Самоделни PCP-та

bio_game1

Потребител
Да поразмърдаме малко темата с един проект за 16j на който му търсим дуралче за резервоарче.
Някой ако има идея от къде може да се намери подходяща тръба или има такава да свирка

033330631.jpg


033330632.jpg


033330633.jpg
 

le_corbeau

Потребител
Много ми допаднаха самоделките на един руснак - RICCI753. Всичките му работи са много добри, според мен.
Ето го моя фаворит
.
И какви калибри използва....лелее.
Дали у нас някой може да прави такива? Със сигурност ще го засипем с поръчки.....
Ееееххх......защо не станах един инджинерин... ??!!!
 

Niki

Редовен Потребител
Гарване,наборе,как си!Не падай духом,тук има много инджинери ама и те още не могат да направят такива изделия.Просто русите са друга мая.До къде стигна с твоите изобретения.........................?
 

5ko

Потребител
Мисля че нашия пазар се ограничава само ....ще го засипем с поръчки......но не е готов да заплати цената на уникално единично изделие.
 

petkof

Редовен Потребител
Адаш,прав си и за ограничения/почти никакъв/ наш пазар,прав си и за високата за него цена.Затова, който иска да прави нещо подобно трябва да се насочи към едва ли не целия свят.;)
 

5ko

Потребител
Аз така си чеша крастата правя си разни мои проекти. Вече спрях и снимки да качвам защотото се уморих да обяснявам кое колко усилия струва.
 

Niki

Редовен Потребител
Както има хора да дадат 2000лв за Калибъргън,за Дистейт два пъти повече и т.н.,ще се намерят хора и за тези пушки.От доста време според мен се увеличават привържениците на късо,мощно и точно ВО
 

Dominus

Редовен Потребител
Не бъркайте двата щата.
За да се продава една стока, тя трябва да има завършен вид без значение дали е пушка, автомобил или нещо друго. Направиш ли дори един компромис с външния вид ще получиш толкова колкото си показал. Купувача вижда първо стока която изглежда по определен начин и първото впечатление го кара да я купи или не. Не "гениалните" ти техн. решения.
Така че помисли! Какво направи за да си продадеш стоката?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Марката не е водеща.
Ако е конкурентна на точност, качество на материали и изработка и визия - защо да не е на подобни цени.
Местен майстор няма как да разполага с машините и ресурсите на голям производител и от там идва и разликата в краен продукт и в цени.
 

lynx

Редовен Потребител
Има го и другия момент:
Много хора харесват добре направените самоделки, особено когато имат добър завършен вид, но думата "самоделка" ги плаши.
Самата мисъл, че не е "заводско изпълнение" и е един вид "незаконно" и може да ги вкара в евентуални спорове и приключения с органите, автоматично ги отказва от покупката на такова изделие. Дори и да е отлично изработено и с висока надеждност.
 

Niki

Редовен Потребител
Няма защо да се плашат,за всичко има решение.Ако имат въпроси ще им се отговори.
 
Нагоре