Самоделни PCP-та

rivan

Редовен Потребител
Възрастен адвокат на смъртно легло, идва приятел да го види, заварва го да чете Библията.
-Ти не си вярваш, откъде у теб тоя интерес?
-Търся, не може да не са оставили вратичка!
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Законът който обсъждате беше първоначално ЗКВВООБ (Закон за контрол на взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпаси) След това му смениха името и вкараха въздушните и газови в него. Като замисъл е писан за огнестрелни оръжия и затова сега изглежда като непълен и неясен по отношение на останалите оръжия. Ползвайте го такъв, какъвто е.
 

agstyles

Новодошъл
На скоро се сдобих с тази самоделка някой от форума може да си я познае, на пръв поглед приклада е от Хатсан 125 TH като гледам спусъка, цевта и част от цилиндъра. Резервоара може би от АТ44 не съм сигурен няма надписи по него.
На пръв поглед като човек който не разбира много от pcp изглежда добре направено единствено отпред фиксирането не ми харесва как е изпълнено и може би ще гледам да го поправя, реално не фиксира цевта та си седи само на ЦК.
Ако може да ме насочите като новак в PCP, какво да прегледам дали всичко и е наред.
Механизма работи нормално, чакам да ми пристигне помпата за да я тествам.
 

Attachments

  • IMG_4717.JPG
    IMG_4717.JPG
    273.3 KB · Прегледи: 159
  • IMG_4718.JPG
    IMG_4718.JPG
    194.9 KB · Прегледи: 154

jony

Потребител
Докато чакаш помпата , помоли някой от форума който е в твоето населено място да ти я напълни и да я тествате и тогава може да се говори. все пак би трябвало да имаш някаква информация от предишния собственик.
 

Niki

Редовен Потребител
Тоя дотиквач стои в права линия, при възпроизвеждане на изстрел налягането ще го избутва назад, от там трясъка/звука/ще бъде голям, освен да не е автомат??
 

llcoolj

Редовен Потребител
Да... то в Русе ма та гам няма никой който да ти помогне ;) ...там е люлката на ПЦП-та :cheers:
Жоре, ще те черпя като се видим :D Голяма реклама направи на нашия град :)

Утре ще дойде помпата, не познавам никой около мен в Русе който да има такива интереси.
Колега, мога да ти я напълня с въздух, ако имаш щуцер за зареждане за твоя резервоар и да ти огледам пушката и да си кажа мнението за нея.
 

agstyles

Новодошъл
Жоре, ще те черпя като се видим :D Голяма реклама направи на нашия град :)


Колега, мога да ти я напълня с въздух, ако имаш щуцер за зареждане за твоя резервоар и да ти огледам пушката и да си кажа мнението за нея.


Нямам нищо само пушката е, в комплекта на помпите уж има преходници така като го гледам тоя резервоар трябва да се сваля за да се зарежда.
Иначе тук сигурно има хора просто аз не ги познавам затова и пиша във форума. По принцип съм свикнал със всичко сам да се оправям.
Дотиквача не може да го дръпнеш директно назад трябва първо да го изкараш и тогава.
Това че не е фиксирана отпред не ми харесва, струва ми се че ще влияе на точността.
 

Niki

Редовен Потребител
Дотиквача се издърпва настрани и назад и се зарежда? Чрез пружуна вероятно, интересна концепция, каква е тая фуга между бойният клапан и удърника? И много дълги тия болтове дето държат цевта, сложи едни скрити, може и една осмица?
 

agstyles

Новодошъл
Дотиквача се издърпва настрани и назад и се зарежда? Чрез пружуна вероятно, интересна концепция, каква е тая фуга между бойният клапан и удърника? И много дълги тия болтове дето държат цевта, сложи едни скрити, може и една осмица?
Да иначе не може да го дръпнеш назад да заредиш, има пружина.
Сетих се да я снимам като свалях бутилката та затова е фугата развита почти. Разглобих до някъде да я почистя че имаше и една цепнатина на приклада да я залепя, малко да пооправя нещата че планката за фиксиране отпред беше като дялана с теслата да я загладя.
Болтовете са дългички да той единия даже си превърта само е така си стои в дупката. за 8-ца май няма място.
 

lynx

Редовен Потребител
Може и Пловдивска да е пушката.
Навремето като си узаконяваха самоделките им надписваха серийни номера и вкупом ги регистрираха като инвентар на спортен клуб по стрелба с ВО.
 

agstyles

Новодошъл
Тази може да е от Добрич .... началото :lol:
Кой знае, изглежда че е минала през доста собственици.
Тея приклади на хатсан-а от неква много гадна пластмаса не се лепи, само с моментно лепило хвана ама колко ще издържи..
Някой знае ли какъв е размера за болта който минава през приклада отпред и се завива във вградената гайка щото май е М9, м8 идва малко а м10 голямо, иначе си е х1.0 резбата. Избих я и вкарах един м8 болт с гайка ама грозна работа.

Човека от който я купих каза че от Пловдив я е купувал.

Взех помпата днес и естествено с моя късмет, продавача или си е взел или не го е сложил адаптера и сега трябва да си търся за да мога да напълня резервоара.
В Русе някъде може ли да се купи такова нещо.
 
Последна промяна:
Нагоре