Самоделни PCP-та

Dominus

Редовен Потребител
bio_game1 написа:
Сбъркахте ни представата за пневматика с тази концепция! :yahoo: ;)
Отвори едно зораки и ще добие представа за пневматика. Без да съм я виждал съм на 99% сигурен, че ползва същата идея. Камера с пълно изпразването, която се пълни с редукторно налягане чрез някакъв вид кран, който вероятно е единия лост. Другият го играе затвор и зарежда "ударника".
 

njatanasow

Редовен Потребител
Dominus написа:
bio_game1 написа:
Сбъркахте ни представата за пневматика с тази концепция! :yahoo: ;)
Отвори едно зораки и ще добие представа за пневматика. Без да съм я виждал съм на 99% сигурен, че ползва същата идея. Камера с пълно изпразването, която се пълни с редукторно налягане чрез някакъв вид кран, който вероятно е единия лост. Другият го играе затвор и зарежда "ударника".
Павка,не позна.
Май ще влезем в единия процент който ти остава.При свалена бутилка,пушката прави още три изстрела със същата скорост и няколко затихващи.
Пушката работи и без редуктор но е голям диапазона на скоростта.При 190 бара на метан тръгва със 350 м/с,и върви на долу през 2 метра.
Преди три години ние също пробвахме с пълно изпразване на камерата но не ни хареса,много разход и нищо друго. ;)
 

glavanov

Потребител
Здравейте колеги.
Днес отделих малко време да се помотам из Велико Търново за да открия материал подходящ за резервоар.
Целта ми беше да открия тръба Д16Т с размери 32-35х4.
Единственото на което се натъкнах е марка EN AW 6060 ф33х3. Като ми го представиха за аналог на Д16Т в което дълбоко се усъмних, но взех един метър заради всепак скромната цена от близо 5лв.ю
Прибрах се и бързо ровнах за тая марка, като се натъкнах на следните данни...
http://www.nedalextrusion.com/files/4013/0678/5548/Data_6060.pdf
Тук ясно е написано, че материяла е за изделия без особенни изисквания към якостните характеристики, но пък таблиците по-долу с тия MPa-ли ме обнадеждават...
Вие какво ще ме посъветвате?! Дали да си играя изобщо да му правя хидравлична проба или да го тикна в някой ъгъл докато доеде ред за СМ... ?
Ако някой колега има актуална информация за търговец или частно лице, които могат да ми пратят по куриер 1м с гореспоменатите размери.
Благодаря предварително.
 

ilko_dim

Потребител
Можеш да провериш материалите при фирма " Стева " ООД - Стара Загора. Имат доста неща , ако нещо си харесаш , дори мога да ти го купя и изпратя . На сайта им имаше екселска таблица с наличности . :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
glavanov написа:
Здравейте колеги.
Днес отделих малко време да се помотам из Велико Търново за да открия материал подходящ за резервоар.
Целта ми беше да открия тръба Д16Т с размери 32-35х4.
Единственото на което се натъкнах е марка EN AW 6060 ф33х3. Като ми го представиха за аналог на Д16Т в което дълбоко се усъмних, но взех един метър заради всепак скромната цена от близо 5лв.ю

Колега тая заготовка ф33х3 май няма да ти свърши работа.
На стена 3мм. като извъртиш една резба, то нищо няма да остане.
Освен да направиш тапата да има о-пръстен по-навътре от резбата.
А според мен, водна проба е задължителна, ако ще и от най-жилавия титан да направиш резервоар, трябва да се тества дали няма да изплюе някоя тапа като го напъне налягането.
 

glavanov

Потребител
Да, гледах на сайта на стева, но *.Xls не забелязах за теглене да има... пак ще погледна, но на сайта нямаше нищо налично близо до тази марка до този размер и дебелина... ше зема да им мялна.
Аз хидропроба ще направя задължително. Въпроса е специялно с този матрял да си играя ли да стържа резби, тапи и т.н. или просто да не си губя времето и да го оставя като потрябва за някой красота. 3-те mm стена и мен ме притесняват. О-пръстените задължително вътре 2 бр. и вън накрая на резбата още един. Не че не става, ама се изнервям при мисълта 200 бара на един пръстен... Даже си мисля, че е по-добре само 2 вътрешни за да е вентилирана резбата. И да изпусне няма да има усилие от налягането върху резбата, където стената е по-тънка.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
glavanov написа:
... Даже си мисля, че е по-добре само 2 вътрешни за да е вентилирана резбата. И да изпусне няма да има усилие от налягането върху резбата, където стената е по-тънка.


За целта се прави надлъжен канал по самата резба и при изпускане налягането ще мине покрай резбата, а няма да изстреля тапата.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
glavanov написа:
Здравейте колеги.
Днес отделих малко време да се помотам из Велико Търново за да открия материал подходящ за резервоар.
Целта ми беше да открия тръба Д16Т с размери 32-35х4.
Единственото на което се натъкнах е марка EN AW 6060 ф33х3. Като ми го представиха за аналог на Д16Т в което дълбоко се усъмних, но взех един метър заради всепак скромната цена от близо 5лв.ю
Прибрах се и бързо ровнах за тая марка, като се натъкнах на следните данни...
http://www.nedalextrusion.com/files/4013/0678/5548/Data_6060.pdf
Тук ясно е написано, че материяла е за изделия без особенни изисквания към якостните характеристики, но пък таблиците по-долу с тия MPa-ли ме обнадеждават...
Вие какво ще ме посъветвате?! Дали да си играя изобщо да му правя хидравлична проба или да го тикна в някой ъгъл докато доеде ред за СМ... ?
Ако някой колега има актуална информация за търговец или частно лице, които могат да ми пратят по куриер 1м с гореспоменатите размери.
Благодаря предварително.

Колега не си играй с живота, купи си истински резервоар.
 

rashko

Редовен Потребител
Единственото на което се натъкнах е марка EN AW 6060

Не става това е сплав за екструзия /шевна и ще ти гръмне в лицето/по твърдост се доближават но няма нищо общо с дураловите сплави/изтеглят се/ става за алуминиеви украшения но не и за нашите цели.



Направи си от нея гребло за лодка или парапет не се майтапя на не повече от 100 бара и се е разцепила на четири.
 

glavanov

Потребител
Мда, канала верно е най-смисленото решение.

А *.Xls-а само дето не ми е извадил очите...

Има само БЕЗШЕВНИ ТРЪБИ Д1Т / 3.1325 / 2017 Ф34х6.5 3500мм. 31бр. алуминий на склад

Размера ме устройва идеално, и макар с по ниски характеристики от д16 с тая дебелина на стената миля да не се притеснявам...

Истински хасански резервоар ли да си купя?!
 

rashko

Редовен Потребител
Показател при избора на алуминиева заготовка е грубата външна повърхност/на леки напречни вълни/ и сертификат за качество,гладка и лъскава ли е с надлъжни черти за кофата.

Втори показател е при обработката вземе ли да ти замазва на режещия инструмент за кофата. :cheers: :cheers: :cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Изгледах всичките му клипове, Братушката работи много качествено и оръжията му са уникални. :bravo:
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Изгледах всичките му клипове, Братушката работи много качествено и оръжията му са уникални. :bravo:
Най много ме изкефи 357-та тип булпап.Когато махна компенсатора и сложи СМ се вижда че рита повече отколкото е с компенсатора. :bravo:
 

dberov

Редовен Потребител
Мене пък ме кефи как е направил заглушените цеви. Забеляза ли че на Булпапа модера е само няколко мм по широк от цевта а как заглушава ;)
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Мене пък ме кефи как е направил заглушените цеви. Забеляза ли че на Булпапа модера е само няколко мм по широк от цевта а как заглушава ;)
През камерата е съвсем друг звука на живо няма да е същото това съм сигурен на 100% Пусни клипа на 357-та и виж какъв е звука с компенсатора,и когато сложи СМ еми то е един и същ. Камерата не хваща истинския тътен от пушката. :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Малко са камерите които нямат пик-подтискащи филтри.
Или трябва да се чуят на живо, или да е записано така че да не са подтискани пиковите звуци.
 
Нагоре