беше купил :)
Гледал съм го това преди доста време.
И развалих една 12х ДВД записвачка, за да извадя лазера.
Оказа се, че не е лазер, а просто един доста ярък светодиод.
Сега ще трябва да си търся и фокусираща система (той човекът си го казва, ама кой да внимава)...

си купиш готов лазер с СR123A батериа и просто му смениш диода
А колко са им кирливи кабелите на тези...
За да стои така красиво на спирала ползват кабел със стоманизирани проводници. А те се пречупват много лесно при спойката.
 

братушка

Редовен Потребител
Просто пишете в реда за търсене в ebay.com фраза "300 lumen", после сортирате по цена и получавате нещо такова:
Ultrafire 501C Max 300 Lumens Tactical Xenon Flashlight - US $15.96 - FREE shipping
2w36vkg.jpg

или:
Brand New 300 Lumens R2 CREE Flashlight R2-6P - US $15.99 - FREE shipping
ViewImage.aspx
 

andi

Редовен Потребител
от зимата ползвам NexTorch T9 . дават го 110 лумена - всеки си ги пише за благозву4ност , колко са реално не знам , но свети зверски за размера си ( както и пие батериите :wall: ) . взех го за ловната пушка , но защо ли избрах стоики които да стават и за въздушната ? ;) ина4е за гладкоцевната снопа светлина е уникален - 80-100 м ден ^-^ .
за фил таргет :-[ - 15 лв за 1 4ас - доста е нанагорно с с тези батерии CR 123 3х3 волта - няма такива акумулаторни , а и доста е тежък , и не е от евтините ! но поне свети !!!
дано съм бил полезен за някои :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Кой каза, че такива акумолатори няма?
Дай тип на батерията а аз ще ти дам линк от където да си ги вземеш!
Най-бързо и най-близко, провери в магазини CONRAD!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
milen.m написа:
Според вас, къде и как е най-добре да се закрепи фенерчето, с оглед на нощния ФТ. Или да не се закрепва изобщо?
Или на резервоара или на оптиката. При мен ще бъде закачен на резервоара.
 

братушка

Редовен Потребител
Още не съм стигнал до регламента за Нощен ФТ, но мисля, че там има изискване фенерчето да е фиксирано на пушката. Не съм сигурен обаче, нека Симо и Божидар да кажат как беше в Полша.

При всички положения да се води със себе си "помощник" да държи фенера не е редно. А да се държи едновремено и пушка и фенер с ръце от сам стрелец е адски неудобно и изключително много забавя самата стрелба - проверено на практика в монтанско.

Остават 2 варианта: или над оптиката отгоре или под цевта отпред (под резервуара при РСР). Когато е под цевта по-малко заслепява, но пък е несгодно за включване/изключване.
Идеалния вариант е максимално отпред под цевта и ключенце за включване с удължител.
 
Нагоре