Старозагорската група

diadowanio1

Редовен Потребител
Дядо Ваньо, добре дошъл във форума.
Явно тепърва ще имаш още доооста въпроси, при всички нас е било така в началото и е нормално.
Бих те посъветвал за начало да постреляш с някой от вашата група.
Сега е отпускарски сезон и трудно ще намериш ортаци за стрелби, но може и някой колега да се отзове и да те асистира.
С Галатияна на 20 метра трябва всичките изстрели да ги събираш в 10-ката.
100 метра са постижима дистанция, но първо ще трябва да потренираш на по-близки дистанции и с по-нормална оптика. Тези оптики от 50 лева само приличат на такива, но не съвсем... Не си губи времето и събери пари за нещо по-прилично.
Успех ти желая!
Благодаря ти сърдечно за приветствието и съветите
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Диана 42,браво?!С какви чашки(муниции,проектили) стреляш,предвид отворите,като от дзамба в/у хартия ,вероятно са най- неподходящите!Галатиана- е един от най-читавите Хасани,но турците винаги могат да осерат нещата,трябва си хроно да се види как стреля!Ето моя опит: Публикация в тема 'Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.' https://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-ВТ65-и-т-н.39/post-330490
Много рядко стрелям,за сега не съм забекязъл отклонение от първоначалните резултати,взел съм и чашки JSB,но кога ще ги тествам не знам,ти почни от тях и смени оптиката!
Относно работата с помпа,вероятно и тя е Хасан,взе ми си резервни О-пръстени,редовно се смазва само със силиконова смазка(нищо на нефтена основа) помпа се бавно и ритмично един цикъл за 1-2 секунди,така се пази помпата и не загрява в следствие не кондензира влага и не набива вода в резервата!
Успех!
Здравей,благодаря ти за отделеното време и внимание .Разбрал си ме погрешно за пушката Дияна, беше на приятеля ми ,който ми услужи и ме запали,но тези всичките мишени са с моята нова пушка Hatsan Galatian IV kal.25 ( 6,35 мм.)с 585 мм цев. Стрeлям с проектили Baracuda на H§N 2,0 гр. 30,86 gr.Виж на по- горните снимки-плота зад мишената е ламиниран и твърд, мишената е самозалепваща и затова стават такива кръгли ,хубави дупки.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Да,разбрах,че е на приятел,респектиран съм от модела :) !
Относно помпата ,мисля че е от Ali Expres , купих я от ОLX за 120 лв.,има резервни О пръстени и пружинки и др.Относно смазката ,ще ползвам тефлонов спрей (PTFE),който има доста предимства пред силиконовия,знам го от личен опит през моите 25 години в Австрия.Силикона горната му температурна граница е 200°C,докато на тефлона е над 250.Силиконовият спрей има едно лошо качество със времето -почва да привлича прах и боклуци (може би нещо свързано с електростатиката ).Тефлона се ползва за дълготрайна смазка на движещи се натоварени части от гума, пластмаси ,тефлонови О пръстени ,пластмасови лагери и втулки gleitdichtring - ове на водни помпи.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
В помощ на следващите колеги ,които ще регистрират оръжие в Стара Загора.Полицаят на гишето в КОС в кв.Железник,младо и учтиво момче ми каза ,че уведомлението се води вид регистрация,затова употребих понятието регистрация.Носех копие от фактурата ,копие от личната карта ,върна ме ,за да взема пушката със себе си ,за оглед и сверяване на данните .Каза ми да си намеря от ведомствена книжарница ей този образец Проложение 11 и да го попълня.Пускам го тук като PDF файл , да може да се сваля и разпечатва
 

Attachments

  • Scannen0007.pdf
    334.2 KB · Прегледи: 31

The PuNiShEr

Редовен Потребител
На вниманието на колегите от Старозагорската регионална група !!!
Издирва се място около Стара Загора за провеждане на мероприятие ПРИЯТЕЛСКО НАДСТРЕЛВАНЕ.
Първите две проведени се получиха страхотно.
Щувствайте се поканени на следващото провеждане, а ако можете да подпомогнете и за следващо място за събирането, би било добре.

 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Здравейте!Питам за един приятел от Ст.Загора.Дайте координати къде да си напълни нова карбонова бутилка с въздух?
Благодаря предварително!
 
Нагоре