Самоделни PCP-та

pushka1

Потребител
Ето обещаните снимки, дано са ясни.

IMG-4277.jpg

IMG-4278.jpg

IMG-4281.jpg
 

pushka1

Потребител
Ето от къде е проблема. Това черно уплътнение. Оказа се, че не е гума, а някаква пластмаса. Като се опитам да го сваля, се чупи на малки парчета. С обикновен о-пръстен да го сменя, нали? Само че откъде ще намеря с толкова тънка стена не знам

756-FA2-F1-47-BE-4-B86-968-B-91-CABBC07074.jpg
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Това е !!! REXFX се появи на бял свят. След двумесечно обмисляне, корекции и настройки това е крайната визия, е, почти ;) Това бебе с тегло доста под 3 кг. със интегриран слъг лайнер 600 мм, регулирано на 145 бара се справя страхотно със групираност 10 ст на 50 м със чашки и слъгове. С възможност за настройка от 15.8 до малко под 40 джаула. Според желаната сила брой изстрели варират 38-90 в налягане 210-145 бара. Благодарско на колегите помогнали с това проектче :Румбата (Scandalo), Ivan888, Boxingteam Ивак), Васко със страхотния изработен модер на 3D, без тях това беше невъзможно. След празниците се добавя малко визия и ще се постреля финално за групираност на 50,75 и 100 м. Весели празници на всички, бъдете здрави, успешни и послушни.
п. с. Белобрадия старец не навестява непослушковците ;) Untitled.1.pngScreenshot_20221224_130617_com.android.gallery3d.jpgUntitled.3.pngScreenshot_20221224_130648_com.android.gallery3d.jpgUntitled.2.png
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ето и мишени от последните тестове днес, малко набързо, че трябваше да остане време за гонг 300 м ;)
Мишена 1. Слъг NSA 17.5gr 260 м/сек Screenshot_20221226_212358_com.android.gallery3d.jpg
Мишена 2. Слъг NSA 20.2 gr 249 м/сек Screenshot_20221226_212426_com.android.gallery3d.jpg
Мишена 3 и 4 чашки JSB 0.870 и 1.03 Screenshot_20221226_212408_com.android.gallery3d.jpgScreenshot_20221226_212415_com.android.gallery3d.jpg
Еми това е. Утре за риба, че да закрием годината. Ще взема пушката за всеки случай, знам ли, може да е скучно с тия заспали риби :D :D :D
 

anibis

Редовен Потребител
Попитах преди повече от седмица, но така и не получих отговор. Намерих къде е писал за него, но по някаква причина, снимките не се показват. Явно са махнати от сървъра, точно тези на разглобения пищак. Утре ще го снимам.
До колкото се сещам ти казах че издиша от цевта,точно от където показваш там се намира дулния срез/краяна цевта/ казах ти също да ми го пратиш да го погледна,все пак е мое дело пищака и щях да го погледно но....както и да е може и да е от предната тапа но най вероятно е от клапана заминал е то си има живот ен-изстрели и колкото да ти е хубав клапана полиамида-полиецитала един ден дава фира.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Pushka1, ако е от клапана, може и да е залепнал някой боклук. Може и да е заминал. Има значение и с какво се помпи. Може и да е о-пръстен. Така само гадаем. Редно е да го дадеш на човека, който го е правил, особено и щом се е свързал с теб и ти е предложил помощ. Все пак, е по-добре, да се пипа, от човек с опит.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето от къде е проблема. Това черно уплътнение. Оказа се, че не е гума, а някаква пластмаса. Като се опитам да го сваля, се чупи на малки парчета. С обикновен о-пръстен да го сменя, нали? Само че откъде ще намеря с толкова тънка стена не знам

756-FA2-F1-47-BE-4-B86-968-B-91-CABBC07074.jpg
Оказа се че не е гума/ предполагаш че е някакъв вид пластмаса,но не е...Сега ще ти обясня.... Тоя пищак съм ти го продал преди 7г. и повече,е ти за 7г.. тоя О-/пръстен не ще стане на пластмаса-твърд от високото налягане ами може и да изчезне на прах стават. Ти за 7г. не можа ли да го отвориш поне един път, за да си смениш всички О-/пръстени защото те си имат живот! И това са консумативи,както на колата ти маслото,трябва на ЕН километра да се сменя иначе.....така и тука О/пръстените те са си консумативи,трябва да се сменят на определено време,стреляш не стреляш сменяш....щото в пищака има нон стоп въздух,е тоя въздух -налягане,е това НАЛЯГАНЕ прави така че гумата да става на пластмаса изпича го!!! Със здраве!
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Китайците са почнали да продават в Алиекспрес Z-клапани за "направи-си-сам" ПЦП-та, както и други неща, свързани с хобито. Един такъв клапан дойде при мен. Ето няколко снимки, ако някой е решил да поръчва да ги разгледа преди това.
1.jpg2.jpg3.jpg3_1.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg
Изработката ми се вижда добра, но трябва да отбележа, че не съм го напомвал още със сложени всички уплътнения. Купих го втора ръка, някои пръстени не бяха монтирани и естествено изпускаше.
Клапанното тяло е направено от неръждавейка (тежко е, не го лови магнит), а черният блок е алуминиев. Общо тежи около 350 грама.
Ако някой се интересува от конкретни размери да пише, за да ги премеря.
 

mobilen

Редовен Потребител
Здрасти!Премери ми диаметъра на детайла от неръждавейка .., благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
Ето го размера: по данни на производителя е 19.98 мм, а по данни на човекът, който ми го продаде е 20.00мм. Разликата едва ли те бърка :) Важното е, че не пасва без доработка в тръбата на пистолети на СО2 от типа на CP1 и Кросманите. Техните тръби са между 18 и 19 мм.
 

anibis

Редовен Потребител
Китайците са почнали да продават в Алиекспрес Z-клапани за "направи-си-сам" ПЦП-та, както и други неща, свързани с хобито. Един такъв клапан дойде при мен. Ето няколко снимки, ако някой е решил да поръчва да ги разгледа преди това.
View attachment 106087View attachment 106085View attachment 106084View attachment 106086View attachment 106083View attachment 106082View attachment 106081View attachment 106080View attachment 106079View attachment 106078View attachment 106077View attachment 106076
Изработката ми се вижда добра, но трябва да отбележа, че не съм го напомвал още със сложени всички уплътнения. Купих го втора ръка, някои пръстени не бяха монтирани и естествено изпускаше.
Клапанното тяло е направено от неръждавейка (тежко е, не го лови магнит), а черният блок е алуминиев. Общо тежи около 350 грама.
Ако някой се интересува от конкретни размери да пише, за да ги премеря.
Той е отдавна се продава в Али-то тоя Z клапан! Миналата година видях че и резервоари са пуснали и си имат всичко на 200-250бр манометър, на 200бар работно,това е супер няма да правя цилиндри да ги тествам,то там заминава доста време.И доста важно че ще има едни и същи размери ,защото аз имах една тръба бях взел от Стева-та 36х3.5мм 3м. Д16Т е тя свърши,както имах 3м свърши отдавна,и се почна едно търсене и постоянно излизат други размери тръби,старите размери тръби ги няма или нямат от тях, при които задължително ако правиш на ексцентрик клапан,за по лесно да си направиш такъв детайл,при който си слагам Ф-то в тоя ексцентрик и го струговам,а не подлагам на челюстите,е за различни размери тръби различен ексцентрик е то беше луда работа.
 

anibis

Редовен Потребител
Тия рашки за пореден път ме хвърлиха в размисли и страсти...
Това ще се помъча да го направя,не искам ръкохватка или черини от орех,в краен случай да.... но ако мога да взема ламинат, или нещо такова да направя ще е в пъти по-красиво.Имах карбонен плат смятах нещо него да го правя ама го дадох на един тигър,от ножарския форум...все пак ме светна пича как да си направя гриндер-а. Така човек се учи цял живот няма по-по-най!
Невероятно много ми харесват,тия трупчета заготовки за дръжки за ножове как стават каква красота,това е в пъти по-хубаво от ламинат!

Остана ми и едно парче цев от един булпап който бях правил в 4.5мм.Тая цев от ИЖ38 стреляше невероятно,колегата който го закупи,може да потвърди! За това,това парче което остана при скъсяването на цевта,от 430мм на 300мм та тия 130мм им намерих мястото.


1679921457926.png

1679921560465.png


1679921638383.png
 

Hidden

Редовен Потребител
Относно дървото - някой от колегите май беше правил такова нещо с художествена цел - дали не беше DANNY?
Би ли ни разказал за пистолетът - обем цилиндър, работно налягане, проектна мощност?
Като гледам, донор е бил китайски CP-1, първа генерация. Много ми харесва идеята ти за сваляне на черната анодация и преанодиране на цевната кутия. Страшна е станала!
 

anibis

Редовен Потребител
Относно дървото - някой от колегите май беше правил такова нещо с художествена цел - дали не беше DANNY?
Би ли ни разказал за пистолетът - обем цилиндър, работно налягане, проектна мощност?
Като гледам, донор е бил китайски CP-1, първа генерация. Много ми харесва идеята ти за сваляне на черната анодация и преанодиране на цевната кутия. Страшна е ст

Относно дървото - някой от колегите май беше правил такова нещо с художествена цел - дали не беше DANNY?
Би ли ни разказал за пистолетът - обем цилиндър, работно налягане, проектна мощност?
Като гледам, донор е бил китайски CP-1, първа генерация. Много ми харесва идеята ти за сваляне на черната анодация и преанодиране на цевната кутия. Страшна е станала!


1680023634462.png


Цилиндъра е 45куб. нарочно съм го направил толкова малък заради цевта и исках да е по-компактен. Резервоара е от плътно Ф/ което съм го разпробил и както се вижда ням предна тапа а е оставено "месо"20мм така да се каже, за да се навие манометъра,това е за да стане по-къс самия цилиндър а и обема да е възможно по-голям.Цевта от ИЖ38 невероятна цев,за това запазих това парче 13см и го присадих на тая ЦК заглушена цев,със стрипър и две камери.Цевната кутия е повдигната то си личи,иначе не може да побере Ф25мм тръба за шрауда, за да заглушава вътрешен 23мм. Работно налягане 200бара тестово 400бар. в момента е наместен на 17-18дж ама много дрънчи,заради тая късата цев.....вместо почти всичко да е кин.енергия 30-40% е преразход,така е с тая късата цев,и най вече малкия калибър.


Другата цевна кутия и тя стана перфектна.Този цилиндър не иска да стане,просто нещо бъркам и аз не знам какво,накрая ще го мацна черен и така ще е...Не знам просто с тия тоци и киселината има нещо което е много важно...12v 4-5A Някъде четох че е хубаво 15-16v 8-9А но също и електролита трябва да ти е направен,аз ползвам 28% при което го смесвам с дестилирана вода,в никакъв случай чешмянка,та 1/2 и 1/3 примерно 300мл. киселина слагам 600-700мл.дистилат или 300мл.-900-1л дистилат. за мен си аз го варя 15v 3А
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Пускам още една самоделка, мислих да е барна и тая железария пак в един булпап,имам всичко осмици, увър шина,спусък, и тялото+спицата за изместване спусковия механизъм, нооо много ми дойде на сърцето тая бангия като е видях! Та пушката е с къстъм приклад,ала чайнатаун хахаха, временен е китайския пластмасов приклад просто да видя какво ще направи на мишената/по ми е удобно/а не да слагам железарията в реста,и да се чудя как да е задържа в реста,че плочка ли не съм правил и какви ли не въртележки, то луда работа,така е най бързо със свинските опашки и с къстъм приклада. Ще се води другия месец за нова дрешкиа при бат Данчо от Варна,че и тоя кви пари ми обяви малиии ,всеки две три години вдига мизата, почнахме при него за/на 200лв приклад орех първия, за едно АТ44,и последния приклад за една булпап железария в 22кал ала Едган, ми го направи приклада за 400лв. Сега е повечко отново... както казах всеки 2-3 години вдига мизата. На самоделката съм и сложил цев на FX лайнер в 6.35мм 600мм. нооо не ми харесаха групите на 50м. и като прекарах,чашка с шомпола през цевта,кво да видя усетя,ебати шока!!! Е скъсих е с 50мм. нарочно,аз си знам защо,не и махнах само шока който ако не се лъжа беше около 20мм. Лайнера не съм го облякъл како го правят колегите с карбонова тръба и с О/пръсте и в началото на цевта да се прави гнездо за проектила,аз го направих по друг начин. Имах желязна тръба,външен диаметър и е 16мм вътрешен 13мм. Откъдето е дулния срез там първо направих на тръбата и на месинговата втулка резби, тая тръба и месинговата втулка са със стъпка на резбата х-1мм. месинговата втулка се завива вътрешно в тръбата,от другата страна по същия начин,резба има само от вътрешната страна на тръбата, и на втулката от вънка,иначе е разпробита, втулката да влиза цевта една идея тегаво ,леко трудно, да заклинва леко в цевта във втулката. Та сложих лайнера в отвора на бронзовата втулка,и е завих за тръбата. За да се центрова цевта както трябва, защото е хванат само отдолу на дулния срез, прекарах О/пръстен с дебелина 2мм,доста мазно влизаше по тръбата,и вървеше и мазно и по цевта.Предварително бях взел фини стружки от струга,гледах да са все алуминиеви,след това с колкото се може по-фино сито,и отсях най-по фините, стружки те са вече като прах. Взех епоксидна смола и втвърдителя и сложих тия фини стружки прахообразни в епоксидната смола. Сложих малко повече втвърдител не за по-бързото втвърдяване не, а за да е по рядка сместа,та този О/пръстен,го прекарах до средата на цевта,и почнах да слагам епоксидната смола,еее до уши се оцапотих, но тръбата е напълних до горе почти,оставих си място да завия и другата и горната месингова втулка,около 10-12мм с епоксидната смола. За всеки случай от другата страна сложих една капачка от буркан че можеше да потече епоксидната смола не знам ако раздуй о\пръстена, която е до средата на цевта,та за това сложих и капачката от буркан,ако нещо потече епоксидна смола. О/пръстена не пусна и капка да излезе епоксидна смола. На другия ден след обяда вече беше станала като камък тази първата смес епоксидна смола. За долната част от тръбата,сместа е направих по-същия начин. Та лайнера стана бетон все едно е заварен вътре в тръбата не мърда и микрон! След това някой стругарски умения, за легло на\за проектила фаски,наново защото всичко бе омазано. Прикачам някоя друга снимка,апропо хода на ударника ееее доста дългичък,като на Суматрата е дълъг ударника, може доста да се засилва. На тая железария бойната и пружина съм е направил като на Теобена с две пружини една в друга, а възвратна е с утежнител накрая за да няма и спира вторичните удари на ударника върху щока. Вижда се на една от снимките, тая месинговата втулка която държи цевта,и центрира цевта вътре по-желязната тръба за която писах по-горе.... също шапката на клапанчето е с месингов обков, за да се утежни клапана, 1/3 от тежестта на ударника. Ето за тоя приклад иде реч,лично на мен ми харесва много, е няма да го правя от ламинат, а ще си е от орех отзад пак ще е с такъв задтилък, и спускова скоба.
 

Attachments

  • 22-51-50-680_640.jpg
    22-51-50-680_640.jpg
    74 KB · Прегледи: 130
  • 22-42-37-188_640.jpg
    22-42-37-188_640.jpg
    95.6 KB · Прегледи: 130
  • 22-43-06-527_640.jpg
    22-43-06-527_640.jpg
    48.1 KB · Прегледи: 125
  • 22-50-16-452_640.jpg
    22-50-16-452_640.jpg
    57.5 KB · Прегледи: 121
  • 038965137.jpg
    038965137.jpg
    113.1 KB · Прегледи: 123
  • 302867905_621265742983764_2799960043272148754_n.png
    302867905_621265742983764_2799960043272148754_n.png
    938.4 KB · Прегледи: 132
Последна промяна:

Stefan_top

Потребител
Пускам още една самоделка, мислих да е барна и тая железария пак в един булпап,имам всичко осмици, увър шина,спусък, и тялото+спицата за изместване спусковия механизъм, нооо много ми дойде на сърцето тая бангия като е видях! Та пушката е с къстъм приклад,ала чайнатаун хахаха, временен е китайския пластмасов приклад просто да видя какво ще направи на мишената/по ми е удобно/а не да слагам железарията в реста,и да се чудя как да е задържа в реста,че плочка ли не съм правил и какви ли не въртележки, то луда работа,така е най бързо със свинските опашки и с къстъм приклада. Ще се води другия месец за нова дрешкиа при бат Данчо от Варна,че и тоя кви пари ми обяви малиии ,всеки две три години вдига мизата, почнахме при него за/на 200лв приклад орех първия, за едно АТ44,и последния приклад за една булпап железария в 22кал ала Едган, ми го направи приклада за 400лв. Сега е повечко отново... както казах всеки 2-3 години вдига мизата. На самоделката съм и сложил цев на FX лайнер в 6.35мм 600мм. нооо не ми харесаха групите на 50м. и като прекарах,чашка с шомпола през цевта,кво да видя усетя,ебати шока!!! Е скъсих е с 50мм. нарочно,аз си знам защо,не и махнах само шока който ако не се лъжа беше около 20мм. Лайнера не съм го облякъл како го правят колегите с карбонова тръба и с О/пръсте и в началото на цевта да се прави гнездо за проектила,аз го направих по друг начин. Имах желязна тръба,външен диаметър и е 16мм вътрешен 13мм. Откъдето е дулния срез там първо направих на тръбата и на месинговата втулка резби, тая тръба и месинговата втулка са със стъпка на резбата х-1мм. месинговата втулка се завива вътрешно в тръбата,от другата страна по същия начин,резба има само от вътрешната страна на тръбата, и на втулката от вънка,иначе е разпробита, втулката да влиза цевта една идея тегаво ,леко трудно, да заклинва леко в цевта във втулката. Та сложих лайнера в отвора на бронзовата втулка,и е завих за тръбата. За да се центрова цевта както трябва, защото е хванат само отдолу на дулния срез, прекарах О/пръстен с дебелина 2мм,доста мазно влизаше по тръбата,и вървеше и мазно и по цевта.Предварително бях взел фини стружки от струга,гледах да са все алуминиеви,след това с колкото се може по-фино сито,и отсях най-по фините, стружки те са вече като прах. Взех епоксидна смола и втвърдителя и сложих тия фини стружки прахообразни в епоксидната смола. Сложих малко повече втвърдител не за по-бързото втвърдяване не, а за да е по рядка сместа,та този О/пръстен,го прекарах до средата на цевта,и почнах да слагам епоксидната смола,еее до уши се оцапотих, но тръбата е напълних до горе почти,оставих си място да завия и другата и горната месингова втулка,около 10-12мм с епоксидната смола. За всеки случай от другата страна сложих една капачка от буркан че можеше да потече епоксидната смола не знам ако раздуй о\пръстена, която е до средата на цевта,та за това сложих и капачката от буркан,ако нещо потече епоксидна смола. О/пръстена не пусна и капка да излезе епоксидна смола. На другия ден след обяда вече беше станала като камък тази първата смес епоксидна смола. За долната част от тръбата,сместа е направих по-същия начин. Та лайнера стана бетон все едно е заварен вътре в тръбата не мърда и микрон! След това някой стругарски умения, за легло на\за проектила фаски,наново защото всичко бе омазано. Прикачам някоя друга снимка,апропо хода на ударника ееее доста дългичък,като на Суматрата е дълъг ударника, може доста да се засилва. На тая железария бойната и пружина съм е направил като на Теобена с две пружини една в друга, а възвратна е с утежнител накрая за да няма и спира вторичните удари на ударника върху щока. Вижда се на една от снимките, тая месинговата втулка която държи цевта,и центрира цевта вътре по-желязната тръба за която писах по-горе.... също шапката на клапанчето е с месингов обков, за да се утежни клапана, 1/3 от тежестта на ударника. Ето за тоя приклад иде реч,лично на мен ми харесва много, е няма да го правя от ламинат, а ще си е от орех отзад пак ще е с такъв задтилък, и спускова скоба.
А резервоара за въздуха ти ли си го прави,че търся някой да ми изработи такъв от алуминий 2024 примерно.
 
Нагоре