Самоделни PCP-та

dberov

Редовен Потребител
Да знам това, моята камера пък няма и ако ми видиш клиповете ще чуеш реалния звук.
 

glavanov

Потребител
Колеги, какви резби се ползват за тапата с мануметъра и на бойния клапан към резервоара?
В смисъл метрична, цолова, тръбна цилиндрична... ?
 

lynx

Редовен Потребител
Всеки си ползува каквото му е угодно и според предназначението.
На европейските пушки резбите почти навсякъде са метрични, а при английските и щатските са цолови резби.
Сега проверих, тапите на стандартните най-разпространени резервоари на Air Arms/4-та и 5-та серия/ са с тръбна цилиндрична резба 5/8'' с 14 навивки в 1 инч.
 

glavanov

Потребител
Е значи спокойно мога да я дера на цолова/ тръбна цилиндрична. Вътрешния ми диаметър след освобождаване за ринговете е D24mm идиален диаметър за 14 навивки в цол 3/4" с L на резбата ~25mm.
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, подлъгал съм те. Погледнал съм друг чертеж.
Резбата е 3/4'' с 20 навивки в инч.
Но тази която си посочил също ще свърши работа, ползувам такава на друго място където налягането е същото и всичко е наред.
 

glavanov

Потребител
Колега, нещо се умотахме с резбите...:) по моите таблици 3/4" е 14 навивки...
Пичовете от "Стева" ме зарадваха с Д1Т 34х6,5 и дето се вика, почна се!

031739114.jpg


Вдигнах я веднага на центрите и се оказа, че има леко несъосие на външната и вътрешната стена.
Колебаех се да коригирам малко външния диаметър, но това ме накара да я одера.

031739115.jpg


Крайния резултат Ф32х5,5х600

031739116.jpg


031740099.jpg


Врътнах един бамски куикфил, но директно да се навива на резервоара.

031752145.jpg


Сега довършвам клапанчето на куикфила и остана да открия манометър.
Не съм решил още какъв тип БК да подхвана и сякаш налитам на хасанския тип, но нямам подробни данни с размери.
Изтекоха ми очите да ровя и ми е пълна каша в кофата. Половината неща ги почвам за краката... баси филма! :)
 

lynx

Редовен Потребител
glavanov написа:
Колега, нещо се умотахме с резбите...:) по моите таблици 3/4" е 14 навивки...

Да, с 14 е. Сори, пак съм те подлъгал ;)
Бамския куйкфил май е трябвало да го направиш от дурал, месинга е доста тежък а това е в предната част на пушката и ще има голямо значение за баланса.
Хубави манометри има в представителството на Вика, около 35-40 лева са и си струват парите.
 

glavanov

Потребител
Имам камара пръти с дурал, но с неясна марка и реших да играя на сигурно, а баланса ще го докарам от други места.
Може да стане една идея по-тежка, но ще компенсирам с телесна маса от къде 0.125 тона. :)
За този модел на куикфил ми трябва китайски манометър, зашото предната част с порта за пълнен е ф25, а Wika-та е 28mm и трябва да умувам някаква втулка зад него за да не хлопа предпазната капачка. Просто четох *.Pdf-a на Wika след като бях направил вече куикфила... бе не е болка.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
На колко бара ще помпаш,че си сложил тая стена 5.5мм? Според мен може да свалиш спокойно още 1мм.
 

glavanov

Потребител
Като начало 200, но в последствие може редуктор и 250bar.
Не ми се ще да го пипам надолу, защото ползвам готов приклад и това е размера, който ляга идеално.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ти си знаеш най-добре.Просто идва конструкцията бая дебела.Мисля,че моя който си правих от Д16Т е дебел към 3мм и беше тестван на 350бара и всичко беше ок.
 

glavanov

Потребител
Така като гледам таблиците Д1Т, какъвто е моя случай, има якостни характеристики ~30% надолу в сравнение с Д16Т.
При тези работни налягания едва ли ще има някакъв проблем да я натъня, но вече одрах резбата на куикфила, която е 3/4" (D26,44mm) което прави 2,78mm стена при резбата и там не искам да намалям повече, макар че има вътрешен пръстен.
Бе да кажем така... всички технологични недомислици в този проект ще бъдат отразени в следващия! :)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колега направи така,че върху самата резба да няма налягане. Имам в предвид О пръстена на куик фила да е след резбата не преди него. Според мен е доста по-добре. Така и от двете страни,така няма да има раздуване на резбата.
 

Dominus

Редовен Потребител
glavanov написа:
Така като гледам таблиците Д1Т, какъвто е моя случай, има якостни характеристики ~30% надолу в сравнение с Д16Т.
При тези работни налягания едва ли ще има някакъв проблем да я натъня, но вече одрах резбата на куикфила, която е 3/4" (D26,44mm) което прави 2,78mm стена при резбата и там не искам да намалям повече, макар че има вътрешен пръстен.
Бе да кажем така... всички технологични недомислици в този проект ще бъдат отразени в следващия! :)

Аз пък да те питам какво си се влюбил в тая резба със стъпка близо 1,8мм? Що не си направи някоя метрична на 1,25-1,5?
 

glavanov

Потребител
Пръстен има преди резбата и след нея. Мислех вътре да са 2, но малко сбърках сметките като рязах месинговата заготовка и остана така.
Па наистина какво ли съм се влюбил.... ама 1,25 ми се видя ситна за тоя диаметър, а 1,5 ми идва по таблица точно на 5-та предавка на скоростната кутия за подаването. Точно тая предавка на Ц11 ми е повредена. Имам и Ц10, но ми е с много тромав съединител и го избягвам за вътрешни резби. Бе управдания ли ви се слушат са ?!
Ша ме накарате да скъся резервоара! ;)
 
Нагоре