Самоделни PCP-та

Dominus

Редовен Потребител
От много акъли нищо няма да излезе ;)
Не слушай никого и си прави каквото си решил, че накрая няма да остане матрЯл :D
 

glavanov

Потребител
Мараа ве пичове! :)
Първо да благодаря на колегата Anibis за мануметърчето, че нямаше време... всичко за 6.
Ся да се уплача, че слънчевото бенжаминско мануметърче го напвих на 2 по-малки... :(
Тоя фитинг нито 26 нито 28 навивки! Баси шантавата резба! От проби, завоване и развиване и миг невнимание и резбата остана в месинговия фил.
Това доведе до следния резултат:
Нов фил от дурал изпълнен съгласно препоръките на колегите 17 навивки метрична 26х1,25 подготвен вече за Wika.
Обещавам, че няма вече да размножавам мануметърчета! :) Баси как ме беше яд!
031941304.jpg

Най-лошото... огромен мерак, ама няма време! Докато си направя изделието ше изкарам за една комета... ама нада ли! :)
 

titanium

Потребител
Абе сигурно е меляна тая тема, но някой тук замислял ли се е да направи БГ отговор на Едгън, Калибргън и подобни? Или просто нямаме ресурсите за серийно или близко до серийно производство?
 

sts1969

Редовен Потребител
:lol: Ако се разровиш назад в темата...сигурно ще намериш обширните дискусий и изчисления който заемат сигурно поне 1/3 от материала (ако не е разчистен вече) Бяха правени изчисления, предложения, колко ще струват материалите, машините, патента...с две думи-дебела работа звързана с много стредства. На всичко отгоре, трябва да се пребориш на пазара с другите утвърдени марки. Вярно е че се разискваше изработка на РСР пушка родно пройзводство, а не конкретно булпап. Найстина, булпап вариант се предлага от много малко фирми...и то на сериозни цени(поне за мен). Истината е че главоболията свързани с всичко по-горе изброено, убиват 80% от мерака и удоволствието от крайният резултат. :pardon:
 

Dominus

Редовен Потребител
туй нещо без мая не става.
виж само ЕДНА от машините
и това ще потвърди приказката, че с трици маймуни не се ловят ;)
 

glavanov

Потребител
Аз, като спортуващ по металообработващи машини мога да добавя, че машината върви комплект с майстора. Без него, тя е скъпа купчина желязо!
 

fishermaniac

Потребител
Днес разгледах хатсански цилиндър отблизо,някой правил ли е самоделка с такъв,не ми се струва много трудно.
 

anibis

Редовен Потребител
fishermaniac написа:
Днес разгледах хатсански цилиндър отблизо,някой правил ли е самоделка с такъв,не ми се струва много трудно.
Ето едно Фани правено от Co2 на ГАЗ ;)
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=0
Мисля че има още две такива на azzaro и на Христо също са с Хасански резервоари.
И доста други самоделки,хората не им се занимава да си правят от Д16Т резервоари,предпочитат Хасанския.
Разгледай темата и ще видиш доста самоделки с Хасански резервоари
 

falcon88

Потребител
Здравейте, ето го отново мойто изродче, малко ъпгрейднато. За сега е завършено и сглобено, но още не съм го оптимизирал за точност и разход. Вече всичко е разглобяемо, няма смоли и запояване. Тежи 3 кила и е дълго 80 см. След време имам планове и помпа да му вградя , но има време до тогава ;) . Ще ми се да му направя механичен мерник , но нямам идея как да го направя по лесно и практично, така че ако имате идеи - мятайте :)

032200271.jpg


032200272.jpg


032200273.jpg
 

ilko_dim

Потребител
Добре си е , но за мен има малко още да я поизмислиш.
Защо не повдигна цевната кутия , за да има място да направиш една облечена цев ? Щеше да получиш заглушаване , без да отиваш напред с дължината. Приклада ми се струва , че без набузник ще ти е трудно да стреляш . А по механиката и конструкцията - ти най добре знаеш къде още да се пипне. :bravo: :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Някой знае ли,за какво служат тия двете бели полиамидни шайби отпред на клапана? ???

7x89.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Някой гений е решил че ще му изпуска много въздух и ги е сложил да уплътнява щока вместо о-пръстен.
Ако питаш мен, напълно излишни.
 

lynx

Редовен Потребител
Миро, ако отвора в гайката е райберован точно по диаметъра на щока, може дори и о-пръстен да не слагаш.
Загубите от там няма да са кой знае какви.

Като гледам каква зверска пружина са му сложили на тоя клапан.....това някоя габровска пушка ли е? ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Това не са полиамидни, а тефлонови шайби. Когато затягаш гайката те са меки и се нагласят по стержена и по леглото и уплатняват. Но трябва да се стяга внимателно и да не се прекалява. с времето нещата улягат и вършат работа.

от същия модел има и с шайби и с опръстени и без нищо.
Твой си е избора как да го оставиш.
 

rosento

Потребител
Може ли малко помощ? Имаше някъде програма за проектиране на цилиндри - материал ,дебелина на стената, каква дължина и ширина трябва да е за съответното налягане.
 
Нагоре