Съкратен курс за снайперисти

Карлсон

Потребител
И със скорост на проектила около 830-870м/с към мишена на 1600 метра куршума да лети 6 секунди - нещо не ми излиза сметката... ;) Но филма е добър, две мнения няма... :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Карлсон написа:
И със скорост на проектила около 830-870м/с към мишена на 1600 метра куршума да лети 6 секунди - нещо не ми излиза сметката... ;) :cheers:

Почти толкова трябва да е : около 4-5 секунди :pardon:
 

Карлсон

Потребител
Andi, ако искаш даже и на лично светни ме как се смята, не съм много вещ, а ми е интересно.. Благодаря и :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
И на мен не ми излиза сметката. Начална скорост 850 м/с. Разстояние 1600м. За опростяване на изчислението приемам, че скоростта спада равномерно - равнозакъснително движение. За да долети куршумът за 5 секунди, средната скорост трябва да е 1600/5=320 м/с.
При равномерно движение средната скорост е:
Vcp = (Vmin + Vmax)/2 => Vmin = 2*Vcp - Vmax = 2*320 - 850 = -210 m/s
След като има отрицателен резултат, значи нещо не е вярно в началните условия. И това е времето, защото началната скорост е реалистична (дори не просто реалистична - началната скорост на М82 Барет в .50 е 853м/с).
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
И на мен не ми излиза сметката. Начална скорост 850 м/с. Разстояние 1600м. За опростяване на изчислението приемам, че скоростта спада равномерно - равнозакъснително движение. За да долети куршумът за 5 секунди, средната скорост трябва да е 1600/5=320 м/с.
При равномерно движение средната скорост е:
Vcp = (Vmin + Vmax)/2 => Vmin = 2*Vcp - Vmax = 2*320 - 850 = -210 m/s
След като има отрицателен резултат, значи нещо не е вярно в началните условия. И това е времето, защото началната скорост е реалистична (дори не просто реалистична - началната скорост на М82 Барет в .50 е 853м/с).
Vкр=Vo*t + 0,5at^2.....
Vкр - скорост на куршума в края на "полета"
Vo - начална скорост
t - време на "полета"
а - ускорение (в случая закъснение)
В случая ускорението а си е "бало меча".... Зависи и от масата на куршума и от ъгъла спрямо хоризонта.
 
A

Anonymous

Гост
Хммм.... Сигурен ли си в тази формула? Доколкото си спомням, беше Vkp=Vo+at

Написаното от теб V*t в резултат ще даде разстояние, а също и at^2 ???
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos написа:
Хммм.... Сигурен ли си в тази формула? Доколкото си спомням, беше Vkp=Vo+at

Написаното от теб V*t в резултат ще даде разстояние, а също и at^2 ???
Оффффф, :sorry: това което съм написал е пътя които ще измине куршума, тъй като пътя е зададен 1600 метра, знаем началната скорост и времето - може да намерим ускорението, а след това да заместим а следващата и ще намерим крайната скорост... Vкр=Vo+а*t - прав си
 

big_dragon

Редовен Потребител
Още едно несъответствие:
Още в началото на филма при първият изстрел. Автомобила с картечаря се движеше отдясно наляво и се виждаше отзад, а корекциите на асистиращият бяха, "870 метра и приближава".
На друго място видях как корекциите са до метър, но да приемем, че използват прецизна техника, въпреки че не се практикуват толкова точни корекции.
 

bdbonev

Новодошъл
Здравейте,
Единствените достойнства на филма са Кейт Мара и Рона Митра. Прочетете книгата, там е описан истинския снайперист и то не един, а трима. Филмът е холивудски боклук.
 
A

Anonymous

Гост
знаем началната скорост и времето - може да намерим ускорението
За съжаление точно времето не знаем, нали неговата достоверност оспорваме.

С тези данни http://www.ar15.com/mobile/topic.html?b=6&f=3&t=185622 и този калкулатор http://www.jbmballistics.com/cgi-bin/jbmtraj-5.1.cgi се получават 2,8 (3,1 за втория тип боеприпас) секунди до мишена на 1800 ярда (1620м).
 

DANNY

Редовен Потребител
Мммм, ДА!
Това е истината!

„Оптически прицел вместо телевизор" - това е мотото на новосъздадената „Партия на БГ снайперистите", която бе учредена вчера, при строга конфиденциалност, в хотел „Копривките", намиращ се на километър и половина от Хижа Здравец.

В редиците й влязоха 120 бивши командоси, бивши запасни офицери и военни от мисиите в Камбоджа и Ирак.

Взаимствали идеята от набиращата все по-голяма популярност „Партия на руските снайперисти", бг стрелците са категорични: „10 куршума и в страната ще настъпи ред!".

http://www.plovdivchanin.com/2013-01-07-14-16-25/12697-%D0%95%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%9F%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%91%D0%93-%D1%81%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-10-%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%88%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B8-%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%B4.html
 

sts1969

Редовен Потребител
bdbonev написа:
Здравейте,
Единствените достойнства на филма са Кейт Мара и Рона Митра. Прочетете книгата, там е описан истинския снайперист и то не един, а трима. Филмът е холивудски боклук.
Как се казва книгата по която е правен филма "Снайперист" ? Успях в "читанка" да намеря продължението и "Нощта на снайпера" където героят на Марк Уолбърг... Боб Суагърд е на 50 години с жена и дете...но първата я няма. Ако някой може да ми я изпрати под ел.формат ще съм му благодарен! :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
В читанката от същия автор има "Нощта на снайпера".Дали е същата книга или е втора част?
 

Васко

Потребител
здр. някой може ли да напише как се работи със програмката Стрелок и как да разбера какъв БК има даден проектил и въобще програмата става ли за въздушно оръжие. гледах но не открих нищо по темата . ако някой може да обясни благодаря предварително
 
Нагоре