Самоделни PCP-та

jony

Потребител
Колега agstyles, освен помпата ще ти трябва и щтучер за хатсански резервоар, не е нужно да сваляш цилиндъра.
 

agstyles

Новодошъл
По принцип помпата която купих трябваше да го има в комплекта ама го е хванала липсата. Сега търся в Русе къде мога да си купя за да не чакам още доставки ..
 

jony

Потребител
Колега, тези щуцери не се предлагат в комплект с помпата а би трябвало да го има в комплекта с пушката.
 

agstyles

Новодошъл
Знам, че е така, човека който ми продаде помпата ми каза че е в комплекта, как да е.
Някой ако може да ме насочи към магазин в Русе който предлагат такива неща и резервни части че имам и две пружинни които искат малко ремонти.
 

lynx

Редовен Потребител

agstyles

Новодошъл
Ако не го намериш из Русенските магазини, може да си поръчаш от някой сайт.
Търси щуцер за зареждане на Хасан АТ-44, резервоара ти е от такава пушка.
https://pushka.eu/product/Резервна-част-пушки_Щуцер--бронзов-накрайник-за-помпа-ХАТСАН-АТ-44

https://zarimex.eu/pump-accessory-for-hatsan-at-bt

Да, ще се поръчва. Тук не успях да намеря. Кофти че има такива огромни разлики в цените в по-големите магазини пушка.еу е 15лв но нямат другите неща които ми трябват, на друго място имаше нещата ама тоя щуцер е 30лв. Как да е ще станат нещата просто отнемат време.
 

agstyles

Новодошъл
Мини през магазина ми да видим точно какво ти трябва.. Може и да успея да помогна.
Минах и не само помогна за щуцера ами даже и я зареди, за което съм много благодарен, особено след като видях какъв фитнес е със помпата да се зарежда :D.
Тествах я всичко изглежда наред работи има сила на пръв поглед под ръка имах две кофражни дъски мина си през двете със евтини чашки от сръбските hunter.
Остава да предложите какви чашки или слъгове да взема за прострелката.
 

llcoolj

Редовен Потребител
За първо време я простреляй с чашки JSB с тегло 1.03 гр. или 1.17 гр. Ако имаш мощност може за по нататък да помислиш за тестове със слъгове на H&N или JSB.
 

agstyles

Новодошъл
Имах малко време да си поиграя днес и забелязах че явно изпуска, вчера я оставих беше малко преди 200 бара стрелката днес вярно хладничко беше ама беше паднало под 150 бара налягането.
Някакви ремонтни комплекти за тея резервоари има ли?
 

anibis

Редовен Потребител
То може и да е от клапана,да и е от тапите трябва да се провери. Намажи е със съпунка,вземаш веро и с гъба за чинии слааш веро на нея и хубаво е мачкотиш да се получи хубавя пяна.Да не е водниста много,разбра ме какво имам предвид,и почваш да мажеш със съпунката. Отпред зареждачката,предната тапа,после отиваш на тялото на БК и накрая слагаш отгоре на цевта малко пяна съпунка,ако издиша от клапана веднага надува,и ще видиш балончета как прави отпред на дулния срез,и където ти казах и там също ще видиш балончета,ако изпуска,но предполагам че изпуска от едно място от клапана през цевта виж,хайде дерзай и кажи после какво що и т.н.
 

vizor

Новодошъл
anibis, аз от няколко дена мъча моето пцп, и преди малко се предадох. Изпуска през цевта и разглобих и смених всичките уплътнения. Клапана на резервоара ако го натегна до край не пуска към камерата, а ако пуска към камерата - излиза през цевта. Никаква идея вече нямам какво да правя и ако препоръчате някой да я погледне - топ. Скъсах си нервите няколко дена честно да си призная :D
 

vizor

Новодошъл
Всичко разглобих и почистих. Няма нищо никъде. Иначе е полиамид да. Уж го понапаснах ама се чудя дали да не му измисля нещо отпред да го дозатвори. Предпочитам някой ако може да погледне, преправи и настрои. 3 дена разглобявам като ненормален и пробвам. Нещо ми липсва като знание.

Едит: полиамида е било проблема. Явно е ташак и колкото и да го мъча не уплътнява добре. Навих му тефлонова лента и бачка, но ще трябва да изработя нов. Какъв материал да ползвам? Или нещо да го модна и да му сложа гума някаква отпред?

Освен да го скъся малко, да му навия една резба и да излея полиуретан 60-тка и да го навия на същия размер? Или да му направя една полиуретанова обувка? Друго не се сещам
 
Последна промяна:

Стоян77

Потребител
Всичко разглобих и почистих. Няма нищо никъде. Иначе е полиамид да. Уж го понапаснах ама се чудя дали да не му измисля нещо отпред да го дозатвори. Предпочитам някой ако може да погледне, преправи и настрои. 3 дена разглобявам като ненормален и пробвам. Нещо ми липсва като знание.

Едит: полиамида е било проблема. Явно е ташак и колкото и да го мъча не уплътнява добре. Навих му тефлонова лента и бачка, но ще трябва да изработя нов. Какъв материал да ползвам? Или нещо да го модна и да му сложа гума някаква отпред?

Освен да го скъся малко, да му навия една резба и да излея полиуретан 60-тка и да го навия на същия размер? Или да му направя една полиуретанова обувка? Друго не се сещам
Нищо не прави или "модвай" по клапана. Снимай го и ако може и леглото на клапана в клапанното тяло-отвора дето го затваря клапана. Дай и размер на тоя отвор за да ти се препоръча правилен диаметър на клапана.Купи черен полиамид и не експериментирай с материали, които на око приличат на полиамид. Кажи и с какво помпиш пушката след сглобяване,щото ако е с помпа, няма да стане а ако е с бутилка и както казваш- "полиамида е ташак", има голяма вероятност тоя ташак да се самозапали от рязкото налягане- пробвано, изпитано и доста неприятно преживяване.
 

vizor

Новодошъл
Вътрешния отвор е 5.7хмм.
Диаметъра на полиамида е 7.00мм

Външния отвор на камерата е 11.5мм.
Ако някой може да изработи такова нещо - мога да отида на място още днес ако е в София.
Всъщност каза за помпа - да с помпа съм в момента и си изпуска. Бутилка нямам. Нямам и други идеи как да кача налягането. До сега не съм имал проблеми дори да е на 0 да я напомня като е зареден спусъка. Сега обаче нещо куца и най-вероятно аз съм направил някоя глупост.
 

Attachments

  • otvor.PNG
    otvor.PNG
    555.7 KB · Прегледи: 57
  • igla.PNG
    igla.PNG
    676.5 KB · Прегледи: 57

Kameno Karp

Редовен Потребител
И клапана и леглото му изглеждат отвратително. Не съм виждал клапан на пушка, но по принцип, толкова грубо обработени повърхности, няма как да осигуряват херметичност.
Отделно, като че ли по леглото на клапана сякаш има боклук. Някакви тъмни петънца се виждат.
 

vizor

Новодошъл
Изобщо не споря за това. Въпросът е кой може да изработи друг? Леглото изглежда добре, но пак може да се обработи. Като цяло не е много работа, но нямам достатъчно инструменти да поправя цялата гад, та бих се радвал ако някой може да удари едно рамо срещу заплащане, защото наистина не познавам хора, които могат да свършат работа. Изкарвам си парите с клавиатура. Техника имам, но за съвсем други неща :D Стругове и фрези - все още не.
 
Нагоре