Тактически фенери и лазерни прицели

GTD

Потребител
cree r2свети страхотно дори. Трима от Русе си поръчахме китайски фенерчета от ebay с такива крушки r2 и мога да ви кажа че наистина си светят 300 лумена . На 60 м си прави идеална точка а фенерчето струва 45 лв със заряднто и с батериите
 

DANNY

Редовен Потребител
От огнестрелците научих, че диодите са 100 вида.
Не се бях заглеждал до скоро в описанията на фенерите.
Някой може ли да ги клафицира по видове? И имали такава информация?
Казаха ми, че едните разпръсквали светлината, другите правели як лъч и т.н.
Като едните стареели защото капката в/у диода /която е като леща/ била от полимер който с времето помътнява.
Други пък били със стъклена леща
Били единични, двойни, четворни....
 
A

Anonymous

Гост
При светодиодите прозрачната "капка" при повечето е полимер или желеобразна маса. Потъмнява със сигурноста ако се прекали с тока или ако е от някоя неизвестна китайска фабрика. Cree запечетват някои от емитерите в корпус със стъклена леща.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги, фенера ми е с два акумулатора 18560, които си имат още фабричен заряд. Така и не намерих време да ги изтощя, но и не съм ги зареждал още. Питането ми е - трябва ли да ги изтощя преди първото зареждане, или няма да ги бърка ако направо да ги дозаредя? Просто не съм запознат с този тип акумулатори ???.
 

Loki

Потребител
И моя фенер бачка с такива батерии (купени от тук) китайски без упътване, и никой продавач не можа да ме СВЕТНЕ аджеба по тоя въпрос :-\ По-добре не рискувай и първо ги изхаби докрай...
За такива случаи има един бг лав- "виж там оправяй се..." :wall:
 

Беселин

Потребител
Колега аз каквато и информация да съм чел за батерии съм останал с впечатлението, че поне първоначално трябва да претърпят 3-4 цикъла на пълно разреждане и зареждане в рамките на 12 часа.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Просто забравих фенера у един приятел, който ще се върне вечерта преди аз да тръгна за софийското ФТ. Но няма да рискувам, ако не остане време да ги разредя и заредя ще стрелям с фабричния заряд. Това правило май важи за всякакви акумулатори - стационарните безжични телефони, които масово ползваме, не е хубаво да се държат постоянно на майката за зареждане. Рязко се скъсява живота на батериите им :write: .

P.S: Успях да си взема фенера и споделям малко инфо към колегите, които още на са направили своя избор на фенер: акумулаторите 18560 са много яки :yahoo:! Моя е с два такива и от часове не мога да го изтощя. Вярно, че на интервали го включвам, ама пак ми се видя страшно много време :eek:.
 
A

Anonymous

Гост
Предполагам елементите са литиево-йонни, така че не е необходимо да ги разреждаш преди зарад/дозаряд.

Ако имаш време тук има нещичко по темата:
http://battbase.spruz.com/blog.htm?a=&c ... ageindex=1
лаптопите са с 18650 елементи.
 

jost70

Потребител
ФТКС
До всички колеги , ползуващи батерии CR 123 A ,най- тънката цена я намерих във "Фото павилион" 5-7 лева . На всякъде ми ги предлагат от 9-12 лева !
Ако има по-добра цена , моля споделете !
 

andi

Редовен Потребител
последно Некстор във ВИПа бяха 4.60 или 4.80 лв - доволен съм от тях
 

poacher

Потребител
Да питам с какво и къде си захващате фенерите за пушката/оптиката?

Мен ми хареса това, но не го намирам за 11мм релса.

Друг вариант е този. Това конкретно е 30х25мм, но има и 25х25мм.

Гледах и разни барелбандове (захват за цевта), но не съм фен :-\
 

lynx

Редовен Потребител
В Бункера има такава стойка и предполагам че е налична, защото е добавена в сайта съвсем скоро.
http://shop.gunman.biz/-2-p-1458.html
FlashlightMount25mm.png
 

poacher

Потребител
На тази и двата отвора са по 25мм. Не ми върши работа.
Фенерът е 25мм, но оптиката ми е 30мм ;) В Ebay ги има, не е проблем и вече е поръчана.

Ако обаче някой намери от другия вид под 45 градуса, но за 11мм релса, да свирка!
 

Loki

Потребител
Тези правят всякви монтажи по поръчка (българска фирма са) работят добре, нещата са им качествени и на добри цени, но доста по-високи от китайските по Ebay, все пак е поръчка.. ;)

http://www.vaia91.com/

Кофтито е, че навсякъде из нета монтажите за разни аксесоари са все за 20-22мм уивър-пикатини.. :-\
 

Longanlon

Новодошъл
Колегата soundmax си е пригодил фенер за пушката. Аз отидох малко по-далече - пригодих си фенер и му направих спусък. Ако на някой му е любопитно ще обясня как, но мисля всичко се разбира достатъчно от снимките.



 

DANNY

Редовен Потребител
Ако някой още се 3-уми.....
...тук може да реши какво точно да си избере.
Моделите са толкова много, че се обърках :crazy:
Най-важното може да видите всеки фенер как свети в различна среда ^-^
От менюто в дясно избирате модела, силата на светене /режимът/, местноста за тестване и издържливоста на батериите.

http://fonarevka.lux-rc.com
 

st_beer

Редовен Потребител
@akraba1
Аз съм си харесал тоя модел като данни обаче не мога да намеря нещо по конкретно да добия някаква по реална представа за светенето му.Ако можеш да дадеш някое подобно линкче като по горното за тоя фенер ще съм благодарен.
http://www.dealextreme.com/details.dx/s ... ull%20view
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@st_beer: Този фенер не е подходящ за стрелба, само ще си дадеш парите. Избирай от този сайт само фенери с концентриран /спот/ лъч. Лумените не са от толкова голямо значение колкото концентрацията на лъча :).
 

st_beer

Редовен Потребител
@Архитекта
Покажи нещо подходящо за пушката? Не знам какво точно трябва да е и не искам да е голям.Как да различавам кои фенери са концентриран /спот/ лъч?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ами виж линка - отдолу имаш две снимки показващи лъча. Почти за всички фенери в този сайт има такава информация. Поразгледай ги и ще видиш как при някои фенери лъчът е много остър конус /спот/, който прави малък силно концентриран кръг при мишената. Правилно си избрал захранването - 18650. Щом искаш по-компактен - вземи си с един акумулатор. Предостатъчно време ще издържа :cheers:.
 
Нагоре